bugün

daha filmi izlerken eksik arayan insandır. filmden tat almaz bu troller. yüzüklerin efendisi filmi yorumlarına 'olmamış bu' yazarlar. türk filmlerinin hiçbirini beğenmezler. ulan hiç mi iyi yok diye sorulduğunda, hollywood'u örnek gösterirler. e amına koyim benim izlediğim 10 hollywood filminin bana göre 8i zaten kötü dendiğinde de sen film izlemeyi bilmiyorsun derler. e amına koyim senin film izleme alayışın nasılda, gladyatör'e, lord of the rings'e yada yeşil yola, titanik'e, avatar'a olmamış diyebiliyorsun denince, öküzün trene baktığı gibi bakarlar.
dikkat çekmek isteyen tiptir o, hiç bişeyden anlamadığı halde 'yok bu olmamış, yok yok hayır beğenmedim cidden' diyen tiptir o, dikkat çekmek için muhalefetliği yol edinmiş şahıstır o,neden beğenmediklerini de bir türlü açıklayamazlar gerçekten.
Sadece film eleştiren insandır.Diziye geçecek olursak, türk dizileri olmamış.
günde dört beş film izlediği için sanıyordur. az daha film izlese yönetmen olacaktır. harcanıyordur.
biraz daha analiz yapayım derken aşırı yoruma kaçan (bkz: overinterpretation) daha doğrusu işin bokunu çıkaran insandır. ama yapsın etsin. karayoluna giden yol çamurlu yoldan geçer. çamurlu yoldan giderken çamur sıçratacaksın elbette.
"hani bazı filmler vardır ya, uzun bir kış gecesini kısaltır, ailenize mutluluk katar, işte öyle bir film. ne iyi ne kötü."

gibisinden yorumlar yapan insandır. bunu bir de eleştiri diye internette,blogda,sosyal medyada paylaşır.
en azından ömür gedik'ten daha mantıklı yorumlar yapabilen insandır.
müzik albümü yapmadan kabul görmeyecek insandır aynı zamanda.
ekşi sözlük'te bazı dallamaların bir boku beğenmemesine istinaden kabul edilebilir önerme. ancak şöyle bir durumda, her gün film izleyen insanlarız. bu ülkede tv ye çıkıp film eleştirisi yapan ya da türk filmlerinin galalarından çıktıktan sonra yapılan yorumlardan daha iyi yorumların döndüğünü düşünüyorum bu sözlükte. ama, bazılarımız filmleri ve yönetmenleri klasik türk insanı davranışı olarak yine takım tutar gibi davranması kendilerini küçük düşürüyor. onlar görüntü kirliliğidir. kültürsüzdür. lümpendir.
Değişik cümleler kurar.

- çok şiirsel yaklaşmış
- biraz fazla materyalist
- üzerinde biraz daha oynanması gereken bir senaryo bence
- sürrealizmden kesitler mevcut
- günümüz toplumsallaşma hareketini özümsemiş
- doğu batı sentezi yapmış.
- çok ironik.

Komiktir.
Ekşi de ki avellerdir. Millet fikir almak için o tarz yerlere giriyor diye götleri kalkıyor.

Girin sizde çekin bir film de izleyelim ibneler.
güncel Önemli Başlıklar