bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Nasıl ki filistinliler çoğunlukta oldukları bölgelerin bağımsızlığı için savasiyorlarsa kürtler de o şekildedir. Dogu turkistan'da uygurlar, ortadoğu'da filistinliler özgür olsun dersiniz tabi o işinize gelir ama başka bir halkın özgürlüğü söz konusu olunca aglarsiniz.
  5 -11 ... graben
 2. 2.
  hiç birinizi istemiyoruz canım.

  (bkz: pkk ve asala ya filistinlilerin desteği)
  3 ... ibni maymun
 3. 3.
  yavşağa sormazlar mı hangi kürt sabaha karşı gelen askerler tarafından evden atılıp mahallesi yıkılıyo ve oraya türk mahallesi yapılıyor? hangi kürtün bebekleri çocukları durup dururken sokakta kurşun yiyo?
  1 ... teistus
 4. 4.
  türkiye'nin nüfusunun büyük bir çoğunluğu ümmetçi a.k.a. arap sevici olduğu için garipsenmemesi gereken durumdur. en azından bu ülke için.
  2 ... r3tr0
 5. 5.
  (bkz: dağdan gelip bağdakini kovmak)
  Aynen israil in filistine yaptığı ve kürtlerin bize yapmak istediği durumdur.
  2 ... suretsiz
 6. 6.
  filistinliler çoğunluk oldukları bölgede özgürlük istemiyorlar, sahibi oldukları ve siyonistlerce işgal edilen filistin'e özgürlük istiyorlar. tşk.
  1 -1 ... jetaim
 7. 7.
  cidden çelişkili bir durumdur. zira filistin ve pkk hareketi daima yakın ilişki içerisinde olmuştur. Örnek olarak youtube'taki bir pkk'lı kanalın bir videosunu paylayaşayım:
  https://youtu.be/tyklnQhnj_s
  1 -2 ... radikal kemalist
 8. 8.
  Filistin gidip israil toprağı içinde özgürlük istemiyor kendi topraklarında özgür olmak istiyor. Sizin gibi vatan hainlerin gibi Türkiye cumhuriyeti içinde yaşayıp toprak talep etmiyor. Konu kilit.
  1 ... seftaly
 9. 9.
  aynı şey mi lan

  hemen kılıfı da bulmuş çoğunlukta olduklarından bilmem ne bilmem ne

  kürdistan diye bir ülke mi vardı da biz sömürdük?
  1 ... romeosuzjuliet
 10. 10.
  filistin ve pkk arasında hiçbir zaman yakın bir ilişki olmamıştır. 68 sonrası dönemde bütün dünyada sol rüzgarı eserken filistin kurtuluş örgütüne destek olmak adına bütün dünyadan ve tabii ki, türkiye'deki sol fraksiyonlardan birçok kişi israil'e karşı savaştı. o dönem pkk'nın ciddi bir varlığı söz konusu değil, abdullah öcalan ve apocuları ciddiye alan pek yok.

  fkö'nün ise özelde pkk'ya desteği ya da ilişkisi söz konusu bile değil. dünyanın ve türkiye'nin birçok yerinden gelen solcu militanlara lazımsa eğitim veriyor, silah veriyor ve bir fkö kimliği basıp fkö üye kütüğüne işleyerek eylemlerine dahil ediyor.

  fkö o dönem oldukça güçlü bir örgüt. üyelerinden birisi ilich Ramirez Sanchez, nam-ı diğer, çakal carlos. opec ülkelerinin petrol bakanlarını kaçırmak gibi büyük eylemlerin içerinde. hatta, fkö bakanları öldürmesini istemesine rağmen, anlaşmayla bakanları serbest bıraktığı için fkö'den atılmıştır.

  filistin kurtuluş örgütü'nün türkiye aleyhtarı bir tutumu olmadığı gibi, bunun için bir gerekçesi yok ve zaten kendi canıyla uğraşyor. yaser arafat, türkiye'nin israil'e karşı olumlu tavırlarına rağmen hiçbir zaman türkiye ile arasını bozmamış ve mümkün mertebe türkiye'ye karşı olumlu olmuştur.

  filistin'i pkk ile ilişkilendirmek, hem tarihsel bir çarpıtma, hem de bütün bu reelpolitik göz önüne alındığında saçmalığın daniskasıdır.

  filistin meselesine kayıtsız kalınması için ikide bir ortaya atılan zırvalıklardan birisidir. siyonist ağzıdır. aynı zihniyet daha birkaç yıl önce filistin'in ermeni soykırımını tanıdığı asparagasını ortaya atmıştı. bu ağzın tüm maksadı türkiye'ye "filistin'den bize ne?" dedirtebilmektedir. yıllarca başarı da sağlamıştır.
  1 ... jetaim