1. 1.
  catch me if you can filmine sebep olmuş zat. çeklerde sahtecilik yoluyla abd tarihinin en önemli dolandırıcılarıdan biri olmuştur. daha sonrasında fbi ve hatta bankalar adına da çalışmıştır.

  http://www.abagnale.com/
  1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  pilot üniforması giyerek Pan Am jetinde yardımcı pilot rolüne girmiş, başasistan göreviyle hastanede çalışmış, hukuk diploması olmadığı halde başsavcılıkta savcı yardımcılığı yapmış, sosyoloji fakültesinde kendini profesör olarak yutturmuş ve yirmi birine basmadan sahte çeklerle bankaları 2.5 milyon dolar dolandırmış tarihteki en cesur kalpazandır. cek dolandiciligini biraktiktan sonra bir sure fbı için çalışmış, daha sonra american express ve thomas cook gibi seyahat çeklerinin tasarımında güvenlik danışmanlığı yapmış emekli dolandırıcı.
  ... stuffedcrust
 3. 3.
  efsane insan. gerçek efsane ama. bir insan bu kadar mı üst düzey dolandırır. bu kadar mı üst düzey bir zekaya sahip olur. bu adam bir efsane dostum. önce en çok arananlar listesinde olacaksın sonra fbı için çalışacaksın sonra da en büyük bankaların çeklerini hazırlayıp bu işten milyon dolarlar kazanacaksın bu her yiğidin harcı değil. bu adamı canı gönülden kutluyor onun gibi gençleri sahalarda görmek istiyorum.
  1 ... dedimvenoktaykoydum
 4. 4.
  çoğu bankaların çeklerini yapan eski dolandırıcı ve fbı için çalışmış çek uzmanı.
  ... kolazli
 5. 5.
  Kendi hayatının anlatıldığı filminde yan rol oynamış adam.

  Not:Leonardoyu yakalayan polis.
  1 ... fafnir