bugün

piyasaya çıktığında sloganı seksten bile daha iyi olan futbol menejerlik oyunu.
başına oturunca insanın kalkması gelmiyen bi yerden sonra kendini oyunu kaptırıp, önemli bir maçta önemli bir gol mü attınz kendinizi havalara atmanıza sebeb olan oyundur.oyun oynamadığınız zamanlarda da arkadaşlarınızla bu oyun hakkında muhabbet edersiniz.yani fm bir oyun değil bir yaşam tarzıdır...
(bkz: championship manager)
eski adı championship manager olan fakat eidosla arasında çıkan bi problem yüzünden adını değiştirip sega bünyesinde football manager olan managerlik oyunu, bu olaydan sonra eidos isim hakları elinde olduğu için championship manager adında yeni bir oyun yarattı.
championship manager in devamı.ancak diger cm serilerine göre daha kolay olması sebebiyle bir süre sonra sıkan bir oyun.bir kac sezonnde kasımpasanın avrupa sampiyonu yapılabilecegi oyun.
championship manager motoru kullanılarak yazılan ve cm ın artık köküne kibrit suyu sıkan oyun.ayrıca çekirdek yemek gibi bir başladınızda bir sezon oynamadan masa başından kalkamıyorsunuz..
hangi takım olursa olsun 4-1-3-2* ve 4-3-2-1* ile rakiplerin eline ayağına verilebilen,kesintisiz 11-12 saat oynadıktan sonra bünyede fatih terim belirtileri görülmesine sebebiyet veren oyun...
sınavlarımın bitmesiyle sabahlara kadar oynamaktan bıkmadığım,takımımı başarılardan başarılara koşturduğum oyun.
6.0.2 patch'i yüklenesi oyun. varolan sorunlar düzeliyor böylece.

buradan indirilebilir:

http://rapidshare.de/file...186/FM_Patch_602.exe.html
counterla beraber insanlarin en cok vaktini olduren oyunlardan biri..oynamasi cok zevklidir o ayri
bir yaşam biçimidir. aynı zamanda oldukça or.spu bir oyundur kendileri. 3-0 ile bitirdiğiniz ilk yarıyı 3-7 yenilerek bitirmeniz olasıdır. yine de kopamaz insan bu oyunun başından. dakikalar saatler su gibi akıp geçer karşısında. en iyi vakit öldürme aracıdır.
bir maç daha oynayıp çıkacağım diyerekten, işim olmadığı zaman en az 5 saat daha başından kalkamadığım yegane oyun. hayatımın içinde ayrı bir hayat. babam hala anlam veremiyor o ayrı mesele.
dünyada en çok oynanan managerlik oyunu. elini veren kolunu kaptırıyor. Beşiktaş ile almadığım kupa kalmamıştır. Sanırsam evleninceye kadar hiç bıkmadan oynayacağım...Yok böyle bi oyun...
Issız bir adaya düşsem yanıma alacağım 3 şeyden biridir. Evlendiğim halde bırakmadığım ve bırakmayı düşünmediğim oyun. beşiktaşımla şampiyonluktan şampiyonluğa koşmak için fm 2007 yi bekliyorum.
alex'i 15 milyon dolara real madrid'e satabileceğin dünya üzerindeki tek oyun.
eski managerlere göre acayip sacmalayan oyun. ilk yari 4-0 biten oyunu 4-6 gibi skorla biterebilir. evet eskileri hep iyiydi
guarin-vitti-mokoena gibi yetenekleri su yüzüne çıkaran oyun
özgürcana her maçta gol atma yeteniği veren oyun.
saçmalamayan oyundur**, sadece zorda kaldığında saçmalar, şöyle ki:
fenerbahçe derbisinde hasan şaş rakip kaleye çok yakın bi yerde taç atmıştır ama rakip oyuncular dahil hiç kimse topa ulaşacabilecek mesafede değildir. Ne yapsın hasan şaşım kendi attığı taçtan duran topu yine kendi alır hatta geçerli bir gol sayılır.
footbal manager 2007'deki dil sorunu ile uğraşmak istemeyip de 2 senedir oynamaya devam eden insanı artık üzmeye başlayan oyundur. çünkü 2008 inanılmaz bir oyun olmuştur ve artık 2006'nın save edilmiş oyunları data klasörü ile cd ye çekilip arşivdeki yerini almaya başlamıştır.

kısacası fm2008'in gelişi sebebiyle "90 dakika ve +3'lük uzatmanın sonuna gelip bitiş düdüğünü bekleyen" oyundur.

yaptığım 2 taktik vardı mutlaka bir tanesi işliyordu aldığım takımlara. 4 - 1 - 3 - 1 - 1 ve 4 - 3 - 1 - 2 .

güzel oyundu, artık 2008 zamanı..
yıllar geçse de üstünden, bu kalp seni unutur mu ?
sanırım can sıkıntısından tekrar başlayacağım fm oyunu.