1. 1.
  insan hakları örgütlerinin kimyasal silah kategorisine alınmasını istediği bir bombadır. Fosfor dumanının teneffüs edilmesi sonucu ciğerlerde ani yaralar oluşmasına ve teneffüs eden kişinin havasızlıktan boğulmasına yol açar. sonraki aşamada insan vücudu içten dışa doğru yanmaktadır. beyaz fosforla yanan kişinin elbiselerinde fazla iz meydana gelmemekte, yanma reaksiyonu vücut içinden cilde kadar sürmektedir. aynı zamanda yangın silahı olarak ta kullanılır. kimyasal silah kategorisene neden alınmadığı konusuna gelirsek. israillilerin bir ay kadar bombalıdığı lübnan da bu bombalardan bol miktarda kullandığını söyleyebiliriz.*
  2 ... kapaparantez
 2. 2.
  aşırı makyaj yapan güzel hatunları tanımlamak için kullanılabilecek bir isim tamlaması.
  5 ... avbarisco
 3. 3.
  yıkıcı özelliğinden çok yakıcı özelliği ile öne çıkan ve insan hakları örgütlerince yasaklanması istenilen bomba türü.
  daha zayıf etkileri olan için,

  (bkz: napalm bombası)
  2 ... lucifer anarchos
 4. 4.
  abd'nin irak'ta,
  israil'in 2 sene önce lübnan da,
  ve yine israil'in son 12 gündür gazze'de siviller üzerinde kullandığı bomba şekli.

  kullanılması savaş suçu olan bomba.

  ne yazık ki atılmaya başlandığında, karanlık gökyüzünü aydınlattığı için filistinli çocukların havai fişek sanarak izlediği ve yayılan fosfordan ilk önce derilerinin sonra iç organlarının sonra kemiklerinin ve daha sonra da solunum ve sindirim sistemlerini yakarak çökerttiği ölüm. şekilli olanlardan. ışıklı ışıklı. tam da çocukların ilgisini çekebilecek türden görsel şölen.

  lan o'nu diyorum;

  madem ölümsün abim, madem azrailcilik oynamaya bayılıyorsun kurulduğundan beri öldüreceğin adamın, canına son vereceğin kişinin canını adam gibi al lan.
  kıvırma or.spu karı gibi.
  mert ol, adam ol.
  ama en önemlisi insan ol.

  öldürmenin şerefsizliği olur mu abi? olmaz. ama bu, ölümlerin arasındaki en şerefsiz ve adice olanı.

  güçlü ükelerde bulunan mühimmat. türkiye'de de bulunuyor. güçlü ülke! ilginç.
  7 ... nukleerella
 5. 5.
  bubi tuzağı olarak da çok iş görür,

  ilk önce hedefin evde olmadığı bir saatte eve girilir, evde ki tüm gazla çalışan aletlerin vanası açılır, su dolu balonlar hazırlanır, içine beyaz fosfor konur ve yok edilecek hedefin en fazla kullandığı odanın tavanına yapıştırılır. ( burda önemli olan hedefin saat kaçta eve geldiğini bilmek gerekir balonlar ona göre hazırlanır) Daha sonra balonlara ufak bir delik açılır. Daha garantili olsun isteniyorsa dış kapının kilit kısmına kibrit başları ve kavlar yapıştırılır, hedef eve geldiğinde kapıyı açtığın da sürgü kısmına yapıştırılmış kav' a sürtünen kibritler alev alır ve içerisi de gaz dolu olduğunda havaya uçar bundan paçayı yırtarsa zaman ayarı yaptığımız balonlarda ki su tükenince fosfor hava ile temas ettiği anda alev alır ve gazı ateşleyerek hedefi parça pinçik yapar.
  1 -1 ... conspirator
 6. 6.
  israil'in gazzedeki son saldırılarında kullandığı kanıtlanmış kimyasal bomba türü. kullanılması savaş suçudur.

  (bkz: cenevre sozlesmesi)
  4 ... the man who wasnt there
 7. 7.
  Fosfor bombası, toksik madde içeriyor ve bu maddenin kullanımı ölümcül olabiliyor. Madde, cilt yanıklarının yanı sıra karaciğeri, kalp ve böbrekleri etkileyebiliyor.

  Kullanımı uluslararası herhangi bir anlaşma tarafından yasaklı olmayan bu maddenin sivil halka karşı kullanılması, 1980 tarihli konvansiyonel silahlarla ilgili 3. protokolle yasaklanmış durumda bulunuyor.

  kaynak:Ntvmsnbc
  2 ... a la folie
 8. 8.
  vücuda deriden nüfuz ederek, organları kavuran kısa vadede insanı için için yakan hain bir silahtır.
  1 ... onurude
 9. 9.
  (bkz: onlar fosfor bombasi degil seker kutusu)
  -1 ... ozgurluk
 10. 10.
  abd'nin 2004'te felluce'de sivil halk üzerinde kullandığı bir tür yangın bombası. daha ziyade bilinen adı; (bkz: beyaz fosfor)

  bakalım bir insanı ne hale getirebiliyormuş, felluce'den gelsin;
  fosfor bombası
  1 ... pulemjot kalashnikova