bugün

Türk romantik filmlerinin en temel karakterlerinden birisi. Çok asil bir kadın.
Did you mean ilker inanoğlu?
Kadir inanır’la melezleştirilmiş sanırım.
kadir inanoğlu'nun annesi olan 80 yaşındaki aktris teyzemizdir. var olsun, hiç ölmesin kendileri.
80 yaşına girmiş.
Güzellik kısmı görecelidir ama kanaatimce türk sinemasının en zarif kadınıdır.
80 yaşına girmesine birkaç ay kalmış olup, özellikle son 5 yılda yaşadığı bedensel rahatsızlıklara rağmen yaşını hiç göstermeyen pozları ve sosyal medyayı etkin kullanması, yaşama ne kadar tutunduğunu gösteriyor.
umarız 80. Yaşını sevenleriyle mutlu sağlıklı olarak görür.
geçmiş olsun çok üzüldüm.
hastanede yoğun bakımda olduğu söyleniyor.

(bkz: kanser)
benim de favorim bu ablaydı. diğerleri çok bizden ama filiz akın öyle mi. avrupai bir havası vardı.
görsel

Londra, 1960.
görsel
Yumurcağın annesi.
yeşilçam'ın zarif ve yetenekli oyuncusu. tahsili de iyi bir hanımefendi imiş. istanbul’a gelmek için üniversiteyi bırakmadan önce arkeoloji eğitimi almış. okuyunca şaşırdım, o dönem için cesur bir seçim gibi geldi. kaynak da belirteyim: https://kulturveyasam.com...-zarif-guzeli-filiz-akin/
geçenlerde bir videoda mit ajanı olduğu gibi bir iddia vardı. yuhhaam...
bugün doğum günü. 76 yaşına girmiş.
Türk halkının gönlünde taht kurmuş kadın sanatçı profili. Bu değeri fazlasıyla hakettiğine inandığım insanlardan birisi. Ömrü uzun ve sağlıklı olsun.
“Hayat çok kısa, öyle böyle derken belirli bir yaşa geliveriyorsunuz ve maalesef ‘Bu provaydı şimdi esas çekime geçelim, ben hazırım’ diyemiyorsunuz” diyen 75 yaşındaki oyuncu.

http://www.haberturk.com/...ovasi-yok-1860723-magazin
yakın zamanda şah damarındaki %80 oranında tıkanıklık sebebiyle operasyon geçirmiş ve damarına stent takılmış bir aktris. geçmiş olsun diyelim.
Liseli yıllarımızda tv'de türk sinamasi saatlerinde bunu filmleri verildiğinde ne hayaller kurardık be.
insanların aürekli bana benzettiği sinema oyuncusu. Arif v 216 daki gençliğini canlandıran kadın bir rustur.
fetöcüdür.
estetik güzeli.

görsel
babası Bekir Sami Akın ile üvey annesi Fatma Meliha Akın, 1991 yılında bir cinayete kurban gitmiştir.
görsel
Türk sinemasının uzunca bir dönemine damgasını vurmuş 4 mühim kadın oyuncusundan biri olduğu ittifakla kabul edilmektedir.

Mayıs,1962 ile Eylül,1972 arasında 105 film için kamera karşısına geçer. 29 yaşındayken henüz çok erken bir yaşta sinemayı bırakır.
Üç kez evlenen Filiz Akın; bir dönem kanser tedavisi de görür. 1979 senesinde izmir Fuarında assolist olarak sahne aldı. Kendisi gibi sinema ve dizi oyuncusu ilker inanoğlu’nun annesidir.
ıtır esen ile birlikte yeşilçam filmlerindeki en zarif kadınlardan.