1. 11.
  Sonuna kadar dinlemesi gerçekten zor olan parça. Duygu seline sokar insanı. Sigara paketine uzanıp, bir sigarayı elinize alıp ona dalıp gidersiniz. Birkaç saniye sonra çakmakla bütünleşen sigara, ortamı dumanlı ve daha romantik yapmanızı sağlar.
  3 ... leserpentnoir
 2. 12.
  bir şarkıdan fazlası gibi,
  yitip giden, solan bir aşkın ya da kaybedilmiş bir eşin acısını keman, klavye ve aaron'un mükemmel sesi ile aktarır dinleyenlere.

  "yorgun vücudumun üzerinde
  onun olü elleri duruyor.
  koşarak geçtiğimiz
  cennetin çayırlarından"

  titrer, buz gibi kesilir insan. tüyleri diken diken olmuştur resmen.
  en sonunda biten tek şey şarkı değildir. ümit, şevk, ve yaşama isteğidir bitenler...
  ... gothic evil
 3. 13.
  Şarkının ilk on saniyesini dinlemek bile yeter büyüsüne kapılmak için, arada kemanlar susar, size bir düşünme payı kalır. Ve sonra kemanlar girer orda koparsınız artık...
  ... zehirlikelebek
 4. 14.
  (bkz: ağlatan şarkılar)
  -1 ... lolly
 5. 15.
  dinlerken sanki bir uçurumdan atlamışsınız yere ulaşmayı bekliyorsunuz ama asla ulaşamayıp, boşlukta sadece süzülüyorsunuz gibi hissettiğiniz şarkı ötesi şarkı. en mutlu anımda açılsa da bir türlü elimin değiştirmeye varmadığı, o anda gözlerimin donuklaşmasını ve sebebini anlayamadığım bir acının tüm benliğimi sarmasını sağlayan kapatılamayan kapı.
  3 ... zenithh
 6. 16.
  yağmurlu bir gece.... karanlık ve sis... eski bir binanın en üst katında sarı bir ışık, belli belirsiz... dışarda sokak lambasının altında, ağzında sigarası yere bakmakta olan bir adam... yağmur damlaları yüzünden süzülmekte... belli belirsiz bir sözcük... 'sevgilim...' ve keman... bir karaltı, binanın dış cephesi boyunca aşağıya süzülür... bir bedenin yere çarpma sesi... adamın ağzından sigarası düşer... dökülen gözyaşları yağmura karışır... tanrı ağlamaktadır... adamın ağzından sadece üç kelime dökülür... 'my fallen angel...' sonra... *
  ... no soporto el rap
 7. 17.
  my dying bride'nin bi türk ezgisini hatırlatan şarkısı.*
  ... die for metal
 8. 18.
  eğer haksız here sevgilinizden ayrıldıysanız ve onu hala deli gibi seviyorsanız, erkek bile olsanız sizi ağlatır. acımaz.

  yalnızken, kendini her şeyden soyutlamış, yatağında uyumaya çalışırken gelir kulağına kemanın sesi... ve alır seni yatağından götürür sevdiğinin gözlerinin önüne... bakarsın. bakarsın ama dokunamazsın. o an dolar gözlerin. sonra... biter her şey. gerçeğe dönersin. çok geçtir. bitmiştir.
  2 ... mevoy
 9. 19.
  my dying bride denen grubu bambaşka kılan şarkıdır bu. öyle ki, ne kadar keyfiniz yerinde olursa olsun, bunu bir dinlerseniz derhal depresyona giriyorsunuz. çok sağlam bi psikolojiye sahip olmak lazım.
  2 ... ismail abinin bekledigi gemi
 10. 20.
  Ölen sevgili için yazıldığı söylenen, dinleyeni alıp götüren my dying bride şarkısı.

  Kemanın eşsiz güzelliğine kapılmamak elde değil. sevgiliden yeni ayrılanların dinlememesi gerekiyor ayrıca. hüngür hüngür ağlatıyor dağ gibi adamı.
  1 ... kuyruk yagi