bugün

muhteşem bir son beklediğiniz halde pat diye biten filmlerdir.

(bkz: duvara karşı)
(bkz: muhsin bey)
(bkz: paramparça aşklar ve köpekler)
sonunu hatırlamıyorum ama bittiğini anlamamıştım.
(bkz: the usual suspects) *
ya da finali beklenmedik ve vurucu bir şekilde biten filmlerdir.

(bkz: gönül yarası)
memento olabilir.tam anlamıyla soyulmuş hıyar gibi ortada kalmıştım ve anlayıp anlamadığımdan bile emin olamamıştım.
melekler şehri. adam melekken insan oldu bu sefer hatun kişi rahmetli oldu. taaa aq ben böyle sonun. yönetmen denen ibne az insanları düşünsen şöyle güzel bir son çeksen olmaz mıydı? ama sende haklısın sonu güzel bitse ben şimdi hatırlamazım o filmi.
(bkz: Dr strangelove)
(bkz: awake)
(bkz: seven pounds)
bu filmi izleyip de filmin sonunda öylece kalakalmayan eleman bana bi msj atsın.
(bkz: lucy number slevin)
(bkz: ilkbahar yaz son bahar kış ve ilkbahar)
(bkz: doubt)
tam filme adapte olmuşken aniden biterek adeta dumur olur insan. resmen ağzım açık kalakalmıştım. yanımdaki arkadaşıma tutuk bir şekilde bitti mi yani diye sorduğumu hatırlıyorum. ardından çok sinirlendim. haliyle küfrün bini bir para.
(bkz: ben x) üf üf üf derim ben .
(bkz: shi-gan)
(bkz: the departed)
(bkz: law abiding citizen)
dancer in the dark bir umutla beklersiniz, son şarkıyı ana karakter söyleyecektir. fakat von trier her zamanki yaptığı kıllıklardan birisini yapar ve son sahneyi muhteşem bir sessizlik kaplar ve yazı görülür; "they say it's the last song. they don't know us, you see. it's only the last song if we let it be."
film hakkında ayrıntılı bilgi için; (#8437231)
(bkz: stay)
(bkz: saw)

muhteşem bir son beklenmediği halde, dumur edici bir sonla biten filmlerdir. burada göt gibi bırakmaktan kasıt, ilk entry den bağımsızdır.

ed: nedense biri koşa koşa eksilemiş. bu da dumur edici bir başlangıç oldu benim için.*
(bkz: olağan şüpheliler)
(bkz: old boy)
(bkz: ajan salt)
(bkz: beyin avcıları)
altıncı his...
hala nasıl oldu da tahmin edemedim diye kendimi yer dururum.
(bkz: the mist)

hem izleyenleri, hem de filmin ana karakterini göt gibi bırakıyor. Allah düşmanımın başına vermesin.
bittiğinde vay amına koyiim dediğiniz filmlerdir.
(bkz: dancer in the dark)
(bkz: green street holigans)
the departed
*
sonu çok etkileyeci ve insanı göt gibi bırakan türdendir, tavsiye ederiz.