bugün

deterjanlar ve tuvalet kağıtları.
kahve.
bir kahve bana iyi gelecek, yaralarımı saracaktı...
baltacı dana dilimli sucuk 350 gramlık.
1.5 yıl önce 6 lira filandı.
20.85'e kadar fırlamış.
Her şey.
balık,sonrada bol bol omega tüketin demezlermi.
(bkz: sigara) ama hayret verici bir şekilde yılbaşından sonra zam yapmadılar. Sanırım toplu olarak yapıp tüm ülkeye sigarayı bıraktıracaklar.
bim'deki fıstık.
4 liraydı 7 lira olmuş.
mesleğimden ötürü uçak yakıtıdır.
Her şey.
Devletimiz, kitap fiyatlarının katma değer vergilerini artırdığı için 1 haftada bitirilecek sayfa sayısındaki kitap 25 30 lira oldu. Ama gel gör ki pırlantada hala vergi yok. Tvler pırlanta reklamları ile dolu yok tek taş yüzük 2500 değil 990 TL bir de kar tanesi kolye hediye hem de o da pırlantalı. Vay be...
Kondom.
50 tl ne olm?
yer fistigi ezmesi gercekten. ben calve yer fistigini 40 kusur lirayken almayi biraktim artik. zaten aldigimi da bazen antrenman onceleri ac hissedince cay kasigi ile bir kere yiyip birakiyordum bitmesin diye.
hayal dünyasından çıkın:

fiyatlar atmıyor. bir kaç stokçu fiyat arttırdı diye fiyatlar artmaz. fiyat etiketlerini değiştirenler ise, yeni okuma yazma öğrenen esnaf. yakında sayılar ve basit aritmetikten sınava gireceklerleri için alıştırma yapıyorlar.

enflasyon hırsızı cebimizden para çaldığı için bize fiyatlar artıyormuş gibi geliyor. güvenlik güçlerimiz enflasyonu derset edip hakim karşına çıkaracaklar ve Şubat 2019 aylık enflasyon açıklanırken fiyatların düşmeye başladığı ilan edilecek.
Bit şampuanı. Daha geçenlerde 20 tl idi. 50 tl olmuş.
islak mendil. Kipadaki 1 tllik islak mebdiller su an 2.5 lira. Yuzde yuz elli artti fiyati daha ne olabilir? Cok tehlikeli.
Kesinlikle şampuandır. Oğlum yıkanacak şampuan bulamadım gratise git orada ucuz al kartımı dedi kuzen içerde full kadın girer girmez herkes bana bakıyordu. Kendimi kadınlar hamamına girmiş gibi hissettim. Allahtan şampuan kasa kenarındaydı jet hızıyla aldım kaçtım. Allah kahretmesin zeytinyağlı yerine melisa özlü almışım.
Kozmetik ürünleri, inşaat malzemeleri.
Kitaplar..
Kestane, çaktırmadan çaktırmadan altın fiyatına geldi.
atatürk rozeti ve nutuk kitabı.
Seramik sırları. Geçen sene 23 37 tl filanken bu sene 5 euro+kdv olmuş. Yapıp yapıp boyamadan bırakıyoruz öyle. Hayır anlamadığım, geçen sene tş ile sattığın abd ürünü bir sırı ne oldu da bu sene euro olarak hesaplıyorsun kurnaz.
alcohol.
cb maaşı.
Çok pahalandı hayat çok nasıl iki yakamız bir araya gelecek anlamıyorum. içtiğim viski yüzde yüz artmış şişesi 750 tl idi 1500 olmuş. iki günde bitiyor meret. Eve havyar dayandıramıyorum azizim. Gelen kaşıklıyor giden kaşıklıyor. 100 gramlık kutusu 250 idi 500 olmuş. iki senedir biniyorum. Mercedes'im eskidi artık. Değiştireyim diye galeriye gittim. Bir üst modeli 2 milyon tl.daha 6 ay önce 1 milyon tl idi. Ben tabi ki şok. Vallahi azizim parayı verirken ellerim titredi. Hiç utanma kalmamış bu insanlarda. Fakirin fukaranın mercedes'iyle oynuyorlar. neyse söylenerek arabayı aldım. inanın maksadım hava atmak değil. Ben çok mütevazi bir insanım, tutumluyum. Bir şişe viski bana iki gün gider. Bir arabaya tam iki sene binerim. Yolumun üstü diye bizim kulüpe uğrayayım dedim. Her zaman ki gibi valeye bi yüzlük toka ettim. Vale bana
- gökdelende kapıcı bey herkes artık ikiyüz veriyor. Malum dolar ne hale geldi. Siz de bir şeyler yapsanız.
Demez mi. Ben bir şok daha yaşadım. Allahtan çabuk toparlandım. Demek onca gün yüz lira vererek insanları arkamdan konuşturmuşum. öyle utandım ki yer yarılsa yerin dibine girecektim. Hiç bozuntuya vermeden balyadan bi beşyüz çıkardım
- bunu eski hesaplara say koçum.
Dedim. Arkasından bi iki yüzlük daha toka ettim, gururla kulübün kapısından içeri girdim. Daha doğrusu giremedim. Kapıda ki görevli.
- gökdelende ki kapıcı bey. Biz de size ulasmaya çalışıyorduk ama bir türlü ulaşamadık.
Deyince ben de.
- biraz işlerim vardı. Yurt dışındaydım. Tokyo, kualalumpur, arkasından da bir kaç gün maldiv'lerde takıldım. Buyrun sizi dinliyorum.
- beyefendi senelik aidatlarımız doviz kuruna paralel güncellendi. 20 binden 40 nin tl ye transfer edildi.
Deyince hemen 20 bin tl lik bir çek yazarak bu sorunu da çözdüm.
Gururla kulüpten içeri girdim. Ya işte böyle azizim. Kalanını daha sonra anlatırım. Hayat çok zorlaştı. ah nerde o eski güzel günler. Kıt kanaat anca geçiniyoruz.
faber castell uçlu kalemler. 2011 de 5 liralık uçlu kalem 30 lirayı geçti şimdi.
güncel Önemli Başlıklar