1. 1.
  az önce kadıköy boğa lokasyonunda başıma gelen hadise.

  kendi halimde arkadaşımın gelmesini beklediğim esnada 2 tane adam boğada fotoğrafımızı çeker misin dedi. yardımsever bir insan olduğum için tamam dedim ben de. adamlardan biri i phone x marka telefonunu fotoğraflarını çekmem için bana uzattı ve telefonu almamla elimden kayması bir oldu. ışık hızıyla yerden alıp hasara bakmamla laps diye yere düşen ekranın binbir parçaya ayrıldığını görmem bir oldu. 1 saniyeden kısa bir süre için telefonu havaya fırlatıp rıhtıma doğru arkama bakmadan koştum bu utançla yüzleşebilecek karakterde biri değilim çünkü.

  basit bir fotoğraf çekimi için bir ton masrafa soktum adamları üzgünüm açık ve net.
  2 ... public agent efsanesi
 2. 2.
  Bir yandan kendi telefonunuz olmamasının verdiği rahatlık etkisi tahminen 5 saniye kadar sürer daha sonrasında başkasının telefonu ve karşıdaki kişinin zenginliğiyle orantılı cömertliği ve şansınız baz alınarak olay yerinden hastanelik yada hasar almadan ayrılabilirsiniz.Bu tamamen şansınıza bağlı bir durum.Orta yolu bulmak en iyisidir.Ben yine de olası seçenekleri paylaşayım:

  -Ne yaptın kardeşim ya git tamam istemiyorum ya (basit küfürler eklenebilir kurtulduysanız gurcalamayın)

  -Lan ne mal adamsın kırdın kaç bin tl lik telefonu defol git lan burdan (duruma göre mağdur kişi tarafından siktir de çekilebilirsiniz)

  - Ödemeye mecbur da tutulabilirsiniz.

  -Dayak yiyebilirsiniz

  v.s.
  ... sarfiyatsiz ampul