1. 1.
  ingilizce bilmeyen comarlarin yalan diyecegi gelisme.

  Fransa, Manbij'e asker göndermeye hazır: Fransız medyası

  Fransız medyasına göre Fransa, şehirdeki Amerikan kuvvetlerini güçlendirmek ve olası bir Türk taarruzunu engellemek için Manbij'e asker göndermeye hazır, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Rojava'dan gelen bir delegasyona söyledi.

  Reuters'in bildirdiğine göre, Rojava ofisi Twitter'da yaptığı açıklamada, “Afrin ve Kuzey Suriye'deki durumu görüşmek üzere Elysee'den Suriye'den bir Arap, Kürt ve Hristiyan heyeti alındı. “Fransa'dan önemli duyurular bekleniyor.”

  Rojava heyeti, ANF'ye göre, iktidardaki TEV-DEM koalisyonu Asya Abdullah, Afrin'in yürütme konseyi Hevin Reshid eş başkanı, SDF’nin Redur Khalil'i, YPJ sözcüsü Nesrin Abdullah ve Rojava'nın Fransa'daki Khalid Issa temsilcisinin eş başkanlığını yaptı.

  Macron, Kürt delegasyonuna Fransız kuvvetlerinin Manbij'e “çok hızlı bir şekilde” yerleştirileceğine dair güvence verdi, ”dedi Le Parisien, isimsiz bir Kürt temsilcisine atıfta bulundu.

  Fransa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa'nın Ankara Büyükelçisi ziyaretinden haberdar olduğu bildirilen Le Parisien, bunun Rojava yetkililerinin Elysee'ye yaptığı ilk ziyaret olduğunu kaydetti.

  Ankara veya Paris'ten derhal yorum yapılmadı.

  Erdoğan, kuzey Suriye’deki askeri saldırıyı, Manbij’le başlayarak Rojava’da doğuya doğru genişletmekle tehdit etti. Ankara, iktidardaki Kürt partisini ve Kuzey Suriye'deki silahlı kuvvetleri, terör örgütü olarak adlandırılan PKK'nın şubeleri olarak görüyor.

  ABD kuvvetlerinin, Kürt destekli Manbij Askeri Konseyi'nin kontrolünde olan Manbij'de bir karakolu var. Türkiye’nin tehditlerine yanıt veren Amerikalı yetkililer, Manbij’ten ayrılma niyetinde olmadıklarını söylediler.

  Ancak Perşembe günü ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin Suriye’yi “çok yakında” bırakacağını belirterek, “IŞiD’den cehennemi kesiyoruz” dedi.

  ABD'li yetkililer daha önce Doğu Suriye’nin Deir ez-Zor vilayetindeki DAEŞ’e karşı savaşın Kürt güçlerinin Afrin’e yeniden yerleşmek için savaş alanından ayrılmasından sonra durduğunu doğruladılar.

  http://www.rudaw.net/engl...iddleeast/syria/290320186
  1 -1 ... gedikpasa
 2. 2.
  Fransizlar neyi ile meshur tabi ki faiseleri ile onlarida silkeleriz sorun yok.

  Amk kekolari artik fransiz bayraklari sokaklarda gezerler.
  4 -5 ... karton toplayan cocuk
 3. 3.
  bugun ypg ve ypj temsilcilerini kabul eden fransiz baskani makronun niyetini ortaya koymaktadir.

  https://t.co/VFc5X0BHEB
  1 ... gedikpasa
 4. 4.
  amerikalılar bi gitsin de bunlardan istediği kadar gelebilir.
  2 ... mahmut sezar
 5. 5.
  Fransa'ya rahat batması durumu.

  Yalnız oyunda değişiklik yapıldığı aşikar; Abd'nin çekilme sinyali, öso içinde suud yanlısı grup iddiası, fransa'nın menbic kararı, rusya'nın tel rıfat'a yalnız tsk girsin isteği.. Bir şeyler dönüyor ama biz halk bazında olanlar henüz öğrenebilmiş değiliz.

  Lakin geleceklerse elbet Paris'e fransız bayraklı tabutlar gider. Abd'ye rağmen operasyon demiş isek fransa'ya hayli hayli deriz.

  Fransa suriye'yi hala eski sömürgesi, ortadoğu vilayeti görmekte sanırım. Abd söylediği gibi çekilirse öttürürler fransa'yı. Bu entry burada dursun.
  17 -2 ... eylulsabahi
 6. 6.
  ABD'nin çekilme sinyali yalanlandı bir nevi. ABD Dışişleri Bakanlığı böyle bir bilgi veya plan elimizde yok diye açıklama yaptı.
  2 ... asuregibisurat
 7. 7.
  sömürecek kara parçası arıyor yavşaklar sanki hiç sömürmemişler gibi.
  2 -1 ... karetta karettalar da ucar
 8. 8.
  amerigaynan degil ama bunlarla bi kapışsak iyi kötekleriz.
  gerci renoyu seviyom ama idare ederiz artık. almana bineriz. ya da yerliye.
  7 -1 ... pilotmont 1
 9. 9.
  Eceline susayan bizim karsimiza cikiyor arkadas. YPG/PKK bizim icin ulusal bir sorundur. Karsimizda durani ezip geceriz.

  PKK'lilari korumak icin NATO müttefiği olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin askerine silah cekecek olurlarsa, biz uluslararsi hukuk cercevesinde meşru müdafaa hakkimizi kullanırken vurmuş olurlar ve dolayisiyla NATO'yu vurmuş olurlar. Götleri yiyorsa yapsınlar bakalım koduğumun French Fries'lari.
  7 -1 ... muhalefetemuhalefet
 10. 10.
  Fransa kim ki gelip sınırından binlerce kilometre uzakta suriye de söz sahibi olduğunu zannedip meşru hakkını kullanarak sınır güvenliğini korumak isteyen türkiye yi engelleyebilecek.
  Türkiye nin şuanda aman aramız bozulmasın diyeceği tek ülke rusyadır, amerika ile ilişkiler bozulsa da bişey olmaz abd ile ilişkiler zaten orospu olmuştur şimdiye kadar birçok kez, hala pensilvanya da koruduğu şerefsizi iade etmeyen baş terör devletinin samimiyetine güvenmek yapılacak en büyük hata olur.
  Türkiye suriye de ırakda gereğini yapmalıdır.
  3 -2 ... yoksul genc