1. 1.
  beyoğlu'nda galatasaray lisesi'nin arka tarafındaki cezayir sokağı'nın Yapım Şirketi ile Kültür Üniversitesinin ortaklaşa geliştirdiği bir proje ile yenileştirilmiş haline verilen isim. Fransız kültürünü yansıtmayı hedefleyen, kısacık mesafesine rağmen bünyesinde 43 değişik işyeri barındıran, çeşit çeşit cafeler, restoranlar ve sanat merkezlerinin bulunduğu sokaktır.
  1 ... tutunamayanlardan
 2. 2.
  cezayir sokağı olarak da bilinen zordan olma ama gene de zarif bir mekan.bir nevi nevizadenin cicisi,conconlar için olanı gibi.muadili sokaklardaki hırçınlık yok burada ama çıktığınızda gene yanıbaşınızda.
  2 ... veritaserum
 3. 3.
  türk modernleşmesindeki klasik fransız yaltaklanmalarına verilebilecek güzel bir örnek.
  (bkz: frog street)
  2 ... azorka
 4. 4.
  (bkz: fransız sokağı bahar şenliği)
  ... internettin
 5. 5.
  esas adı cezayir sokağıdır.sonradan fransız sokağı olarak anılmaya başlanmıştır.çok pahalı ve lüks cafeleri vardır.gezilmesi daha akıllıcadır.oturulduğu vakit sağlam bir hesap ödenir.ödeme gücü olsun olmasın oldukça gereksiz bir hesaptır ödenen.*
  1 ... hakande84
 6. 6.
  herhangi bir cafeye oturursanız, dayak yemeden o masadan kalkamayacağınız*, güzide sokak...
  ... doom caller
 7. 7.
  cennet cehenneme iner gibi bin bir basamağı olan, ilk bakışta burda kalite var diyen sokak. tarzı farklı birçok yer barındırmasından mütevellit, açık havada yapılan canlı müzikler* birbirine girmekte, birilerinin de doğum günü varsa ortam tam şenlik olmaktadır.
  ... mozambik tavsani
 8. 7.
  farklı bir tarzı olan sempatik görünümlü duran aslında çok fazla bir havası olmayan * merdivenleri çok dik olan ve aşağıdaki çıkıştan çıkarsanız o yokuşta geberdiğinizin resmidir denilerek fiyatları uçuk diyebileceğimiz mekan. ayrıca özel günlerde ünlüleri konuk ediyor ve şenlik maksatlı sohbetler ediliyor. entel kişilerin ya da entelvari kişilerin olduğu yer.
  ... kacak kelebek
 9. 8.
  ismine hala alışamadığım sokak burada bile fransa kazandı.
  -1 ... handushka
 10. 9.
  eski isminin değiştirilmesi bir ayıp; hal-i hazırda, belediyenin, 'buranın ismini değiştirmeye karar verdik' dememesi ayrı bir ayıp gibin...
  ... cryptic