1. 3.
  boktan oluşum.
  1 -3 ... jilete kafa atan adam
 2. 2.
  (bkz: endüstriyel futbola karşı el ele)
  1 ... kewell the wizard of oz
 3. 1.
  şöyle de bir manifestosu vardır...

  ForzaLivorno Manifesto

  1.Forzalivorno, endüstriyel futbola karşı gelişen bir taraftar hareketidir. Paranın egemenliğinin, sporun ruhunu zedelemesine karşı çıkar. Taraftarları müşteri olarak gören yaklaşımların karşısındadır. Her alanda sporun endüstirileşmesine karşı muhalefet ederek amatör ruhu ve yerelliği savunur!

  2.Forzalivorno sporda ve yaşamın her alanında ırkçılığa ve her türlü din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına karşıdır. Toplumdaki yaygın milliyetçi reflekse karşı ödünsüz bir kardeşlik çizgisini savunur. "Öteki"leştirilerek dışlanan gruplara yönelik, mikro düzeyde de olsa her türlü ayrımcılığa karşı durmayı, yaşamsal bir önemde görür.

  3.Forzalivorno, dili söylemi ve duruşuyla sporda şiddeti körükleyen egemen anlayışı reddeder. Taraftarın her şeyden önce "güzel futbola" taraftar olduğunu bilerek, futbol endüstrisinin suni bir şekilde körüklemeye çalıştığı gerilimlere karşı, renklerin kardeşliğini savunur. Futbolu çirkinleştirmeyen rakibini alkışlama erdemi gösterenlerin forumu olma iddiasındadır.

  4.Forzalivorno, takım tutmayı mutluluk sayar; fakat tutulan takımın kutsanmasını reddeder! Taraftarizmin körleştirdiği mevcut taraftar profiline karşıdır. Taraftar gruplarının kendi forumlarına, kendi çevrelerine hapsolmuş tek yanlı bakış açısına karşın, farklı takım taraftarlarının birbirlerini anlayıp ortak hareket edebilecekleri zeminleri yaratma misyonunu üstlenmiştir. Tüm üyelerinden de bu çabayı destekleyecek bir performans beklemektedir.

  5.Forzalivorno, savunduğu amatör ruhla değer üretimini esas sayar. Bir arada olmanın getirdiği güçle üretkenliği çoğaltmayı ve adilce paylaşmayı savunur!

  6.Forzalivorno, futbolda ve sporun tüm alanlarında bahis ve şikenin karşısındadır.

  7- Forzalivorno spor yapma hakkını savunur. Bu amaçla spor salonlarının, pistlerin ve sahaların halkın kullanımına açılmasını talep eder.

  8.Forzalivorno, sporcuların haklarını bilmek ve savunabilmek için sporcu sendikalarının kurulması düşüncesine destek verir

  http://forzalivorno.org/viewtopic.php?t=9582
  1 -1 ... edit akbayram
 4. 0.
  çok güzel işler yapan sitedir. zannedildiği gibi sadece türkiye'de olan basit bir yapılanma değildirler. dünyanın farklı yerlerindeki bazı devrimci tribünle de bağlantı içindedirler. cristiano lucarelli ile bir röportaj da yapmışlardır. sol açık adında fanzinleri, renklerin kardeşliği projesi adıyla bir yapılanma kuran ve kendilerine forzalivorno manifestosu adıyla da bir yol çizelgesi belirlemişlerdir.
  ... agnostiktosbaga