bugün

Yeniköy fabrikasında tek vardiyada üretim rekoru kıran işçilere, “ödül” olarak pop kek dağıtan cömert firma.
(bkz: ford transit)
üretime iki ay ara verecekmiş.
türkiye nin en kurumsal hirmasıdır.
burada çalışmayı bırak staj yapmak bile her beyaz yakalının hayalidir.

Ama sadece belli başlı üniversitelerden alım yaparlar.(odtü bilkent itü vb.)
Yada çok sağlam referans isterler.(vali,il emniyet müdürü,üst düzey komutanlar gibi)
insan kaynakları departmanında benim bugüne kadar karşılaştığım en amatör insanlar çalışmaktadır.
taunus gibi bir canavarı üretmiş ortaklık.

saygılar sunuyorum azizim...
eskişehir'de de işçi eylemleri nedeniyle üretimi durduran siyonist sermayeli, dış kaynaklı firma.
işçilerin eylemi sebebi ile üretime ara vermiş firma.
reno işçileri örnek oluşturdu ve bununla yetinilmez umarım.
10 yıllık satış birinciliğini, bu sene birden üçüncülüğe düşeren otomotiv firması.

ben işten ayrıldım sonuçta, batabilir bile. umrum değil.

ama nerede ford cargo görsem içim cız etmiyor değil.
hakkari yüksekova da bir ilköğretim okuluna ford transit bağışı yapan firmadır.
istanbul beyazıt'da "beyazıt ford otosan ilköğretim okulu" vardır.
önceden sadece beyazıt ilköğretim okulu olan bu okul, yıkılıp koç tarafından yaptırılmış ve bu adı almıştır.
ford connect ve ford transit marka hafif araç üreten fabrika.

izmit- gölcük e taşınmasıyla bir çok ödül almıştır. önemi şuradan gelir; ford transit marka aracın üretimi, türkiye'de yapılarak diğer avrupa ülkelerine ihrac edilir.

ulaşım derseniz, harem den kalkan izmit seyehat veya efe tur sizi ford otosan sapağında bırakır. yaklaşık bir km yürüme mesafesi vardır.
disiplinin hat safhada olduğu, avrupa standartlarında, türkiye nin gururu olmaya devam edecek koç grubunun otomotiv markasıdır.

her yıl staj başvuruları 12 mart ta biter. 20 - 20 olmak üzere toplam 40 iş günü staj dönemi vardır. aksi bir durum internet sayfasından veya kariyer sayfalarında bildirilir. mülakat ve sağlık raporu sonuçlarına göre stajyer alımları yapılır.

bu seneki mülakatta adayların planları, dersleri vs. den çok sosyal yönüne dayalı sorular mevcuttu. * *

`http://www.fordotosan.com.tr/fordotosan/?pg_id=10.2`
--spoiler--
Ulaşılan bu seviye ile Ford Otosan Kocaeli Fabrikası, Avrupa Ford Fabrikaları arasında oditörler tarafından 2002, 2003, 2004 ve 2005 yıllarında "Best Plant In The World" olarak adlandırıldı ve en iyi notu elde edip birinci oldu.
--spoiler--
yakında bünyesinde ürettiği connect model araçları amerika'ya ihraç edecek olan şirket. bu araçlar new york taksi projesi kapsamında trafiğe çıkacaklardır.
kaçıp kurtulduğum, bir daha da hayat boyu uğramak istemediğim, içinde derin devletten de öte bir derin devlet barındıran devasa ama boş şirket.
gölcükteki fabrikasında ford transit connect ürününü üreten, 2004 senesinde ilk üretimine başlayarak, hem türkiyeye hem de avrupaya üretim gerçekleştirerek avrupanın en büyük ve en teknolojik, dünyanın ise 3. en teknolojik fabrikası ünvanını almıştır. katı kuralları ve sert bir disiplini olan üretim yapısına sahiptir.
ford firmasının otosan ile işbirliği neticesinde türkiyede üretim ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirdiği ortaklık. koç holding bünyesindedir. gölcükteki fabrikasında üretim gerçekleştirmektedir.