bugün

fiziksel engelli biriyle cinsel seks münasebeti eylemektir.

toplumumuz tarafından ayıp diye karşılanır.seks yapmak zaten toplumda başlı başına ayıp karşılanırken tecavüz oranının bu kadar yüksek olması da ayrı bir başlıkta irdelenmelidir elbette. ancak benim bu konuda asıl dikkati çekmek istediğim başka bir mesele var. yine de bir şekilde özellikle büyük şehirlerde insanların birbirleriyle seks yapmasına alışıldı, misal ben sözlükten herhangi bir bayan ile seks yapsam bu çokta garip karşılanmaz, en fazla bir kısım şakirtin zina suçlamasıyla karşı karşıya kalırdım.

peki ya birinin fiziksel engelli biriyle seks yapması nasıl bir tepki uyandırırdı?

eminim, engelli kişiyle cinsel seks münasebetine giren kişi tonla hakarete uğrar, ahlaksızlıkla nitelendirilirdi. ancak bu noktada çoğunlukla şahsen hem fikirde olmazdım. çünkü engelsiz iki kişinin yaptığını ayıplamıyor normal karşılıyorsanız, iki kişiden birinin engelli olması durumunda da aynı tepki ya da tepkisizliği vermezseniz pozitif anlamda bir dışlama gerçekleştirmiş olursunuz. ne yani, fiziksel anlamda engeli olan birinin de en az engelsizler kadar cinsel seks yapma özgürlüğü yok mudur? sizler bunu nasıl kısıtlarsınız, nasıl ayıplarsınız lan? ha derseniz ki ben sekse zaten karşıyım, nikahsız sevişen cehennemde yansın...o ayrı bir mesele, onu ayrı tartışırız.
(bkz: cinsel özgürlük)
(bkz: savaşma seviş)
(bkz: rust and bone) filminde işlenen temadır.
insan olmak engelsizdir, aslında engelli bireyler yoktur, ve herkes birbiriyle aynı haklara sahiptir.
eğer engel zihinsel değilse neden olmasın? ama tabi bizdeki orospu çocukları zihinsel engelli insanlara tecavüz ettiklerinden, onları bu kategorinin dışına alıyoruz. hatta onları bir yere almayalım, gebersin orospu çocukları.
genel olarak normal karşılanması gereken durumdur..

ayrıntıda ise,

engelin nerede olduğuna bağlı birde kardeş..
şimdi uçmayan kuş ve çıtırdamayan fındıktan yola çıkarak ayrıntılı engeli irdelersek iş başlı başına sakat..

neyse, oynasınlar dursunlar efenim.
seks engel tanımazdır.
olağandır, gayet makuldur.
Şerefsizliktir, insanın engelinden faydalanmaktır, muhtemelen.
konuya "onlarda insan" diye girerek başlı başına bir ayrımcılıktır zaten.
(bkz: stephan hawkings) gibi bir dahi bile barlara gidip kucak dansı yaptırdığına göre onlarında cinsel ihtiyacı var. onlara da saygı duymak lazım.