bugün

asla ağzımı açarak gülemiyorum var mı başka benim gibi olan?
dünyanın en mutlu insanı olsamda yapamayacagım şeydir.
Sevdiğim bi ozelliktir gulunuz guldurunuz efendim.
dünyanın en mutlu insanı olsamda yapmayacagım şeydir.
Gülümsemek bulaşıcı ya hani belki fotoğrafımızı gören kişinin modu yükselir, pozitif enerji falan? Hiç mi olmadı?
Gereksiz ve bi o kadarda kanıksanmış ve bazılarının iğrençleşebileceği kadar ağzını açarak yaptığı mimik.
fotoğrafı çekilen şahıslardan birinin çok komik pozlar vermesi ya da çok tipsiz gözükmesi veya burnunu karıştırırken çekilmesi vs.. gibi durumlarda oluşan durum.Böyle durumlarda fotoğrafı çeken şahıs tarihi bir anı çektiğinin farkına varır ve şeytani bir şekilde gülümsemeye başlar.Fotoğrafı çekilenlerle birlikte gördükleri zamansa bu şeytani gülümseme yerini komik çıkan şahsın utanç bakışları arasında kahkahalara bırakır.Böyle durumları kolay atlatmanın en kolay yolu sizin de utanmıyormuş gibi yapıp kahkahalara katılmanız olabilir...
doğallıktan söz edilesi bir durum değildir. tamamen yapmacıktır yapanlarda gerçekten iyi oyunculardır! dikkat edinizki bunu yapabilen kişiler normal hayattada çakalımsı hareketler sürdürebilirler.
en mantıksız eylemlerden biridir, kanımca reflekstir. fotoğrafı çekilen kişiler o anı ölümsüzleştirmek için gülerler de sen ne diye sırıyorsun ey kamerayı elinde tutan bünye! gerçi karşısındaki herkesin şebek gibi manasız bir şekilde sırıtıp aynı pozda saniyelerce bekliyor olması fotoğraf çeken kişiyi güldürüyor da olabilir. hatta sırf bu yüzden karşıdakileri kafaya almak 'abi basıyorum makine çekmiyor, bekleyin.. bozmayın' diye ayar verip bekletip bu salak ifadelerine gülmek de eğlenceli olabilir. ya da fotoğrafı çeken kişi 'gülümseyiiiin' komutunun ardından pavlov'un köpeği gibi subkortikal bir şekilde gelen komuta uyup gülümsemektedir, bakın bu da olabiliritesi yüksek bir durum.

el özet sevgili okuyucu: fotoğraf çeken bünye de istemsiz bir şekilde güler. nedenini bilen varsa beri gelsin!
- çekiyorum
- .....
- gülümseyin
- opuhuhahahahaha
- abi gülümse dedik kustun yahu
- ya ayarını yapamam ben gülmeyelim en iyisi
- e iyi peki sen dur öyle o halde.
(bkz: çekilirken)**
garip bir durumdur. ortada gülünecek bir şeyde olmaz öyle garip bir sırıtış ortaya çıkar. doğal olmadığı zaten anlaşılır, fotoğrafı gören gerçek sanmaz sonuçta. normal dursan da olmuyor şimdi odun gibi.. yani bir atraksiyon olmak zorundadır. en iyisi en sahtesinden bir gülümsemedir. ama bazıları bunu gerçekten çok iyi başarıyor. çok doğal çıkıyorlar. belki o anda bu fotoğrafı sevdiklerine gönderecektir falan diye düşünüyorlardır bilinmez.
yanlış yazılmış başlık (bkz: fotoğraf çekerken gülümsemek).

başlığın kastedilen amacına uygun olarak bir şeyler yazılacaksa şöyle başlayım: istem dışı fotoğrafı çeken kişinin de büründüğü harekettir. aslında böyle yapın demeye çalışır kendi her ne kadar o şirinliğiyle çıkmasada.
başlık diye tanımlamaktan nefret etsem de; kimileri tarafındna yanlış anlaşılmış başlık.
resim çekinirken gülümsemek değil konu, resim çekerken gülümsemek. ayrıca resim çekilmez, fotoğraf çekilir.

(bkz: resim ve fotoğraf arasındaki farklar)
sonuçta yapmacık bir fotoğraf ortaya çıkar.
fotoğrafınızı çeken kişinin, sizden gülümsemenizi istemesiyle beraber ortaya çıkan eylem.
refleksiv hale gelmis eylemdir.
dondurulacak anıda mutlu gorunmek istemektir.
resim çeken kişilerin çoğunlukla farkında olmadan yaptıkları eylem. ben güldüğümü farkettim salak mıyım ben dedim. -neyse konu o değil- karşı tarafta resim çekilenlere hadi gülün cheese milliyetçiyseniz peynir dedirtip o esnada o karede yer alıyormuşçasına gülmektir.**
güncel Önemli Başlıklar