bugün

fena derecede bağımlılık yapan ve benim öğrencilik hayatımı birzamanlar nerdeyse mahvetcek olan oyundur.hala daha kurtulamadığımdır
kanına girince çıkaramadığın oyundur. çok kurtulmak istedim ama nafile. fm ile yaşamayı öğrendim artık.
(bkz: acı ama gerçek)
yurdum futbol manyaklarının özellikle sonbahardan başlayarak her sene çılgın attırdığı oyundur.

[ ]
hayatta tırnak yemekle birlikte vazgeçemediğim iki şeyden biri.

iddaa'dan kazandığımız 250 tl ve annemim de desteğiyle 2. el toplama bi bilgisayar aldık.elime ilk geçen oyun da kuzenimin verdiği football manager 2005 oldu.hemen başladım oynamaya.o günden beri her serisini hiç bıkmadan usanmadan sabahlara kadar oynarım.daha sonra medieval,age of,need for speed,fifa,pes gibi biçok oyun oynadım ama her seferinde geri döndüm gerçek aşkıma.
oyunda 72 saat civarı zaman geçirince artık iç çamaşırını değiştirmelisin tarzı uyarılarıyla yaran oyundur. tam da bir bilgi deposudur.
çocukluğumu sömüren, gençliğimi de sömürmeye devam eden efsane seri.
öyle bir oyundur ki fm, keşfettiği genç yeteneklerden birini u-21 maçında farkedince kenarda oğlunun maçını izleyen babaya dönüşür insan.
fm 2010 ve fm 2011 de bulduğum genç yeteneklere bakınca 92-93 doğumluları görüp içimi cız ettiren oyundur biz masa başındayız adamlar yıldız olmuş.
25 senelik hayatımının büyük bölümünü harcadığım oyundur. ayrıca kendisine oyun demek hakaret gibi bir şeydir çünkü hayatın ta kendisidir.
hayattaki tüm başarısızlıklarımın sebebi olan, sanal uyuşturucudur...
(bkz: sevgilinin football manager save dosyasını silmek/#11041803)
hayatımı borçlu olduğum oyun. beni büyüttü eğitti.
yaklaşık 21 saat aralıksız oynanabilen, gelmiş geçmiş en iyi bilgisayar oyunlarından biri.
(bkz: bağımlılık)
insanı ilhan cavcav a bile özendirebilecek bir oyun. ahh benim de bir takımım olsa...... şeklinde devam eden arzular pınarını ateşleyen, bağımlılık yapan oyun.
gunlerce hatta haftalarca onunde oturduğunuzu kullanma saatine bakıp anladığınız değişik bir oyun. database i cok sağlam.
fm 2006 daki tadını sonradan çıkan hiçbir oyunu vermeyen seridir. insanı ciddi anlamda asosyal yapar. oyuna başlayıp bağlandıysanız günlük yaşamınızın her anında oyunu düşünürsünüz(tuvalette, uykuya dalarken, yemek yerken vs..)
bazıları football manager günlüğü tutmaya başlamış. eğlenceli.

serilerinde dikkat çekici bir durum söz konusudur. genelde milli takım maçları arasındaki hazırlık maçlarında, eğer çoğu isim milli takıma gitmişse, fm kendi ürettiği adamlarını kadroya yerleştiriyor ve bu isimler dikkat çekici profillere sahip olabiliyor. zaman zaman offer contract ile kadroya katma şansı elde edebiliyorsunuz.
hiç bir hazırlık maçında 13 numaralı formanın bulunma imkanı olmadığı oyun.
(bkz: fifa manager 2011/#12967254)
egolarımı tavana vurduran oyun. evet, ben dünyanın en iyi menajeriyim.
1982 serisi şuna benzeyen oyun. o haliyle bile saatlerce kasmıştık karşısında.

(bkz: sevgilinin football manager oynaması)
Efsane CM ile başlamış, FM ile devam etmiştir. Ayrıntılı bir makale için:
bağımlılık yapan futbol bilgisini geliştiren oyundur.
arsenal, bursaspor, valencia, napoli, lech poznan en çok alınan takımlardır.