1. ?.
  okumuş, yazmış, kulturlu, eli kalemden ,kemandan, piayanodan* baska bişey tutmayan ,koyun yaradılıslı ,nazilerin dediklerini eksiksiz yerine getiren ,koyun gibi ölmeyi bekleyen, acınası, başkaldırmak özgurluk istiklal savaş mucadelenedir bilmeyen nazıler neriye iterse orıya giden kampdan kampa suruklenen sonunda bi deri bikemik kalan bir avuc insan*
  -1 ... rapter
 2. ?.
  (bkz: biri bu filmleri yanlis anlamis)
  1 ... dramtatatam
 3. ?.
  şahsen hiç terörist olduklarına rastlamadım. hatta bir haberde,filmde bu iki kelimeyi* yanyana görmedim,duymadım desem yeridir.
  1 ... zero95
 4. ?.
  sinema dünyada en yaygın emperyalizm aracı olduğundan, azınlık olan yahudilerin de çok iyi bir şekilde kenetlenmesi ile ele geçirdiği sektör.
  1 ... eqin
 5. ?.
  bana çok ilginç gelir her filmde nazi bunları dizer teker teker kafasına sıkar.ya bi allahın kulu saldırmaz öle öküz gibi geberirler.bide olayları savasmak deil şu elması parayı vs nereme soksamdır.
  1 ... evildeth
 6. ?.
  hep ezileni oynayan küçük emrah modunda karkaterlerdir. annelerini hitler kapatmış ablalarını ise ss subayları dağıtmıştır. sanki dünyanın anasını ağlatan bunlar değilmiş diyen filmlerdir. adamı sinirlendiren filmlerdir.
  ... dusunenadam
 7. ?.
  böyle kel, yuvarlak gözlüklü, adları salomon falan olan uyuz tiplerdir işte. ha piyanistteki epey karizmaydı o ayrı.
  ... yasasinakmayanrimel
 8. ?.
  oscar kazandıran yahudilerdir. misal;

  (bkz: roman polanski)
  (bkz: adrien brody)

  aynı ödül töreninden iki aday daha yazmadan geçemicim. malumunuz bu son ikisi yahudi temalı bir filmde değillerdi;

  (bkz: martin scorsese)
  (bkz: daniel day lewis)
  ... don santino corleone
 9. ?.
  filmlerde, yahudiler istisnasız aktörler tarafından canlandırılmakta olup, figüran kullanma sıralamasında irlandalılardan hemen sonra 4. sırada yer almaktadırlar.
  ... endustriyel siyah
 10. 1.
  (bkz: sözlükte irkcilik)
  ... ortouch