bugün

https://odatv.com/ak-part...ak-kuyusu-06041801_m.html

--spoiler--
Kanada 1975, ABD 1978, Almanya 1982 yılın­dan itibaren yeni nükleer santral yapmıyor…

-Avusturya, Filipinler ve Brezilya'da yapımı biten nükleer santraller çalış­tırılmadan kapatıldı…

-italya, ingiltere, ispanya, Finlandiya, Rusya, Çin, En­donezya, Küba, Tayland

ve Vietnam nükleer planlarını terk etti…

-Portekiz, irlanda, Lük­semburg, Danimarka, Yunanistan, isviçre, Hollan­da, iskoçya ve Yeni Zelan­da nükleer santral kur­mama kararı verdi…

-isveç, tüm nükleer santrallerini kapatma kararı aldı…

-Kanada, 1997 yılında yir­mi bir nükleer santralinden yedisini tehlikeli ve yönetim hatası bulduğu için kapattı…

--spoiler--
türk mühendislerini beğenmeyen eziklerin ne iş yaptığını merak etmeme neden olan başlık.
bütün mühendisleri kendiniz gibi anadolu dağlarında, keçilerle beraber eğitim gördü zannetmeyin.
bize ne yaram.

el sikiyle gerdeğe girmek.
58 santral değil . 58 reaktör var. santral sayısı 20 kadar.
madem o kadar iyi bir şey

o zaman rizeye yapsın.
ama onlar çağdaş, medeni.
çernobilde o kadar sakat bebek doğdu inanın ülkenin yaşam seviyesi 10 yıl gerileyerek.kanser oranları 2 katına çıkacak. önlemler alınırsa çıkmaz ama burası Türkiye az para harcıyalım allah korur bizi.birde deprem bölgesinde bulunduğumuz için bir santralin patlama ihtimali var eyer patlarsa zor toparlanırız yurt dışına sebze meyve zor satarız. olan yine bize olur nükleğer elma armut yeriz. yiyeceklere sar değeri damgalarız artık.
Terörle ohal de bile başa çıkamayan bir ülkeden bahsetmediğini

ve de artık bu ülkelerin nükleerin zararlarını yaşayıp gördükleri

ve ayrıca

gelişime ve değişime açık oldukları için güneş enerjisine geçmekte oldukları

gerçeğini bilmediğini var sayıyorum.

Çünkü ben iyi niyetli biriyim.

Danimarka bile güneş enerjisine geçiyor lan. Danimarka, kuzeyin soğuk ülkesi lan. Angus musun?
ee, varsa ne olmuş? rusya, türkiye topraklarında santral yapıyor, ürettiği enerjiyi sana satacak, atıkları da türkiye'ye gömecek. türkiye'nin hiçbir çıkarı yok, bu ak troller el siki ile gerdeğe girmeye ne kadar da meraklı.
Türkiye'de nükleer santral var zaten. Haritada sınır olması bizi etkilemeyeceği anlamına gelmez.
Ermenistan (bkz: Metsamor Nükleer Santrali) Iğdır sınırına 40 km olması lazım.
he amk

yapacak olanda akabe

hırsız akabe yani.

köprü yaptı, g@tümüze tıpa oldu

ne gerek vardı bilen yok, saray yaptı

kesmedi gitti bir de yazlık saray yaptı.

madem o kadar iyi bir şey rizeye yapsın.

rizeye yapmadıkları ne varsa

g@tlerinde patlasın.

umarım o santralı yapabilirler.