bugün

Ben ki sultanlar sultanı, hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren Allah'ın yeryüzündeki gölgesi Akdeniz'in ve Karadeniz'in ve Rumeli'nin ve Anadolu'nun ve Azerbaycan'ın ve Şam'ın ve Halep'in ve Mısır'ın ve Mekke ve Medine'nin ve Kudüs'ün ve bütün Arap diyarının ve Yemen'in ve nice memleketlerin sultanı ve padişahı Sultan Bayezid Han oğlu Sultan Selim Han oğlu Sultan Süleyman Han'ım. Sen ki Fransa vilayetinin Kralı Fransuva'sın.
Hükümdarların sığındığı kapıma elçinizle mektup gönderip, ülkenizi düşman istila edip, şu anda hapiste olduğunuzu bildirip, kurtuluşunuz konusunda bizden yardım talep ediyorsunuz. Söylediğiniz her şey dünyayı idare eden tahtımızın ayaklarına arz olunmuştur. Her şeyden haberdar oldum. Yenilmek ve hapsolunmak hayret edilecek bir şey değildir. Gönlünüzü hoş tutup üzülmeyesiniz. Böyle bir durumda atalarımız düşmanları mağlup etmek ve ülkeler fethetmek için seferden geri kalmamışlardır. Biz de atalarımızın yolundayız ve daima memleketler ve alınmaz kaleler fetheylemekteyiz. Gece gündüz daima atımız eyerlenmiş ve kılıcımız belimizde kuşatılmıştır. Yüce Allah hayırlara bağışlasın. Allah'ın istediği ne ise olur. Bundan başka haberleri gönderdiğiniz adamınızdan öğrenesiniz. Böyle biliniz. KUNUNi SULTAN SÜLEYMAN

sanırım bu kadar ağır konuşmasaydı, şimdi bize bu kadar kötüymüşsüz gibi davranmalardı.
birde anlayamadığım birşey var, biz bu adamlara kapitülasyon vermişiz, Krallarını Almanlardan esirlikten kurtarmışız ( Yukarıda ki mektup fransua'ya ve alman kralına gidiyor. Daha doğrusu alman kralına sanırım hırkası gidiyor. ve oda annesini ve fransuayı serbest bırakıyor)Adamlar şimdi kralı gelse farketmez diyorlar sizi beğenmiyoruz.

Ulan fatih sultan mehmet olmasaydı siz fransız ihtilalini bile yapamzadınız. Allah'tan adam istanbulu feth etti de bilim adamları avrupaya kaçtı. gerçi acele ettiler biraz fatih önce şehri sonrasında gönülleri feth etti hemen. adam nasıl yaptıysa, biz bir gönlü bile etkileyemzken?

ee Türkleri tarihten çıkarsanız geriye birşey kalmıyor harbiden.

Allah'tan yine Alparslan anadoluya göç ediyor buraları vatan tutuyorda avrupalı'da bizimde bir tarihimiz olsun diye haçlı seferi başlatıyor.

He birde ilk türk destanlarından ergenekon varki o hala etkisini sürdürür. adını iyi yazdırmış tarihe.
güncel Önemli Başlıklar