1. 1.
  yıllar önce türkiye, fransa'nın cezayir'e uyguladığı soykırım karşısında ret oyu vererek cezayirlileri yüz üstü bırakmıştı.
  adalete bakın ki faşist fransızlar ın uyguadığı soykırım reddediliyor, bizim olmayan soykırımımız kabul ediliyor.
  ermeni soykırımının kanıtı aşağıda gün gibi durmaktadır.

  https://video.uludagsozluk.com/v/fransa-nın-cezayir-e-uyguladığı-soykırım-13962/  edit:görüntülerde şiddet,kan, ve bizim ermenilere gerçekten uygulamadığımız vakalar vardır.
  1 ... hectoruk84
 2. 2.
  ermenilere yapılan zulmü örtmez.
  -8 ... erkekadam
 3. 3.
  yakın bir tarihte olması ve yazılı, görüntülü, sesli kanıtları olmasına karşın batılı toplumlarca kabul edilmeyen bir soykırımdır. acaba cezayirliler müslüman oldukları için soykırım onlara bir hak olarak mı verilmiş batılılar kabul etmiyor.
  ... thebash
 4. 4.
  hesabı sorulmamıştır ama anlamadığım olay, şuanda fransa milli takımının formasıyla ter döken bi çok cezayirli oyuncunun olması ve bi çok cezayir'linin fransa'da yaşaması gibi. sanırım ''bakın size ülkemizde güzel bi yaşam vaat ediyoruz, fazla konuşmayın'' gibi bişey.
  ... preacher
 5. 5.
  cezayir toprakları 1830 yılında fransa işgaline uğradı ve 132 yıl boyunca fransa’nın sömürgesi olarak kaldı.

  1954 yılından 1962 yılına kadar 1.5 milyon insanı katleden fransız yönetimi bu uygulaması sırasında yalnız değildi. israil terör devleti, cezayir ayaklanmasını bastırması için fransızlara büyük destek vermişti.

  dönemin la croix dergisi muhabirlerinden jacques duquesne işgenceler hakkında bakın ne yazıyor: “işkence ve insanların kaybolması sorunları zihinleri devamlı bir şekilde meşgul etmekteydi. erkekler, bazen de kadınlar tutuklanıyor ve daha sonra kendilerinden hiç haber alınamıyordu. cesetlerinin taş bağlanarak denize atıldığı biliniyordu. sayılarının genellikle 3 bini bulduğu ileri sürülüyordu ama cezayir belediye başkanı jacques chevallier, 5 bin gibi bir rakamdan söz açmıştı. fransız askerlerin baskı ve sindirme yöntemlerine ırza saldırı ve köyleri ortadan kaldırma uygulamalar da dahildi. bir askerin anlattığına göre hastabakıcı olarak görev yaptığı birliğinde hemen hemen her sabah gece boyunca işkence gören kişileri tedavi ediyordu. hemen hemen her yerde en çok uygulanan işkence şekli ise bazen kadınların cinsel organları da dahil olmak üzere vücudun her yerine elektrotlar yerleştirilerek cereyan vermekti. diğer işkence yöntemleri ise insanı yok etme amacını taşıyordu. kurbanın ya hortumla ağzının içine su sıkılıyor, ya tırnakları sökülüyor, ya başı su dolu küvete daldırılıyor yada ayakları zorlukla yere değecek şekilde saatlerce bileklerinden asılı tutulması sağlanıyordu. ve daha başka yöntemler. toplamda 1,5 milyon cezayirli, fransa tarafından işkenceye ve soykırımla vahşice öldürülmüştür.
  1 ... elimde belgeler var
 6. 6.
  fransız askerlerin cezayirde yaptıklarına dair bir kare:

  fransa nın cezayir e uyguladığı soykırım
  ... sinirlenmicem
 7. 7.
  (bkz: ben bu yazıyı fransa ya yazdım)
  ... milyoner
 8. 8.
  türkiyenin ermenistana uyguladığı soykırım ile pek farkı yoktur.
  1 -2 ... le ilkan
 9. 9.
  kendi ayıbını örtmek için başka bir ayıbı göstermeye çalışan suçlu insan psikolojisi.
  hitler de ermeni kırımı ve dersim kırımını i örnek gösterip 'onlar yaptı bir şey denmedi' demiştir.
  ... stevya
 10. 10.
  (bkz: cezayir soykırımı)
  ... usualsuspects