bugün

ford'un insanoğluna armağanı. aşık olmayı hak eden yegane metal yığını.
amerika fiyatlarina bakmamla beni soke etmis olan arac elin oglu 2000dolar maasla 30 bin dolar a mustang alsin sen 2000 lira maasla 30 bin liralik 2.el reno nun sikindirik araclarina bin.
(bkz: adalet mi lan bu)
servet düşmanı. yasak aşkım. keşke benim olsa.
hastasıyım.
Arada bir kiralanıp sonra yerine konulmalıdır.

Bu ülkede Mustang filan tamamen lüks ve ahmaklık. Durumunuz çok iyi olabilir ancak ABD'de 25000 dolarken burada 445000 TL ise onlarda benzin fiyatı 0.75 dolarken burada 5.3'ün üzerinde.

Hop hop hop benden bir okyanus kadar uzakta olan bir yerde bunlara sahip olmak bu kadar kolayken, neden bu ülkede alıp kendimi bitireyim ki?
Biz burada amerikan ürünlerinden hoşlanmayız.
Bir diğer Amerikan efsanesi.
68 model ikonik bir mustang ile Beşiktaş'tan başlayıp Rumeli kavağına kadar bir gezinti yapmazsam gözlerim açık gider, derdim ben.
insanın sitiv mekkuin olsaydım keşke diyesi gelir.

görsel
1962 de ilk modelini çıkarmış olan (bkz: american muscle car). en sevdiğim modeli ise namı değer eleanor.
bir de bunu kardeşi var camaro. ne güzel bir aile.
görsel

O bir araba değil o bir motorlu taşıt değil o sadece bir hayal asla sahibi olamayacağımız bir hayal sahip olsan bile bedelini ağır ödediğin bir hayal her türk çocuğunun hayalindeki araba ona sahip olamayacağımı anlayınca oyuncaklarıyla yetinmeye başladım çocukken mustang bulabilmek için market market dolaşıyordum şimdi yeğenime alıyorum oynamıyor mal çocuk arabalara deliler gibi ilgili olmasına rağmen bilgisayarı tercih ediyor.

Neyse ki en ucuz mustang cobra 55 bin felan belki alabilirim.
görsel

1967 shelby mustang gt500.
sıradan bir telefon bile, akp sayesinde lüks iken, bu araba lüksün de, ötesindedir bizim için.

zira;
aynı araç abd/avrupa da ortalama 25 bin birim iken, bizde 500 bin birimdir.
aynı aracı abd/avrupalı birisi yani bizim yolumuzu ve köprümüzü kıskanan asgari ücretli ortalama 16 ayda alırken, bu aracı şehir hastaneleri ile dünyayı çatır çatır kıskandıran, ülkemizdeki asgari ücretli ise ortalama 218 ayda alabiliyor.
benim de hayranı olduğum gelmiş geçmiş en ikonik arabadır bunun gibi bir sürü amerikan kaslısı vardır ama vietnamdaki adama da sorsan burada yoldan çevirdiğin bir kişiye sorsan sadece mustang bilir.

son zamlardan sonra 2000 nin başlarında üretilen cobra versiyonları 70 bin tl den 150 bin tl ye çıkmıştır 2005 - 2007 modelleri 250 den 500 bine çıkmıştır. sanırım böyle giderse sadece rüyalarımda görebileceğim hali hazırda 2 tane evim var satsam tekini çeksem mustang vergisini nasıl ödeyecem 2000 tl maaşla neyin vergisini ödüyon ak.
tam bir canavar.

https://www.youtube.com/watch?v=h4kFqCDLIKg
gelmiş geçmiş en ikonik araba listesi yapsalar top 5 e rahat girer.
iyi arabadır bizde vardı 65 ,marşa bas 1 litre.
1995-2005 modeli 400-600 bin lira bandındaki fiyatıyla ulaşılabilir bir konumda olsa da, 3.8 motor nedeniyle yakıt ve vergisine güç yeter mi? Sanmıyorum. *
görsel
görsel
görsel
Eski kasaları efsanedir.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel