1. 1.
  ilk ay kaslarınızı ısıtın. asla çok ağır girmeyin. vücudunuzu tanıyın ve sınırlarınızı bilin. kreatin kullanın. uyku ve beslenmeye kesinlikle dikkat edin. protein tozu kullanmaktan çekinmeyin. yüksek ağırlıkla hareketleri yanlış yapacağınıza daha düşük ağırlıkla doğru yapmaya çalışın. bu çok önemli. sidik yarıştırayım derken kendinizi sakatlarsınız. eğer süreklilik kazandırırsanız zaten hayatınızın bir parçası oluyor.
  1 -1 ... kurenai
 2. 2.
  1-2 ay yapıp pes etmeyin. ve vücut ölçülerinizi not edin. aradan 6 ay belkide 1 yıl geçtikten sonra şimdiki değerleriniz ile karşılaştırın ve farkı görün. gelişiminizi takip edebilirsiniz bu şekilde.
  ... allison reynolds
 3. 3.
  Tek başına kas yapacağım sanma kardeş, yediğin içtiğin yaptığından daha önemli.
  3 ... yasak merve
 4. 4.
  Protein tozu kullanırsanız öleceğinize de, kullanmadan gelişemeyeceğinize de inanmayin.

  Ağırlık idmanlarınıza özen gösterin ama asıl önemli olan ne yiyip, ne içtiğinizdir.

  Uyku düzeni oluşturmak gelismenize önemli katkılar sağlayabilir ama yarım saat eksik uyudunuz diye erimezsiniz korkmayın.

  Her zaman araştırın, asla tek bir kaynağa bagli kalarak devam etmeyin. Birilerinin başarı elde ettiği yöntemler sizde işe yaramayabilir, deneyerek kendi vücudunuzu tanıyın.

  Ağırlık egosuna kapılmayın. Asla unutmayın sizi yüksek ağırlık değil, doğru ağırlık ve doğru form geliştirir.

  Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  2 ... sage mode
 5. 5.
  33 liraya protein tozu almayı unutmayın.
  -2 ... uludag trollu
 6. 6.
  fit olmanın yolu kardiyovasküler dayanıklılığa dayalı antrenmanlardan geçer yani bisiklet, koşu, yüzme ya da yürüyüş gibi. bunun yanında core strength denen gövdedeki temel kasların da tekrarlı hareketler ile( şınav, barfiks gibi) geliştirilmesi önemlidir. bu arada mekik doktorlardan da öğrendiğim kadarıyla omurgaya zararlıdır tavsiye etmem.

  bu sporlara yeni başlıyorsanız onda bir kuralına riayet edin. yani kısa süreli, sizi çok zorlamayacak bir haftalık süre ile başlayıp her hafta en fazla bir önceki haftanın onda biri kadar süreyi artırın.
  1 ... blitzz
 7. 7.
  Daha dogru duzgun salona gitmeyen, fitness egzersizlerinden bir haber, sporla uzaktan yakindan alakasi olmayan, 25cm’lik kollarla veya bidon gibi gotuyle eline klavyeyi telefonu alan herkes bir protein tozudur tutturmus gidiyor amk yerinde. Lan oglum once bir spora baslayin, o kokmus gotunuzu bi yerinden kaldirin birkac ay spora gidin az terleyinde, ondan sonra her turlu toz hakkinda fikirlerinizi beyan eder yada ogrenmek istediginizi sorarsiniz. Hickimse de adam gibi icraat yok ama herkes razar angelov kesilmis amk!
  ... geahpisipisi