1. .
  özellikle macera ve gerilim filmlerinde en göze çarpan durumlardan biridir. erkek karakter "arabadan çıkma! ve ben gelene kadar bekle der, kadın ben de geliyorum der, adam hayır bekle der" bir süre sonra kadın arabadan iner ve adamın yanına gider katil kadın yüzünden bu ikiliyi farkeder ve adam "sana arabada beklemeni söylemiştim" der.

  kurtarıcı ve zeki insan rolü nedense genelde erkeklere, işleri mahvetme ve aptal rolü genelde kadınlara verilmiştir.

  egolarını filmlerle mi tatmin ediyorlar anlayamadım. tüm dünyanın aslında kadınların üzerinde döndüğünü bile bile. kim kime hükmediyor aslında*, bir düşünün!
  2 -3 ... the she
 2. .
  gerçek hayata benzemesin diyedir.
  2 -1 ... lekesizzihin
 3. .
  gerçekçi olsun diyedir.
  -2 ... darkwell
 4. .
  filmlerde aptal kadın rolüde vardır aptal erkekte, böyle bir genelleme yapmak saçmadır...

  kısacası senaryoya göre değişen durumdur.

  filmlerde kadınlara aptal rolü verilmesine tezat olarak aklıma ilk gelen film, bir FBI ajanı rolünde izlediğimiz Clarice Starling karakteri.

  (bkz: kuzuların sessizliği)
  1 -1 ... cranberry
 5. .
  birçok filmde saçma sapan ve gereksiz kadın rollerin oluşmasına sebep olan eylemdir. niçin bir filmde kadınlara rol verilmek zorunda kalıyor anlamıyorum. tamam, genelde kadın roller oldukça gerekli ama bazen o kadar gereksiz kadın roller oluyorki kadınlara garip garip roller veriyorlar. senaryoya sonradan eklenmiş gibi duruyor sanki. savaş filminde, aksiyon filmlerinde, macera filmlerinde, korku filmlerinde ve senaryosu erkekler için yazılmış birçok filmde kadınlarda başrol oyuncusu olarak oynuyor. oynayınca da böyle bir sonuç çıkıyor ortaya.

  eğer senaryo da gerçeklik aramak zorundaysak, birçok erkeğin hayatında asla kadının olmadığını görmemiz gerekir. eğer varsa da sadece yatak sahnelerinde figüranların görünmesi gerekir fakat her filmde bir kadın, bir aşk olmazsa olmazdır. sanırım aptal kadınları filme çekmek için yapılan bir reklam bu. bu da demek oluyorki kadınlar sadece filmlerde değil gerçekte de aptal olabiliyor.
  -2 ... coolgoose
 6. .
  bu her filmde böyle değildir. (bkz: tomb raider)
  ... cirkince
 7. .
  ne olduklarını anlasınlar diye.
  -1 ... nymphetamine
 8. .
  insanların gözündeki kadın resimini * değiştirmemek icin verilen büyük cabadır.
  ... ohrschmerz
 9. .
  Gerçek hayat ın intikamını almak içindir.
  1 ... sahara