bugün

fenerbahçe ile kupaları topladığım oyun.
Gol atmakta sıkıntı yaşamadığım ama defansta çok büyük sorunlar yaşadığım oyun. 8-6 biten maç mı olur amk. Gerçekten bir maçım 8-6 bitti. Şu defans sorunuma çare olabilecek yazar gardaşlarım yardımlarını esirgemesin.
bir anda kahramanmaraş bld spor'u yönetirken size real madridden teklif gelmesi kadar güzel oyundur.
çok tuhaf isim/soyisim kombinasyonları oluşturabilen bir oyundur.

kahkaha atıyorum ulan bu ne amk şaisldişasdald https://scontent-b-vie.xx...c3c139363&oe=54E795DD
dünyanın en iyi menajerlik oyunu. çok anım geçti bu seri de çok zevkli kariyerler yaptım.

şuan türkiyenin başındayım ve dünya kupası avrupa elemeleri grubunda 2. olarak 15 puanla yolumuza devam ediyoruz. önümüzde hollanda var gelene gidene 5 atıyorlar robben sneijder boru değil tabi bunlar. romanya ile maçımız var bir önceki maçımızda estonya ile idi olimpiyatta 80 bin taraftarımızın önünde 4 tane attık. hedefimiz dünya kupasına gidip iyi işler başarmak.

dünya sıralamasında 35.yiz ilk 15e girmek için çabalıyoruz. bakalım neler olacak.
zorlu bir süreç sonunda oyunu indirip bilgisayarıma kurdum.galatasaray'ı seçtim ve hemen burak yılmazın kontratını iptal edip evine yolladım.daha sonra da oyunu kapadım.bu oyunu çok seviyorum.
galatasaray ve türkiye'yi yönettiğim oyundur. galatasaray'a seydou doumbia'yı ve soner aydoğdu'yu transfer ettim. türkiye'de de hedefim elemelerde son 4 maç kala dünya kupası'na gidebilmek.
yıllardır oynarım ben bu seriyi. çok gol yedim. çok gol attım. biraz önce hayatımda yediğim en inanılmaz golü yedim. baş kahraman handanovic. bu kaleci çok kötü değil kötü de değil ortalama bir kaleci. degajdan gol yedim. bu oyunda ben degajdan gol yedim. amk handanovic.
beni üzmüş oyun nedeni var.

x takımı ile maç yaptım 5-1 yendim. ardından y takımı ile maç yaptım 2-2 berabere kaldık. buraya kadar sıkıntı yok. sonra pc'nin şarj aleti çıktı. kapandı. geride takılmıyor, arızası var uyuşmuyor. uğraştım ettim derken arkadaşın şarj aletini aldım. taktım. oyuna tekrar girdim. x ve y takımı maçlarının oynandığını kaydetmemişim sıfırdan başladım.

yine aynı sonuçları aldım mk. moralim bozuldu. boşa mı oynuyorum lan ben.
en yüksek özelliği 12 olan anadolu topçularının solak olanlarının messi, diğerlerinin de ronaldo olduğu oyun. lan öküz gibi kaliteli topçular, en iyi tesislerde en iyi koçlarla antrenman yapıyor, şampiyonlar liginde pozisyon vermeyen takım, süper kondisyonuna rağmen anadolu topçuları karşısında rezil rüsva oluyor. bazen deli ediyor adamı bu oyun. mesela ilk yarısını geride kapatıp da devre arasında topçularına gaz verdiğin maçların %90'ında önce beraberliği yakalıyorsun, öne geçiyorsun, en az 2 tane çok net pozisyon kaçırıyorsun ve 88. dakikadan sonra garanti bir gol yiyip maçı berabere bitiriyorsun. hayır niye yenemiyorum diye itiraz etmiyorum da o maçların birinde de 5 farkla yenileyim, birinde de kazanayım, birinde de hiç gol atamayayım amk. hep mi aynı senaryo olur algoritmasını siktiklerim. herşeye rağmen seviyoruz, bırakamıyoruz efenim.
şampiyonlar ligi çeyrek finalinin 2 gün öncesine lig maçı, 1 gün sonrasına da türkiye kupası yarı final maçı koyan, spastik kişiler tarafından yazılmış oyun. 4 günde 3 maça çıkıcaz. hepsi de çok önemli yedek kadroyla birinden feragat edicez mecbur.
an itibariyla city ve ispanyayi ayni anda calistirmakta oldugum oyun. ancak oyun beni evliya sanmakta zaman ve mekandan munezzeh sanmakta ispanya ile dunya kupasi finaline ciktigim gun city ile hazirlik macina da cikartiyor beni maasallah.
Italya 4. Ligindeyken su an cityde oldugum hayatimi adadigim sey.
cm 2002 ile başlayan sevda fm 2005 ile aşka dönmüştü. türkçesini yaptıklarından beri emeğe saygı artı rep mantığıyla gidip orijinalini alıyorum. 2014 beni tatmin etti hocam. 2015'in yorumları dahi okumadım gerek yok. bu tarz simülasyon karışımı oyunlarda yılın bir önemi yok benim kaanatim bu yönde.

6 ay roma ile oynayıp 2023 yılına geldikten sonra sıkılmıştım. iş güç durulup, yüksek lisans vizeleride sona erince tekrar real sociedad ile başlıyorum efenim hadi bakalım bu sefer hedef 2038 yıhyıh.

antrenmanları ayarlayabilmek ve antrenman için en yüksek yıldızda antrenör bulmak için elime hesap makinesini alıp saatlerce en iyi teknik ekibi kurmak ilk iş. sonrası geliyor zaten. simcity 4 neyse fm'de odur aga. ekran, görüntü kalitesi, 3 boyut falan hikaye. efsaneler ölmez.

teknik ekip en önemlisi bu oyunda. geleceğe yatırım şart. meyvesini 3-4 yıla toplarsın. bütçeyi sağlam tutmak için sözleşme bitimine 7 ay kala oyuncuları listeye alın. sözleşme bitimine tam olarak 6 ay kala yapıştırın sözleşmeyi öncesinde teklif yapar yahut gözlemci yollarsanız oyuncu elden gidecek lan diye hemen sözleşme yaparlar. sakin olun, bekleyin. 6 ay kala bonservis bedeli vermeden alın oyuncuyu. uzun vadede para biriktirin, tesisleri geliştirin. 3-4 yılın ardından genç oyuncularda takıma katıldığında 5-6 yıl sonra şampiyonlar ligi şampiyonu olmamak elde değil bu oyunda.

türk futboluyla büyümüş olan arkadaşların ilk sezonda şampiyonlar ligi şampiyonu olmayı beklemesi normal. ama o işler öyle değil yeğen. emek olmadan yemek olmaz.

yıldız nasıl hesaplanıyor ustaaaa diyenler için; link
Efsane oyundur. Sunu indirebilecegim saglam biyer varmidir? Bilenler bi yardim etse super olur.
Şuana kadar ki kariyer özetimi kısa bi şekilde özet geçmek istiyorum. Biraz fantastik ve zor bi oyun olsun diye Norveç Premier Liginden Stromsgodset ile oyuna başladım. Sezonu 3. bitirmesi öngörülüyordu. Takımı aldığım gibi sol bek oyuncum ben gidicem çok fazlayım bu takıma havalarına girdi. Hiç ikna etmeye bile uğraşmadan gelen transfer tekliflerini kabul ettim. Akabinde yanlış hatırlamıyorsam bir Italyan takımına transfer oldu. Tabi transfer bütçesi yok maaş bütçesi düşük vs. tüm gereksizleri takımdan yollayıp 32 yaşında 2.03 boyunda bir pivot santrafor aldım. Bitiriciliği o kadar iyi değildi (9) ama kafa vuruşları ve zıplaması 16 civarlarındaydı. Dedim tüm sezon ben bu sırığa orta açarım o da basar geçer. Nitekim öyle de oldu ve arkadaş sezon sonu gol kralı , bizde 4 puan farkla Lillestrom'un önünde ligi birinci bitirip şampiyonlar ligi 3.ön eleme turundan turnuvaya dahil olmaya hak kazandık. Tabi şampiyon olunca transfer bütçesi biraz daha arttı ancak 9 yabancı sınırı olduğu için yabancılarımı çok iyi seçmem lazımdı ve Norveçli gençleri takıma kazandırmalıydım. Şampiyonlar ligi kuraları şansımıza hep basit takımlar geldi. Play-off turlarında da dinamo ile eşleşip eledikten sonra bir rüya gerçek oldu ve devler liginde gruplara kaldık. Grupta bize mütevazi davrandı ve Atletico madrid , zenit ile eşleştik. (diğer takımı unuttum) Gruplarda tabiki amacımız en iyi performansımızı ortaya koyup diğer takımlardan fark yememek hatta puan almaktı. Sonuç olarak gurpta 5 puan topladık savunma taktiğiyle ve avrupaya veda ettik. 2.Sezonu da 7 puan farkla şampiyon bitirdim. Bu sefer play-offlarda Kopenhagı eledik ve gruplarda 3 puan olarak yine sonuncu olduk. 3.sezonumda artık ligi domine etmeye başlamıştım ve bu seferde 9 puan farkla şampiyon olduk. ilginçtir ki her yıl norveçte bir takım şampiyonluğa çok fena oynuyor. 7 puan fark attığım 2.nin lig 3.sü ile arasında 12 puan fark vardı düşünün. Şampiyonlar ligi gruplar yine aynı bi kaç puan alıp elendik. Son sezonum ise tam bir sinir harbiydi. Kadrom müthiş ileri uçta 2 arjantinli genç yetenek deli fişek gibi koşuyorlar kanatlar desen uçuyor sağlı sollu ortalar paslar şutlar goller vs. Defansa müthiş hızlı bir ganalı aldım derken lige süper başladık önümüze gelen 4-6 gol arası sallıyoruz. Sonra takıma bi haller oldu formlar düştü karşı takımlarda taktiğimizi çözmeye başladılar ve en basit maçlarda bile inanılmaz zorlandık. Son 2 maça girerken lider Molde'nin 5 puan gerisindeyiz ama benim bir maç eksiğim var. Neyse o eksik maçı oynayıp kazanıyoruz ve puan farkı 2 ye düşüyor. Önümüzdeki maç Molde ile kendi evimize. Yenersek son maçı da bırakmayıp kazanırız diyorum ve maç başlıyor. Herşey süper ilk yarı 2-0 önde kapatıyorum. Çocukları gazlıyorum iyice süperisiniz vs. ikinci yarıda bi gol daha ve 3-0. Sonra bizimkiler de bi rahatlama vs derken maç 3-3 bitiyor ben çıldırıyorum maç sonu agresif tavılar basın toplantısını terketmeler derken son maça liderle aramızda 2 puan farkla çıkıyoruz. Tek seçeneğimiz kazanmak. Ben tabi sinirlendim dedim yerim yapacağınız işi gitti şampiyonluk. Maç günü tatile çıktım. Molde evinde Rosenborg'a 1-0 kaybediyor ve bizimkiler 4-0 yendi rakibi ve beni çok mutlu bi şekilde göt ettiler. Ancak 4 sezon yetti bana çünkü Aralıkta ligl bitiyor ve takım tatile gidiyor vs. şampiyonlar ligi şampiyonluğu hayal olur. Oyuncular tatile gidicekler vs gelip az bi sürede ısınacaklar falan olmaz yani o yüzden istifamı verdim. şimdi avrupa'da liglerin bitmesini bekliyorum. ingiltere 2.liginden bi takım alıp premier ligde yarışmak istiyorum hadi hayırlısı.
Gecelerimin efsanesidir. Yine uyuyamadım yine oynuyorum be. Abi o Alex yok o mu o Alex Mitrovicim benim.

Sevin onu,besleyin onu. Maç sayısını katlayacak gol atacaktır.
orijinal almıştım. son transferlerle güncellemek mümkün müdür? merak ettiğim. bilen yazarsa vereceğim şukusunu.
bu oyunda taktik oturtmak çok zor. özellikle defansif taktik yapamadım. üstelik çok gol yedim. 4-5-1 ve 4-2-3-1 taktiği ile hücum oyunu oynayabiliyorum sadece. başka taktikler denedim ama hepsi fiyasko. internetten başka taktikler uygulamak istemedim. kendi başıma bişeyler bulmak daha önemli tabi.
taktik ve kadroyu siz yaptığınızda gelenden geçenden fark yediğiniz tatile çıkıp takımı yardımcıya verdiğinizde ise şampiyonluğa oynayan ve diğer tüm takımları ipe dizdiği oyun.
gün itibari ile yeniden başladığım oyun. diğerlerinin canı cehenneme.
hala oynadığım oyun. evet.