bugün

gerçek hayatta olduğu gibi filmlerde de zeki, başarılı ve lider rollerinde gözükürler. rabbin seçilmiş mübarek kavminin kutsal üyeleridirler inş'allah.
hep iyi insanlarmış gibi gösterilir.
hollywood film endüstrisi büyük ölçüde yahudilerin elinde olduğundan, filmler de yahudiler için tam bir propaganda aracına dönüşmüş durumda.
Örneğin kurtuluş günü filminde uzaylı saldırısına uğrayan dünyayı kurtarmak için çalışan bilim insanı yahudi. onun babası da bir haham. haham elindeki tevratı ortaya koyuyor, etrafına topladığı insanlara el ele verip dua edelim dediği anda, bir amerikalı ile arasında şu diyalog geçer.

haham- hadi el ele verip tanrıya dua edelim.
amerikalı- ama ben yahudi değilim.
haham- hiç kimse mükemmel değildir.
amerikalı- höööööö.
(bkz: sözlükte irkcilik)
filmlerde, yahudiler istisnasız aktörler tarafından canlandırılmakta olup, figüran kullanma sıralamasında irlandalılardan hemen sonra 4. sırada yer almaktadırlar.
oscar kazandıran yahudilerdir. misal;

(bkz: roman polanski)
(bkz: adrien brody)

aynı ödül töreninden iki aday daha yazmadan geçemicim. malumunuz bu son ikisi yahudi temalı bir filmde değillerdi;

(bkz: martin scorsese)
(bkz: daniel day lewis)
böyle kel, yuvarlak gözlüklü, adları salomon falan olan uyuz tiplerdir işte. ha piyanistteki epey karizmaydı o ayrı.
hep ezileni oynayan küçük emrah modunda karkaterlerdir. annelerini hitler kapatmış ablalarını ise ss subayları dağıtmıştır. sanki dünyanın anasını ağlatan bunlar değilmiş diyen filmlerdir. adamı sinirlendiren filmlerdir.
bana çok ilginç gelir her filmde nazi bunları dizer teker teker kafasına sıkar.ya bi allahın kulu saldırmaz öle öküz gibi geberirler.bide olayları savasmak deil şu elması parayı vs nereme soksamdır.
sinema dünyada en yaygın emperyalizm aracı olduğundan, azınlık olan yahudilerin de çok iyi bir şekilde kenetlenmesi ile ele geçirdiği sektör.
şahsen hiç terörist olduklarına rastlamadım. hatta bir haberde,filmde bu iki kelimeyi* yanyana görmedim,duymadım desem yeridir.
(bkz: biri bu filmleri yanlis anlamis)
okumuş, yazmış, kulturlu, eli kalemden ,kemandan, piayanodan* baska bişey tutmayan ,koyun yaradılıslı ,nazilerin dediklerini eksiksiz yerine getiren ,koyun gibi ölmeyi bekleyen, acınası, başkaldırmak özgurluk istiklal savaş mucadelenedir bilmeyen nazıler neriye iterse orıya giden kampdan kampa suruklenen sonunda bi deri bikemik kalan bir avuc insan*