bugün

Alınabilir fakat abartılmaması gerekir. Maddi gücünüz ne olursa olsun, maneviyata ve minimalizme önem verin bu aşamada. Pahalı hediyeler, karşı tarafı zora sokar; hem ilişkiye yönelik hem de hediyeye yönelik bir karşılık vermek zorunda bırakır. Bu tarz zorunluluklar da hür iradeyle alınamadığı için ters teper ve uzaklaşabilir.
Gözden çıkarabileceğin bir parayla hediye alınabilir çünkü bir gün gözden çıkarılabilirsin ve o gün sana koymamalı.
Kalıplarla yaşadığımızın basit bir kanıtı olan soru. Hediye, alanın içinden gelendir. Sevgi de zaten sevenin gözündedir. Bazı şeylerin karşıdakiyle pek alakası olmuyor.
Hediye alıyor olmanız sizi 1-0 öne geçirmez, bunu bilerek alın.
Flört günümüz şartlarında kişilerin yeni konuşmaya başladığı, birbirini tanımalarıyla sevgililiğe doğru gittiği evre olarak düşünülebilir. Şimdi yeni tanışılan insana hediye almak gibi aptallıklar yapılmamalıdır. Hediye almak istiyorsanız annenize, babanıza, alın yarın birgün konuşmayı bırakacağınız, henüz tam olarak tanıyamadığınız insana almayın sabredin birgün sizi de, sevginizi de hak eden insana en güzel hediyeleri alırsınız.
(bkz: ben yaptım siz yapmayın)
sonraki aşamaya geçmek için güzel bir adım olabilir ama işaretler iyi okunmalıdır. flört ciddi ilişki istemiyorsa postalanabilirsiniz.
hediyeleşmek sünettir. çok pahalı olmaması şartı ile insanları mutlu etmekte bir sorun yok.
neden alinmasin ki, gayet de alinir. hediyelesmek falan guzel seyler, iki tarafi da mutlu eder. pintiligin luzumu yok, durumun yerindeyse al gitsin.
Kafamı kurcalayan bir soru.

Ortada net bir şey yok ama bir şey olduğu da aşikar sadece yavaştan alıyorum ilişkimizi.

Çocuğun doğum günü yaklaşıyor sizce hediye almam gerekir mi? Alırsam ne olabilir?

Ya da belki bir sürpriz yapmalı mıyım?