bugün

5 yıl aradan sonra merhaba sözlük,

Öncelikle (bkz: forex/#19095781)

Bu entry'den bir kaç gün sonra, yine kesin görünen bir analizin tersine sonuç vermesi ve büyük zarar ettirmesi üzerine bırakmaya karar verdim. Çünkü 5 gün 5 gece pc başında uyumadan, hafta sonu 1,5 gün uyuyarak, haftada 2 karton sigara içerek; 3 aya araba, 6 aya yat, 1 seneye fransız devrimi'ne kadar götürürüm ben bu işi hayalleriyle geçmeyecekti hayat. Geçse de çok uzun sürmeyecekti. Üstelik bütün bunların karşılığında neredeyse hiç bir şey alarak...

Açık pozisyonları kapattım, bilgisayar başından kalktım. Temiz hava almak iyi bir başlangıç olabilirdi. Gün boyu şehrin sokaklarını gezerek düşündüm, ne yapabilirim diye. Çünkü öyle sıra dışı bir potansiyele sahipti ki Forex, yerine bir şey koymak zorunda kalacağım hiç geçmemişti aklımdan. Bu defa gerçek ve sağlam bir işe yönelmeliydim. Birinin emri altında, mesai saati, takım elbise, alt-üst ilişkisi olan bir hayata hiç bir zaman sıcak bakamamıştım. Dolayısı ile bir girişimde bulunmam gerekiyordu.

Çok da uzun sayılmayacak bir araştırma sürecinden sonra yapacağım işe karar verdim. Kolları sıvayıp giriştim. ilk girişimim borç, kredi, çek, hibe derken neredeyse her aşamasındaki problemlere, zorluklara, hatalara rağmen faaliyete geçti ve 3 yıldır faaliyetine aralıksız devam ediyor. Sonrasında farklı sektörlerde ikinci ve üçüncü işletmeleri kurdum. Üstelik üçü de bensiz faaliyet gösterebilen işletmeler. 3 ay uğramadığım oluyor işletmelere. Artık yorulmuyorum da.

Detaylara girip uzatmak istemiyorum*.

Yüksek lisansım tez aşamasında, bu dönem bitiyor. Bu girişimlerden edindiğim tecrübe ile Türkiye'nin 63 kobi danışmanından biri oldum. Forex'le dökülen saçlarım bile geri geldi*.

Bu entry'deki forex'in yerine options, bitcoin, çiftlik bank, questra, mega, kairos...vs koyduğunuzda da geçerlidir. Evet, aynı şey değil hiç biri ama hepsi size kolay ve çok para hayalleri kurduran kapanlardır.

Buralarda olacağım sözlük.