1. 1.
    Labirentin babasını yapmışlar, 1 ürün alıp kasaya ulaşmak için bütün showroomlardan geçmeniz ve labirenti tamamlayıp kasaya ulaşmanız gerekiyor. Kasada da en az 15 dakika bekleyip çıkabilirsiniz.

Ikea girişinde çocuk oyun salonu var 3-6 yaş arası ücretsiz.
    ... 1453ek
  2. 2.
    Isveç marketindeki annas peperkakor denen orgazmik kurabiyeyi bulabileceğiniz mobilyacı.
    -1 ... outlaw torn
  3. 3.
    türkiye'de ki bütün ikea'lar aynı plana sahiptir , metre kare ve kumaş - perde bölümü ayrılık gösterir. kasadan önce sağ ve solda depolar.
    2 kat mağaza,2 katta restoran 1. katta kasa çıkışı mini market ve sıcak yiyecek büfesi.

marketing engineeer olayıdır. genelde bu pazarlama mühendisliği olarak çevrilse de küresel anlamı müşteriye marketin içinde en kolay ve en fazla malı nasıl satarım olayıdır.

çoğu kişi aldığı malı bile bilmez ,bilhassa çıkış reyonlarında ki ucuz ürünler en çok satılanlardır.
    merdivenlere bile (ucuz) ürün konulur ,alırsınız.

wall-mart adlı amerikan marketinde bu olay daha kapsamlı ve çok daha büyüktür ,yazmıştım bir ara piyasa 40-50 $ olan bir jeanı 3-5 dolara koyarlar reyona yada askıya ,onun yanında gömlek ayakkabı çorap allah ne verdiyse bakarsınız çıkışta arabanızdadır. .

maalesef tüketim toplumu böyle ,ben alacağımı öncen yazarım fakat çoğu zaman gereksiz bir şey alırım. ikea'da bazen iade bölümünde otururum bir gün oturun görün olayı.

bizde ki marketler bir türlü beceremediler bu Marketing engineering olayını.
    3 ... baris hemen simdi
  4. 4.
    labirentin babasını alttaki otoparkta yaşayacağınız yerdir. bir kere arabanın yerini kaybettim 1 saatte bulabildim.
    1 ... existenz