bugün

(bkz: buzbağ)
siz bunları mı içiyosunuz? atın bunları ya gerek yok. gerek yok. ben biraz sonra size güzelliği getiricem.
benim içtiğim fiyatı çok uygun olup gerçekten iyi olan şarap, kaufland´da satılan rioja- el carisma, joven 2015, 2016 2015 rekoltesi kadar iyi diil, ama fiyatları aynı.

ağırdır, biraz havalandırmak gerekir. et yemeklerinin yanında mükemmel gider.

fiyatı da 3 euro 49 cent.

daha da ilginci dünyanın en iyi şaraplarından sayılan, rioja tempranillo, o da 4, 99 - ispanyol şarapları reyonunda ikisi de yanyana dururlar. o daha güzel bir şaraptır.

bir kere elime şans eseri bordeaux- medoc 2011 geçmişti, o da harikuladeydi.o da 3,80 falandı...medoc 2015 falan o kadar iyi diil yalnız.

geçen sene madrid´e gitmiştim, oradan 17 euro´ya falan bikaç şişe gerçek rioja-tempranillo almıştım, onlar çok klas şaraplardı, birini tanıdığım bir hanımın yaşgününde açmıştık. herkes, hayatımızda içtiğimiz en enfes şey buydu, demişlerdi.
sadece carrefour'larda satılan (bkz: sava) marka şaraplardır. şişesi en son aldığımda 15 tl'ydi ama tam bir fiyat performans ürünü. kırmızısı, rozesi, beyazı hepsi fiyatının üzerinde şaraplar. tavsiye ederim. tabi beklentinizi bir sofra şarabı olarak ayarlayın, yoksa özel gece ya da komplike bir yemeğe eşlik edebilecek şaraplar değiller.

görsel
şiraz tadını seviyorsanız migrosta kavaklıdere nin hayal ini mutlaka deneyin. 28 tl. on üzerinden on.
Shiruh manastır süryani şarabıdır. 60 tl tanen yoğun ama içimi süper öneririm.
biricik, mistik ahahaha
köpek öldüren markasıdır. su ile aynı paraya alıyorsun sonra bir köprünün altında 12-15 saat deliksiz uyuyorsun. ne soğuk işliyor ne gam ne kasavet..