1. ?.
  yunanistanda faaliyet gösteren National Bank of Greece adlı bankanın finansbankın %46 sını alması sonucunda hürriyet in attığı salak manşet...***
  4 ... phyxius
 2. ?.
  bankalarımızın artık yabancılara vermeye basladıgının göstergesidir.
  2 ... martyns
 3. ?.
  bankaların artık bankacılık yapmak zorunda kalmalarının bir sonucudur bu. herkeşten paraları toplayıp hazineye borç verip yılda 3 kere döndürüp yüzde kaçyüz karlar kalmamıştır artık.uzun vadeli kredilere girilecektir.finanse etmek kolaymıdır değildir.ayrıcana basell 2 geldiğinde oymaz mı?oyar demekki.bunlar gerekliliktir. genellikle evlenmelerde parayı veren damat alan gelin olur.hem gider hem de ağlar...
  ekleme:ülkeye para getirecektir.her satışta ülkeye para gelir ve her gelen bir yatırım yapar.Bu yatırım da gene ülkeye katmadeğer sağlar.
  ... karga
 4. ?.
  ülkeye para getirmeyip , ülkede olan parayı da alıp yunanistan a taşıyacak olan bir satış.
  1 ... muru3xi
 5. 1.
  BU MEKTUPTA: HÜSNÜ AĞABEYiME

  Hüsnü Abi Hıristo'nun bana anlattıklarını birde sen dinleseydin , emin ol Finansbank 'ı Yunanlılara satmadan bir kez daha düşünürdün.

  Hıristo kim mi? Hıristo'nun bir balıkçı meyhanesi var. istanbul'un kefere takımı, her akşam orada demlenir. ikinci kadehten sonra çeneleri açılır. Üçüncü kadehte salyaları akmaya başlar. Türkiye üzerinde ne kadar Enossis planları varsa bir ,bir sayıp dökerler. Hıristo'da tüm bu laflara kulak kabartır ,ve de ne olup bittiyse ertesi gün gelip bana anlatır.

  Hıristo da en az Ecevit kadar Türk-Yunan dostluğu savunucusudur.

  Ama onun kadar şair ruhlu olmadığı için ,hep nesir konuşur. Ara sıra vre, vre demese ,birde bazı kelimelerde ,(i )yerine ( o ) kullanmasa, Rum olduğunu hayatta anlayamazsın.

  Bu sabah uçarcasına , pek bir sevinçli girdi içeri. Elinde iki adet yunan gazetesi, Sızdık , vre, sızdık ,en sonunda sızdık diye bağırıyor. Dur hele Hıristo ,önce bir sakin ol.Şöyle bir kendine gel dedim.

  Elindeki gazeteleri masaya çarparak bıraktı.

  Birisi ;TO WiMA gazetesi ,başlık:" ETHNiKi TÜRKiYE'YE NASIL SIZDI ? "

  ikincisi: APYEVMATiNi ,manşet; "TÜRK BANKACILIK PAZARINA ETHNiKi (Ulusal) SIZMA " Yazıyordu.

  O anda benim de yüreğime bir acı sızdı. Lakin Hıristo'ya belli etmemeye çalıştım.Çok kesin bir şey bilmese Hıristo bu kadar sevinmezdi. Ne var bunda ? Dedim. Bak bizim gazetelerde tersini yazıyor.

  -Bu Karamanlis-Erdoğan Dostluğunun eseridir.

  -Bu satış Türkiye'nin itibarını yükseltti.

  -AB sürecinde Yunanistan 'ı da yanımıza aldık. Gibi başlıkları gösterdim.

  Hıristo vre dedi, her milletin içinde, her zaman güçlüyü alkışlayan, onların sofrasından beslenen yalaklar vardır. Sizin Fatih Sultan Mehmet'ten de kese, kese bahşiş alan Bizanslı çaşıtlar vardı. Fatih Konstantin'i alıp, Asitane yapınca , önce onların başlarını vurdurdu. "Bre melunlar kendi milletine, kendi ırkına faydası olmayanın, kimseye faydası olmaz." Dedi. Bizde Ulubatlı Hasan'ın Osmanlı Sancağını diktiği yere ,Yunan bayrağını diktiğimiz gün ,önce onların hesabını göreceğiz. Hani siz Topkapı'da açılan gedikten Bizans'a nasıl sızdıysanız, şimdi biz Topkapı 'dan içeri,elimizi kolumuzu sallayarak, otoyoldan tırlar a , doldurulmuş dolarlarla sızdık.
  Atma Hıristo atma dedim. Herkes banka alıyor ,herkes banka satıyor. Büyütülecek ne var bunda ? Bilmoorsun vre kuzum bilmoorsun bu işin arka planını bilmoorsun dedi.

  Eee...anlat da öğrenelim şu sızma planının arkasını dedim.

  Bu bir mülkiyet satın alma planı, Bizans'ı yeniden ele geçirme operasyonu imiş, dün gece konuşurlarken duydum dedi.
  Peki nasıl olacakmış bu iş?

  Önce bir banka Türkiye'nin her yerinde yapılanmış. Sonra bir banka daha satın alınmış, şimdide NBG , Finans Bankı satın alarak, sac ayağının üçüncü ayağını da tamamlamış.

  MORTGAGE Diye bir yasanız çıkacakmış

  Evet dedim ne var bunda? Fakir fukara uzun vadeli borçlanarak ev sahibi olacak.

  Doğru dedi Hıristo tam da böyle olacak. Bu bankalar herkese ev kredisi dağıtacak. Özellikle istanbul'da ve seçilmiş bölgelerdeki evlere kredi dağıtılacakmış .Yüz binlerce kişi borçlandırıldıktan sonra, bir kriz çıkartılırsa ne olur biliyor musun ? Cevabı kendi verdi. Milyonlarca kişi yine işsiz kalır. işsiz adamlar ev taksitlerini nasıl ödeyecek ? Ödeyemeyecek. Yasa öyle hazırlanmış çünkü; Üç taksitini ödeyemeyenin evine banka gerisin geriye el koyacak.işte o zaman Hoop , bütün evler bankaya, Artık evler bizim değil mi ? Canımızın istediğini oturturuz içinde.

  Hıristo dedim.Zaten yabancılara mülk edindirme yasası çıktı. Zaten Türkiye'de 44.740 kişi mülkiyet sahibi oldu. Zaten 2.734.083.920 Metrekare toprağımız
  yabancıların eline geçti. Zaten mülk alanların % 33 ü Yunanlı. Niye böyle dolambaçlı bir işe girsinler ki:

  Hıristo gene güldü. Ah siz saf Türkler ah dedi. Hep aynanın önünden bakıyorsunuz. Görüntüyü sağlayan arkadaki sırdır. Hiç sır tarafından bakmayı beceremediniz de, koskoca Osmanlıyı batırdınız. Şimdi sorunun cevabını vereyim.

  -O alınanlar GAP-KiLiS-MARDiN-HATAY gibi, su kaynakları, tarım arazileri ve sınır boyları idi. Bunların alımına , 1.9 Milyar dolar para ödedik. Şimdi hedef , konut almak ve kelepir almak.Üstelik Anayasa Mahkemeniz 1994 de, 1996 da buna benzer yasaları iki defa iptal etti. Bu iktidarın çıkarttığı yasayı da her an iptal edebilir. Ülke topraklarının ,yabancı unsurlara satışının bir örneği daha yok dünyada Sonra bu bankalar sadece mülkiyet almakla kalmayacak. Bu bankalara bağlı şirketler, elde edilen gayrimenkuller üzerinde, hedefe uygun, yapılanmaları da sağlayacak.

  -Hıristo kim düşünüyor,? Kim planlıyor ? Bu hinoğlu hinlikleri böyle.

  -Sorma Abi NBG nin arkasında kilise var. Kiliseyi temsil eden, Yanya Metropoliti Theoklitos ve Kostas Pilarinos var. Kilisenin arkasında VATiKAN var. Vatikan ' ın arkasındakileri kendime bile söylemeye korkuyorum. Onu sorma Abi, meyhanemle birlikte havaya uçmak istemiyorum dedi.

  Hristo son bir sorum var. Bu NBG nin CEO su ,Takis Arapoglou kim ?

  -O da TORUNLARDAN biri dedi. Siz ne çektiyseniz torunlardan çektiniz Abi. Birisinin dedesini, Kürt isyanında ATATÜRK idam etti.Torunu şimdi intikamını alıyor. Birisinin dedesi maliye nazırıydı, padişah başını vurdurttu. Torunu da sizi IMF nin DÜNYA BANKASININ kucağına oturttu. Birisinin dedesi Çandarlı Paşa idi. Oda ihanetinden idam edildi. Torununa iyi bir köşe ayarladılar. Her gün Amerikan mandasını savunuyor. Lagendıch'e her gece masa arkadaşlığı yapıyor. Basındaki yandaşları ayarlıyor. işte bu Takis'te öyle bir torun. Ne zaman bu işler için birisi lazım olsa ,kökü Türkiyeli olan, Türkçe'yi iyi konuşan, Türkiye'yi iyi tanıyan bir torun bulunur. Takis'in soyu Mısırdan gelip ,önce istanbul'a yerleşti. Cumhuriyet'ten sonrada Tekirdağ'a göç ettiler. Soyadı kanunu çıkınca da Arapoğlou soyadını aldılar ki: Herkes onları Mısır kökenli Arap sansın diye. Halbuki o zaman, Filistin şimdiki israil hepsi Mısır toprağı idi. Atalarını iyi araştırırsan sorunun cevabını sen bulursun Abi . Sizin ne güzel ata sözleriniz var." ***** bile alsan, soyuna bak." Demiş atalarınız. Ama sizin soylularınız , hep kabuğuna çekildi. Meydanı soysuzlara bıraktınız. Hadi bana eyvallah, bugünlük bu kadar dedi. Hıristo ve geldiği gibi uçarak gitti.

  Keşke; Hıristoyu benden önce sen dinleseydin.

  Memleketi bu kadar ucuza satmazdın. HÜSNÜ ABi.

  finansbank ve diğer bankalar hakkındaki gerçek.cok kotu bir durum.
  not:yazı biraz gazlama olmus kusura bakmayın
  1 -1 ... işletmen