bugün

ney olması diye cevaplanan soru.

eleştirirsinde düzgün bir şekilde, eleştiri yeteneğin hakaretten ibaretse itibar edilmezsin.
garip bi yaşantısı olmasıdır.

her gün pedere yardım etmekten usandım. üniversiteye giricem girip bi yerde çalışıp para kazanmak istiyorum ama peder bey sürekli geçiştiriyor beleş amele buldu ya parasını cebinde çalıştırıyor. çalışayayım para biriktirip ünide rahat edeyim diyorum bahaneler çok çalışırsın diyor ne zaman çalışcam allasen ya senin işlerinin biteceği yok tamam yardım ederim sıkıntı yok ama zamanım gidiyor tercihler kayıtlar yaklaşıyor para lazım olacak isteyince de yok diyorsun beni ne çok strese sokuyosun ah baba... uyuyamıyorum kaç gecedir yahu insaf biraz sabahın beşindeb öğle sıcağına kadar çalıştırıyosun akşam beşten dokuza kadar elime ne geçiyor tombul taşak anasını satayım tamam yardım etmek istiyorum da birazcıkta beni düşün sonuna kadar sikecem diye uğraşma... nerede abuk subuk olay varsa zaten beni buluyor ne dert yanacağım biri var ne de adam gibi sohbet edeceğim biri anasını satayım çok boktan hayatım var çok doluyum ya...
hiç bir şey diyememesiyle her gün onca saat sıcak altında pederin işlerini karın tokluğuna yapması, biraz mal biraz da fedakar. kendisi için türlü türlü strese girmesi gerekirken böyle boklarla uğraşması ne mantıklı ne de akıl kârı...

(bkz: amele)