bugün

Vatandaş sormuş hz peygambere hakaretin cezası ölümmü diye bence değil,lakin küstah batı nasıl katliamda cinayette soykırımda sömürgede,sınır ahlak tanımıyorsa artık insanları çıldırtma noktasına getiren yine onlar.rahat durmuyorlar..terörist Ermeni devleti kaç gündür sivilleri öldürüyor buna karşı çıkıp durduran batı varmı yok.ama bunu yapan Müslüman olursa üstüne ölüm kusar bu haydutlar.
(bkz: islam Terör dinidir)
(bkz: 2 IŞiD islamin Aynasıdır)..
islam böyle Birşey işte. Şaşıracak bir durum yok. Türkiye yi bu akıbetten kurtarmamız lazım.
Efendim batı insanları çıldırtma noktasına getirmiş, öğretmenin kafası bu "haklı" nedenden dolayı kesilmiş!

Ülen işte Suriye, işte Azerbaycan, işte Libya.. Buyurun, gidin, karşı koyun. Öğretmen kafası keserek mi durduracaksınız batıyı? Hem de memleketlerine iltica ettikten sonra?

Say ki bir Ermeni Türkiye'ye iltica etmiş, vatandaşlığa kabul etmişiz, sonra türkiye'nin karabağ politikasını beğenmediği ve öğretmeni hıristiyanlık hakkında ileri geri konuştuğu için kafasını kesmiş. Ne düşünürsün a empati yoksunu şahıs?
şu müslümanlar niye bu kadar cani hiç anlamıyorum. la ziktiri poktan ülkenden demokrasinin doğduğu ülkeye göç etmişsin. uslu uslu oturmak yerine bir de adamın kafasını kesiyosun.
fransa bunu bahane ederek libya'ya girer ve binlerce masumu katleder. bu provokatif başlığı açan zat ise "bakın medeniyet işte fransız medeniyeti" diye naralar atar muhtemelen.
"gerçek islam nedir?" tartışmasına sebep olan vahşettir.

Birisi "islam anlayışı" ve "islam" diye bir ayrıma gittiğim yanılgısına kapılmış. Hemen izah edeyim:

"gerçek islam" nedir tartışmak benim işim değil. Aha da 1400 yıldır kafa yorduğunuza göre, benden bayağı bir ileride olmalısınız, ne olduğunu kendiniz bulun, bana ne?

Beni ilgilendiren islamın günümüzde nasıl anlaşıldığı ve bu anlayışın sonuçlarıdır. Tut ki "gerçek islam" pek barışçıl bir din olsun, bugün müminlerin çoğu onu kesip, biçmeyi emreden bir din olarak algılıyorsa, gerçeğinin ne olduğundan bana ne?

Eski ahit'i okursan, ana babaya karşı gelmek dahil, tam 38 ayrı suç için türlü çeşitli idam cezaları ile ve de katliam, soykırım güzellemeleri ile doludur. Yeni ahit'te ise luka kısmındaki bir ayet dışında şiddet çağrısı yoktur. Sonuç?

Sonuç şu, yahudiler allem ettiler kallem ettiler
38 idam cezasının hiçbirinin uygulanmaması için yol buldular. Hıristiyanlar ise isa bir ayet dışında hep barışçı mesajlar vermesine rağmen haçlı seferlerini düzenlediler, sonra mezhep savaşlarında birbirlerini kestiler, sonra akılları başlarına geldi.

Durum böyleyken "gerçek islam" beni niye ilgilendirsin? Haçlının gelip hıristiyanlık adına insanları kesip biçtiği zamanda yaşasam "gerçek hıristiyanlık" beni niye ilgilendirsin? Bunların "gerçeği" nedir, o konudaki fikrim sizi niye ilgilendirsin?

Uygulamada ne görüyorsam odur. Uygulamanın kendi dinini yansıtmadığını iddia eden varsa bir zahmet sesini yükseltsin.

Adam olun da din adına diğer insanları ve birbirinizi öldürmekten vazgeçmenin yolunu bulun siz de..
Kesin doğrudur
Makron böyle dedi ya.
(bkz: yobaz ve zeka)

1) madem çok merak ettin o zaman buyur: (bkz: muhammed in düzenlettiği suikastlar/#26298917). kimi insanlar bunların doğru olmadığını söylüyor. Ne yapayım? islam'da böyle vahşetler yoktur diyene, vardır, aynen böyle yapmalısınız mı diyeyim? islam algısı derken kastettiğim budur. Müminler "yok, böyle yapmayalım, bu çağda din adına cinayet işlenmez. Zaten o konu yanlış anlaşılmış" deseler, "olmaz. Muhakkak kafa kesmeniz lazım" mı diyeyim?

2) ehli sünnet vel cemaat akidesine göre ölümdür.

3)darül harp, darül islam ayrımı, sonradan icat edilen, uydurma bir ayrımdır. göreceğin üzere peygamber kendisini eleştiren veya hakaret edenleri nerede olurlarsa olsunlar öldürtmüştür. Çoğunu darül harpte ikamet ederlerken öldürtmüştür.

Günümüzdeki cinayetleri işleyenlerin hangi saikle işlediği ortada. Eğer yanlış yapıyorlarsa benimle uğraştığınızın yüzde biri kadar bunlarla uğraşın da hiç değilse tebliğ görevinizi yerine getirmiş olun.

Gördüğün gibi ben hiçbir sorudan kaçmam, cevabını kapı gibi veririm. Bakalım sen de aynı kalibrede misin?

1) peygambere hakaret edenin cezası nedir? islami delil.
2) bu cezayı uygulamaktan kim sorumludur? islami delil.
3) cezanın uygulanmasında darül harp, darül islam ayrımı var mıdır? islami delil.

Hadi buyur bakalım.

Not: "islam devleti" diye saçmalayacaksan hiç zahmet etme, onun yerine Kuran'ı oku. Kuran'da islam devleti diye bir kavram, ona yüklenen bir sorumluluk yoktur. Tüm emirler farzı ayn veya farzı kifaye olarak doğrudan Müslümanlara yöneliktir.
turan dursun'un ne kadar haklı olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Farzı kifayenin ne olduğunu bilmeyenler, kalkmışlar "bazı ayetler Müslüman topluluklara inmiştir" diyorlar! Yahu farz I kifaye zaten o demektir ki onu dedim zaten.

Farz I kifaye bir veya daha fazla Müslümanın uygulamasıyla, yükümlülüğü diğer Müslümanlar üzerinden kalkan emir demektir. Devlet mevlet diye bir şeyler saçmalamanın alemi yok. islam'da devlet diye bir tanım, bir kurum yok. Kimi hükümleri tüm Müslümanların uygulaması, kimisini de bir veya bir kısmının uygulaması gerekir o kadar.

Hırsızlığın cezasını nasıl verecekmişsin! Kuran'da devlet kur, öyle cezalandır, olmazsa aldırma mı diyor? Denilen belli, hırsızın eli kesilmelidir. Devlet kur, şöyle yargıla, böyle bilmem ne yap gibi detaylar yok. Devlet olsa da olmasa da Müslümanlar emri yerine getirmekle yükümlüdür, o kadar. Bu iş bir anarşiye dönüşsün istenmezse, devlet kurulur, kadı atanır, yargılama usulleri tayin edilir ama bu detayların islamla bir ilgisi yoktur.

Sen önce devletle, topluluk arasındaki farkı öğren. Sonra da Müslümanlar üzerinde farz I kifaye olan bir hükmün nasıl olup da "orada islam devleti yok" gerekçesiyle yok sayılacağını anlat. Böyle garip bir iddianın islami delili nedir? Bir veya birden fazla Müslüman, ortada gereğini yapacak bir devlet yokken, bir farz o kifayeyi yerine getirseler islami açıdan suç mu işlemiş olurlar? Peki Müslümanlar imkanları olduğu halde, devlet yok diye bir farzı kifayeyi yerine getirmeseler, o farzı kifayeden kaynaklanan sorumluluk ortadan mı kalkar?

Bunlar böyledir. Sözde analitik düşünme kabiliyetine sahip olduğunu göstermek için madde madde soru soruyor, nasıl sorduysa aynen yanılıyorum, fakat ben aynı şekilde sorunca saçma sapan şeyler yazarak konuyu saptırıyor, sorularıma aynen sorduğum gibi madde madde "cevab" veremiyor. Bunu becerebilen mümin görmedim daha. Önceki entrymde sorduğum sorular havada kaldı tam da tahmin ettiğim gibi.
islam'ı gram bilmeyen mallar böyle olayları yapıyor. Sonra islam bu şekilde algılanıyor.
Gerizekalıların bu yaptıkları islam değildir.
18 yaşındaki beyni yıkanmış bir velet tarafından işlenmiş vahşettir.

Beyin yıkama, din üzerinden prim yapmaya çalışan kişilerin çok iyi bildiği bir sanattır. Götleri sıkıştığında hemen islami vecizeler kullanırlar. Bu tip dini liderlerin koltukları tehlikeye girdiğinde hemen ortalığı karıştırmaya başlarlar.
Isid, deas vs radikal islamci terör örgütlerinin en hızlı başvurusu kan dır. Çünkü bunların medeni dünyada alanları iyice daralmıştir. yapacak daha başarılı bir hamlesi kalmamıştır.
Ellerindeki bu siyasal islam liderliğinin gideceği korkusu onlari vahşete, kaosa itmektedir.
Bir diğer siyasi terör örgütü de bilindiği gibi siyasete daha fazla hakim olmak için ellerindeki gücü eski ortaklarına karşı uygulamak isteyen feto grubuydu.
Kaybeden her zaman bilincsiz, eğitimsiz, zavallı halk olmuştur. Toplumun eğitim düzeyinin artması iste bu yüzden çok önemlidir.
Burda sakin kafayla yazabilcegin bi yerde bile Halen bu olayı gayet masum ve haklı goren insanlar varken ne müslümanlardan nede kültür yakınlarından bi sikim olmaz diye düşündüren olay. Yani muslumanların daha ne kadar rezil olması gerekiyo son 20-30 yılda yok yeni zelanda da bilmem yok dunyanın obur köşesinde hristiyanlarda terör estirmiş, ne bicim karşılaştırmalar bunlar, biraz dış dünyaya bu kadar kapalı olmazsanız ne demek istediğimi anlardınız.
O karikatür okulda neden gösterildi? Neresinden tutsan elinde kalır çok saçma bir hareket.
(bkz: müslümanın ilk vazifesi terörist olmaktır/#44020671)
Gerçek islam bu değil, islam barış sevgi hoşgörü bla bla bla.. Hz Ali'de zülfikarla soğan soyuyordu evet..
Bir şey tek söylemek istiyorum; şahısların yaptıkları yüzünden bir dini, bir milleti suçlamak çok yanlış bir davranıştır.
Müslüman adam böyle bir şey yaptı diye islama laf atmak cahilcedir bence. Müslüman olmayan biri olarak bunu söylüyorum.
Fransa'da Efendimiz Aleyhisselam'a hakaret eden öğretmenin kafasını gövdesinden ayıran gence selam olsun! Kabri cennet, ruhu şehidlerin katında bulunsun!
sizler peygambere dil uzatmakta bu kadar gayretli, ümmeti muhammedin arslanları bir o kadar onun şerefini muhafaza etmekte gayretlidir!

“Bahreyn halkı çocukları ellerindeki değneklerle top oynuyordu. Bahreyn piskoposu da onların yakınında oturuyordu. Bir ara top piskoposun göğsüne çarptı. Piskopos topu aldı ve geri vermedi. Çocuklar toplarını istiyor, piskopos ise vermiyordu...
Çocuklardan birisi “Muhammed’in (sallallahu aleyhi ve sellem) hakkı için topu bize ver” dedi. Piskopos bu kez topu vermediği gibi bir de Resulullah’a sövdü. Bunu duyan çocuklar ellerindeki sopalarla piskoposu dövmeye başladılar ve ölene kadar da bırakmadılar.
Sonra, durum Ömer (r.a.)’a arz edildi. Ömer (r.a.) çocukların bu piskoposu öldürmesine sevindiği kadar ne bir fethe ne de alınan bir ganimete sevinmiştir.
Şöyle dedi: “islam’ın izzeti şimdi gelmiştir. Nebilerine sövülen küçük çocuklar gazaplanıp intikam almışlar!”
Ve Ömer (r.a.) Piskoposun kanını heder saydı.”

(Şihabuddin el-Ebşihi; el-Mustatraf: 2/34) [Harun Resid Çetin]

Pariste bize cezayirli iki kardeşi hatırlatan arslanımız 18 yaşında, çeçen asıllı Abdulak Abuyezidoviç 12 mart 2002 moskova doğumlu. zaten çeçenleri oldum olası sevmişimdir.
Sözlük talibanlarının, ışidçilerinin kendilerini açık etmesine vesile olmuştur.
(bkz: bok yoluna gitti niyazi)

kaşınanı kaşımışlar, bir öğretmenin Charlie Hebdo gibi şeylerle ne işi olur? öğrencilerine neden bahseder? amaç nedir? sana mı kaldı müslümanları yok etmek at kafası.*
avrupada artık kimsenin bir tarafı yemez böyle alenen müslümanları tahrik etmeye çünkü anında cevaplarını alıyorlar artık.*
hala ilk çağ kafası yaşayan insanların yaptığı ve bu kafada olanların da onayladığı vahşet.