bugün

hayvanlıktır. bunca sınavlardan beridir milletin 4-5-6 sayfa yazıp vermesini kıskanç gözlerle izleyip harap olan bünyenin en sonunda kayışı kopartıp yaptığı hayvanlıktır.

ps: bir kaç saat önce yaptığım hayvanlıktır.

edit: ben de biliyorum bunun zekilik falan olmadığını. ama hoca kaprisleri işte. şimdiye kadar niye kalıyorum ben diye kendime sordum ve aldığım cevap millet en az 5 sayfa yazarken benim afedersin s.k gibi tek yaprak vermem oldu. o yüzden ben de mecburen aklıma gelen herşeyi yazmamdan mütevellit 7 sayfa kağıt verdim.

edit ps si: zaten sınavın paso 1.5 saat olmasından kıllanmalıydım.
zekilik değil, çalışkanlıktır, zira zeki insan olayın özünü verir ve kısa yoldan çözüme ulaşır, inek insan ise bildiği herşeyi yazar, alakalı alakasız çünkü harıl harıl çalışmıştır ve sorunun aslında ne sormak istediğini asıl hinti anlamamıştır.

en yüksek puanı alamayacağı kesindir, iş hayatına gelindiğinde bu kişiler kendilerini belli eder, rapor hazırlanacağı zaman 1 hafta uğraşırlar tez gibi verirler ancak okunmaz, iş hayatında sonuca giden en kısa yol mübahtır, soruyu tam anlamak ve istenilen şeye eksiksiz ve fazlasız cevap vermek IQ meselesidir.

ps: hayatında hiçbir zaman 1 sayfadan fazla sınav kağıdı vermemiş insan,
sınavlarda hep erken bitiren insan,
sevişirken erken boşalmamak için önce çarpım tablosunu, sonra periyodik cetveli düşünen insan,
hem okulda hem işte başarılı olmuş insan,
buyrun benim...