bugün

bu yarışmanın türkiye'de bir türlü tutmamasına hayret ediyorum. sanırım acun'un elinin değmesi gerekiyor tutması için. halbuki fear factor, wipeout, vs gibi yarışmalardan çok çok daha eğlenceliydi bana göre. ya da benim çocukluğumun son dönemlerine (90'ların sonu) denk geldiği için öyleme geliyordu bilmiyorum. full aksiyon olduğu için, entrika kavga yalan dolan olmadığı için tutmadı sanırım türkiye'de.
(bkz: tyrion lannister) in sirp takimina sunuculuk yaptigi, turk takiminin da sunuculugunu evrim akin in yaptigi yarisma.

Vay arkadas bu game of thrones taki cuce nerelerdeymis nerelere gelmis. Bizim evrim akin da ev kusu nu sunuyor hala..
fox tv'de başlayacak eski sunucusu janset'in sunacağı yarışma. geçen sene yine bu zamanlarda denemişti fox ama tutmamıştı. bez bebek evrim akın'ın embesil sunuş tarzından ötürü. *
dünyanın en gereksiz insanları olan fransızların yarattığı ve yıllardır da ayıla bayıla izledikleri sıkıcı yarışma programı. zaman zaman türk televizyonları tarafından da denenmekte olmasına rağmen her defasında birkaç hafta içinde yayından kaldırılmaktadır.
(bkz: çakma survivor)
orjinali; izlenesi, çok zevkli bir yarışma programı. fransızca bilmiyorsanız bile yerinizden kalkmadan son anına kadar izletiyor kendini. bundan 6-7 sene önce star tarafından yayınlanmıştı. şimdi fox tv de yayınlanıyor.
Türkleri rezil eden,aptallardan oluşan program,yarışma gerçekten güzel,fakat bu zamanda iki ülke kasa soygunu,kelepçeden kurtulma,böceğin altından kod alma gibi yetenekleriyle değil,tarım,eğitim,teknoloji gibi yetenekleriyle karşılaştırılır,gerçi biz onda da alt seviyedeyiz ama,Billur kalkavankelepçeden kurtulamadı,Sırplar türkleri yendi!..Tavrı hiç hoş değildir.
20 mart'ta fox tv'de yeniden başlayacak yarışma programı. yarışmanın sunucusu evrim akın olup, Türk, Bulgar ve Sırp yarışmacılardan oluşan 48 kişi yarışacaklar.

fox tv'yi tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum. ahmet cakar'la sansa bak ayarında, kolpa hareket ve kolpa yarışmacılarla ilerleyen bir program gibi olmamasını diliyoruz.

fox tv... festival gibi kanal... katılın...
tv5te yayınlanan, fransızca bilmeyenlerin bile eğlenerek izlediği yarışma. bizde de hazine adası adıyla yayınlanmıştı starda. jansetle yosi mizrahi sunardı. sonra kaldırıldı. ama kaliteli yarışma orjinali. cüceleri ve ak sakallı amcasıyla ünlüdür.