bugün

süper kral araçtır. boş laflara bakılmasın. taş gibi alettir. sürmesi arabadan dha kolaydır. çünkü şöför mahali normal bir arabadan yaklaşık 80 santim yukarıdadır.
Kamyonet olanı her 3 çingeneden birinde vardır.
Çoklu jandarma götürgeci.
Hasta olunası bir MOTOR sesi vardır, tüm modellerinin.
Beşik gibi sallar insanı.
yeni ford transit ile birlikte volkswagen crafter ve mercedes sprinter seviyesinde üretilen araç.

sürüş konforuna ve yolcu konforuna eski transitlere göre daha çok önem verilmiştir. eski transitlerin en büğyük sorunlarından biri olan yolcu koltuğu problemi yeni transitte giderilmiş ve oldukça konforlu koltuk tasarımları bu ticari araçta kullanılmıştır.

ford otosan tarafından üretilir. yeni tasarımla birlikte eski transitten daha çok satacağı düşünülen gölcüklüü yeni transittir.
2013 yılında yeni kasasıyla makyajlanmış olan ve ülkemizde alıcısı çok olan bir araçtır.

görsel

görsel
2014 modeli harikadır.
temmuz sonu itibariyle ilk yedi ayda 12.895 adet satış rakamı ve %2.8 pazar payıyla türkiye'nin en çok satan ticari araç modeli
şoför için hoş yolcu için problemli araç. diz mesafesi kısa, ayakta giderken yolu göremiyorsun ve süspansiyonları sikindirik olduğu için ayakta giden veya oturan yolcuya işkence iken * şoför içinse sürüşü keyiflidir.
karadeniz dağlarında taksi-dolmuş olarak kullanıldığı için turistlerin "biz bu arabanın 4 çekerini daha önce görmemiştik" diye yorumlanan araç.
doğuda kürt kıran olarak adlandırılan ford modelidir. şöyle ki içi tıka basa dolu bir minibüs kaza yaptığı zaman içindeki insanlar...
okuş taşımacılığı sektöründe volkswagen crafter ve mercedes sprinterın gerisinde kalsada ford kalitesi taşıdığı için güzel araçtır. ayrıca alınacaksa eğer combo modelide sprinter ile hemen hemen aynı büyüklükte olduğu için tercih edilebilir.
diyarbakır ve şırnak illerindeki minübüslerin çoğunu oluşturan marka.
arka stop lambasına çarpıldığında para koparmaya çalışan araç sahibinin 1970 model fordunun stop lambasının amerikada hala üretilip orjinal geldiği için 50 lira olduğunu söylediği şahane araçtır.
insan ogluna eziyet olarak üretilmiş fakat çok tutulan bir ticari araçtır.
Alma ford olma cord dedirtebilir her daim.
Trabzon'da dolmuş-taksi olarak kullanılan ticari markası.
süper bir arabadır.. her aşamada kalite kontrol ne demektir tam olarak for transitin imalatında görülmüştür. çeşit çeşit araba binlerce parça, punto kaynağı, boya, montaj parçaları.. her bir parçanın ilk giriş aşamasında kontrolu.. her tezgahtan sonra kontrolü, her bölüm arası transfer olurken kontrolü, günlük random olarak seçilen arabaların kontrolü, limana gitmeden önce yapılan kontrol, limanda kontrol, üretim aşamasında bütün atölyelerde devamlı dolaşan kontrolcüler..

onlarca fabrikaya girip çıktım kalite kontrole transitin yarısı kadar önem veren başka bir üretim görmedim.. * kalite kontrollü standart bir üretim yapan fabrika seviyesine indirilse transitin maliyeti yarı yarıya düşeceğini düşünüyorum..

otosanda üretilen her 100 transitten 70 i ingiltere, amerika, almanya, fransa gibi ülkelere satılmaktadır..
2010 modellerinin mükemmel bi sürüş keyfi var. transit gibi kütük bir arabadan beklenmeyecek bir konfor.
bir sözlük zirvesine* yetişmek için kendimi f1 pilotu sanmam sonucunda:

ford transit'e arkadan, ford connect ile ve yaklaşık olarak 70 kmh hızla çarptım... fren öncesi hızım 100 kmh civari idi...

sonuç:

1-m m m'in connecting people olması sonucunda zirve yalan olmuştur.

2-m m m: iki hahta ağıran sol omuz* ve sağ kaval kemiği...

3-ford connect: pert!

4-ford transit: arka kapaklarında sadece iki parmak yamukluk oluştu.

yani: sağlam araba.
gölcüklü transit connect.

ben değil reklamlarda öyle söyleniyor. *
1950'li yıllardan beri üretilen ticari araç.
http://www.wardom.org/gec...-ford-transit-t51780.html
1997 model bir tanesinin yolda normal vaziyette giderken direksiyonunu elimize veren kıytırık araç.
2000 km'de motor indirdiği söylenir, ne derece doğru bilinmez.

edit: pick up tiplerinin yakıtları hakkında bilgisi olan varsa, paylaşırsa memnun olurum. elimden başka bişey de gelmez.
türkiye'de kocaeli/gölcük fabrikasında üretilmektedir, 2006 mayıs ayında yeni modeli çıkmıştır, bu model son derece konforludur, ticari araç olarak yeteri kadar kaliteye sahiptir.
güncel Önemli Başlıklar