1. 1.
  nasıl birşey olduğu merak edilen şey.
  ... muein
 2. 2.
  ingilizce, eğitim veren üniversiteleri çok sınırlıdır, yine de böyle bir kurum bulunsa da, fransızca illa ki lazım olur. erasmus'la hacca gitmek daha mantıklı.
  1 ... la maison bleu
 3. 3.
  çatpat ingilizce konuşan bir öğrenci için oldukça mantıklıdır. çünkü gidip bilmem kaç senede belli seviyeye getirdiğiniz ingilizceniz kadar fransızcanız olabilir, bu yabana atılır bir avantaj değil kariyer hayatında. ancak milliyetçi fransızların oldukça az ingilizce konuştuklarını gözönüne alırsak ingilizceniz ile sadece okul içerisinde birşeyler yapabileceğinizi, geriye kalan sivil hayatta ise fransızların merhametiyle başbaşa kaldığınızı belirtmek isterim. şahsen benim de çok merak ettiğim ve kısmet olursa birkaç sene içinde (bkz: oha) gerçekleştirmek istediğim bir deneyimdir.

  ayrıca ne alakaysa (bkz: fransa da doğdu beşiktaş lı oldu)
  ayrıca arkadaşların da belirttiği gibi fazla seçme şansınız yok, işe yarayanlar şu üniversiteler olabilirler.

  (bkz: universite de caen)
  (bkz: fesia/ lasalle beauvais)
  2 ... lyrics
 4. 4.
  (bkz: erasmus/@la paz)
  ... la paz
 5. 5.
  isteyen her gsü öğrencisinin yaşayabildiği deneyim.
  gidenlerden duydğum kadarı ile en can alıcı noktası; herkes ingilizce bilmesine rağmen derdinizi anlatmak için delirmenize rağmen tek kelime ingilizce konuşmazlar. fransızcayı hemen çözersiniz bu yüzden..
  ... legend atk
 6. 6.
  erasmus degil ama magellan'la gitmistim. insanlarin sandigi kadar eglenceli degildi. ve fransizlarda cok sinir bozucu degildi, yani sohbet etmek icin, yada gerektiginde kahve alirken falan ingilizce konusuyorlar. ama esas problem fransizlar degil araplar cunku standart bir okulda fransizdan cok arap var.hic biri de pek entegre olma niyetinde degil maalesef.
  ... kalinka nyc
 7. 7.
  cv de bulunması artı getirecek olandır. zaten dillerine, aksanlarına ayrı bir hayranlğı olan ben; hukuk adına da kendimi geliştirme fırsatı bulacağımı düşündüğüm ve gerekli gördüğüm süreç..
  1 ... kraker degil krater