bugün

eğer karşınızdaki şahıs böyle bir ifade kullandıysa kaçın ordan, durmayın uzaklaşın.
yüksek ihtimalle okuduğu en uzun kitap keloğlan masalları olan kişinin söylemi.

uzak durun!
Haklıdır. O kadar da kasmanın alemi yok, sonuçta buraya kız düşürmeye geldik.
Benim de genelde katıldığım düşünceydi . Takı şeker portakal inin filmini izleyen kadar.

Cidden kitaplar apayrı.
Okumak kelimesine antipatisi olan bir toplum için filmi var veya yok önemli değildir.
kale alıp adam gibi cevap veriyorum. söyleyene okutabilir böyle söylüyorsanız okuyup feyiz alabilirsiniz.
-öncelikle kitap size sınırsız hayal gücü imkanı verir. ama bir filmin size sunacağı genellikle yapım ekibinin bütçesiyle doğru orantılıdır*
-genelde senaryo çok iyi uyarlanamaz. sadece bir örnek olarak alacakaranlık serisini yazayım buraya. ben bu serinin kitaplarını okudum ve soluksuz olarak bitirdim. herşey oldukça muazzam bir şekilde gözümde canlandı. ama daha sonra denk gelip filmini izlediğimde içimdeki sevgi söndü. hemen her durumu çok güzel olarak anlatmışlar iyi güzel hoş ama kitaptaki hazzın yanında solda sıfır kalır.
devam etmeye şuan üşendim bir ara dönüp devam edeceğim bu entrye
*film işi de yapıyorum dolayısıyla desteksiz atmıyorum. bazı istisnalar hariç bütçeye göre arz talep oranı olur. bir de yapım ekibinin kalitesi söz konusu. eğer işlerinde yeterince iyi değilseler bir halta benzemez.
Fragmanı varken filmin tamamını izlemek istediğin için.
sakat olan yaklaşımdır. kitabı okumanın keyfi çok daha başka.
önce kitabı okuyacaksın. o karakterler böyle bir aklında yer edecek. onları tipleyeceksin kafanda. sonra filmi bi izleyeceksin,aaa peeta böyle miymiş diye apışıp kalacaksın. hem önce kitabını okuyacaksın ki müzik esnasında suya bakan katnissin ne düşündüğünü bileceksin. icabında boşlukları dolduracaksın.
edit:aklıma ilk açlık oyunları geldiği için bu örnekleri verdim.