bugün

bu boykot sırasında airbus yerine boeing uçaklara binelim * * *
okulumdaki fransızca eğitim gereği bir süre okula gitmemekle veya okuldaki fransız hocaları kaale almamakla katılacağım kampanya.
Bugüne kadar bu tarz olaylarda genelde desteklemediğim, ancak son olay itibariyle, kesinlikle desteklenmesi gerektiğine inandığım ve bu amaçla bundan sonra, belki on defa izlediğim "Dostmusun düşmanmısın" veya "asterix oburix" gibi filmleri izlemeyeceğim, sevgilime fransız öpücüğü kondurmayacağım, asla renaulta binmeyeceğim, dedirten hadise.

Ne olur geri çek şu tasarıyı fransa, bir ile üçü geçtim de, ikinci isteğimi alma elimden.
son derece mantıklı ve akıllıca olan kampanya...

mazlum ülkelerin kendilerine yapılan hakareti, sömürüyü, zalimliği elçilik bombalamak , yabancı temsilcilikleri basmak, yönetmenleri, siyasetçileri öldürmek yerine.

"hepinizin amına koyayım, senin ürettiğim malı almıyorum, aç kalsam da, canım istese de, kendi zevklerimden fedakarlık etsem de;
ülkeme, milletime, aynı coğarafyayı paylaştığım insanlara yapılan hayvani hakarlere tepkimi göstereceğim" demesi

akabinde de

hayvanlığı yapan ülkelerin başbakanları, ,ekonomi bakanları, sanayicileri vs.;

lan adamlar uyandı ne mallarımızı alıyorlar ne bizim kuruluşlarımıza itibar ediyorlar
biz bu kadar malı götümüze mi sokacağız?
fabrikalarımızı mı kapatacağız?
insanlarımız sıkıntıya mı düşecek?
ekonomimiz mi çalkalanacak?
sermayemiz mi batacak ?
fakirleşecek miyiz?

tarzında düşüncelere dalmasıyla

içlerinde olan hayvanlığı, barbarlığı dışarıya vuramayacaklar çünkü kazık dönüp dolaşıp katlanarak kendi kıçlarına girmiş olacak...

çıkıp hamasi söylemler sergileyerek bi sike kapak olamazken, nestle yerine eti gofret yersen danone yerine sütaş yoğurt alırsan adamı can evinden vurmuş olursun...
daha çok adam yerine konacağına emin ol...

çünkü sen müşterisin güzel kardeşim !

(bkz: müşteri her zaman haklıdır)
orduyla inorganik bağı olan oyak'ın renault ve axa ile olan ortaklığını sorgulaması ile katılabileceği kampanyadır. ayrıca meydanlarda 3-5 fransız bayrağı ve 3-5 fransa menseili ürün yakmakla kalacak ve daha sonra unutuluuuppp gidecek olan kampanyadır. (bkz: apo'nun italyada yakalanmasından sonra italyan mallarının boykotu) önemli olan her şekilde boykot hatta ambargo uygulamaktır.
ordu'yu ülkenin en saygın ve güvenilir kurumu olarak görmeme rağmen oyak eli ile renault ve axa'nın en yetkili kişilerini fransa'da baskı grubu oluşturacak şekilde koordine edememesi, durumun önemini net olarak masaya koyamaması kafamda soru işaretleri yaratmaktadır. axa'nın daha önce, 1915'te öle ermeniler'in ailelerine tazminat ödeyeceğini açıklaması (hayat sigortası) ve oyak'ın bu karara en ufak tepki vermemesi, önce vatan diyen bir kurumla inorganik bağı olan bir şirketin ticari ilişkisini ülke onurundan önce düşünmesi ve bu şirketin oyak olması kanıma dokunuyor.
amacı fransa üzerine baskı kurmak olan bir kampanyadır. Fakat terminolojik hata yapılmaktadır. Uluslararası politik baskı unsurları bu tip kampanyalar ile tanımlanamaz. Zaten gelişmiş devletlerde uluslarını bu tip baskı unsurları kurmaya yöneltmez. işini kendi görür. operasyonu yapar, korkutur, geri adım attırır. (bkz: olması gereken türkiye)
-hacı fransız mallarını boykot ediyoruz ermeni meselesi malum oke midir
+tamamdır hafız
-kuzey ırak petrollerini de kullanmıyoruz kürt meselesi malüm
+olur
-amerikan mallarıda olmaz dünyanın anasını ağlatıyor
+doğru diyosun
........
........
+yani kısaca bize götümüzü parmaklamaktan başka bişi kalmıyor diyorsun. canın sağolsun, tanrı türkü korusun.
darbe sebebi olabilecek girişimlerdendir. lakin fransızların en çok içli dışlı olduğu kuruluş, her yıl milyarlarca dolar satım yaptığı yer genelkurmaydır, türk silahlı kuvvetleridir, oyaktır. ha tabii ki yapılsın boykot, ancak devede kulak olarak kalacağı unutulmamalı.
fransız malları derken sadece fransada üretilenlerden bahsedilmiyorsa , fransız firmalarının türkiye kollarında çalışan türk vatandaşlarının madur olmaması için dikkatli yapılması gereken boykot.
bence çoık saglam bi kampanya ama sadce ürünler yetmez
fransanın herşeyini boykot etmeliyiz
karılarını filan şahsen ben marmarise gelen fransızlara fransızım artıkın
nedense hep malları boykot edilen ülkeler zengin boykot edenlerde gariban ülkelerdir.bu ülkenin mallarıda gün gelir boykot edilir inşallah.
her kuşu şeyettik bir tek leylek kaldı atasözünün başka halde söylenişi.

a güzel kardeşim sen onca malı boykot ettin bu zamana kadar becerebildin mi? amerikan karşıtı eylemlere converse ayakkabılar levi's kotlarla gittin, oldu mu? peki boykot ettin de noldu? amerika vah vah türkler benim malımı almıyorlar dedi di mi? üzüldüler, pek bi hayıflandılar.

şimdi de demişsin fransız malını boykot edelim diye. iyi güzel ama önce sen şu ülkende üretimi bir arttır. üretimi yapılan mallar sırf özelleştirme uğruna bu güya boykot ettiğin adamların hatta boykot etmediğin din kardeşlerin araplara peşkeş çekilirken ayaklan. milli içkin dediğin dededen içmesini öğrendiğin atatürkün bile sofrasından ekisik etmedği yeni rakıyı amerikalılara satarken bir şey deme, al yine gönül rahatlığıyla iç ondan sonra boykot edelim. bu ülkenin bilmemkaç milyar dolar dış borcu var. sen üretim yap da önce onu öde. elalem seni boykot edicek düzeye geldiği zaman düşünürsün onu mu boykot etsem bunu mu boykot etsem diye. ki o zaman da adam sana soramaz ermeni katliamı yaptın mı yapmadın mı diye.
fenerbahçe'nin ileri görüşlülük sergileyerek anelka'yı postalamasıyla türk sporundaki öncü takım geleneğini sürdürdüğü kampanya. *
asıl boykot edilmesi gereken kanımca:
(bkz: devlet buyuklerinin ermeni beceriksizligi)
barkodu 30 ve 37 ile başlayan mallardır. bu bilgi ile daha doğru hareket edilebilir.
yapmazsak ağzımıza sıçam göte çanak tutmuş sayılacağımız eylemdir hassas davranmak gerekir.
türkiye deki fransız şirketlerinde çalışan binlerce türk ü düşününce yapmakta teretdüt ettiğim hadise.
(bkz: fransizlardan mal olmayan var mi ki)
bugün boykot edildi fransız malları, hadi yarın da, peki sonra ne olacak,meçhul. bir arada benzer boykot kararı italya için alınmıştı hatırlanılırsa. ne işe yarama ve sürekliliği olmadı bu devlet eli ve bürokratlarla çözülecek bir sorundur, sorundu. ingilizce konuşamyan bir başbaken ve onun danışmanlarıyla çözüm bulunamazdı maalesef.
(bkz: fransiz mallarini boykot etmek)
komik boykot kampanyasi zira cogu turkiyedeki fransiz sirketinde turk isciler calisir cogu zaman firmanin marka degeri ni turkler satin alir yapilan boykot fransizlardan cok turklerin alehine olacak..zaten fransizlar ic dengelerine yada dis dengelerine bu yasa tasarsinin bir zarari oldugu dusunseler bu yasayi gecirmezlerdi. biz kendimizi ovuyoruz surekli onlarin devamli bizi konustugunu saniyoruz bunu uzelerek soyluyorum ama turkiyeyi uluslararasi arena da ciddiye alan yok .televoleyle osmanliyla en buyuk biziz masalariyla uyutuluyoruz .gercek dunyada calisan kazaniyor hayal eden degil
asıl boykot edilmesi gereken kanımca:
(bkz: devlet buyuklerinin ermeni beceriksizligi)
Oyak Renault fabrikalarında üretimi acilen durdurmak ve Citroen ve peugeotun ithalatını kesmek olabilir.
duyduktan sonra Bursa'da renault fabrikasında calısıp ekmek yiyen işçilerin vereceği tepkiyi merak ettiğim bir boykottur.
Aklıma gelen kıl sorulardan bir diğeri ise sudur;

Hadi fransayı boykot ettik ya hollanda? ya isveç? ya isviçre? ya Rusya? ya italya? Belcika,Avustralya galler,Uruguay,Kanada? ...?

Demem o ki;Boykot mudur cözüm yoksa derdimizi bu ülkelere anlatmakmı?
az evel boykot edilceklerin tam listesi elime geçmiş kampanyadır. entrym çok uzun olduğundan ve aynı maksatta elli bintane entry yazmak istemediğim için buraya yazamadım. isteyenlere mail vasıtası ile aktarabilirim.

özet: benim milletimin bunları alabilcek (tabii ki hepsi değil) parası varmış da boykota girriyormuş hey yavrum hey. ben bi hayatımda carrefour'a girdim o kadar.. diğerlerinden anlamam.
not:lan ben zaten boykot yapıomuşum!!
güncel Önemli Başlıklar