1. 1.
  bir türk vatandaşı olarak haykırmak istediğim gerçektir. öncelikle ben bir t.c. vatandaşıyım ümmet değilim. her gün yemen'de, afganistan'da, ırak'ta, suriye'de de binlerce insan ölüyor. dünyanın herhangi bir köşesindeki her zulüme üzülüyorum sadece filistinlilere değil. ama oturup hamaset kasmıyorum.

  benim meselem 128 milyar doların nerede olduğudur.
  benim meselem aşı'dır.
  benim meselem geçim sıkıntısıdır.
  benim meselem işsizliktir.
  benim meselem hukuktur.
  benim meselem turistler ve miting yapanlar sokakta cirit atarken eve tıkılmaktır.
  benim meselem kendi ülkemde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmektir.

  edit:
  öncelikle başlık altıma yahudisever yazan ve ayrıca özelden israil dölü, ermeni, rum tohumu yazıp gönderen tüm yazarlara buradan saygılarımı sunuyorum. ayrıca bir kaçınızın itham ettiği gibi chp'li bir troll de değilim. herhangi bir partiyle bir ilişkim bulunmamaktadır. sıradan bir vatandaşım.

  yukarıda yazdıklarım yeterince açıktır. israili savunduğum veya haklı bulduğum ile ilgili herhangi bir ifade bulunmamaktadır. ölen insanlara ve çocuklara sevindiğimi yazan bir ifade de bulunmamaktadır. tam tersine zulüm gören herkese üzüldüğüm açıkça belirtilmiştir. bu sempati sadece filistin halkına yönelik değil tüm zulüm gören halklara yönelik bir sempatidir.

  bir yazarın da ifade ettiği gibi ben yarın yiyecek ekmek bulabilecek miyim bunu düşünürken kusura bakmayın filistine çok fazla odaklanamıyorum. hamaset kokan sloganlar ve sözler beni doyurmuyor. filistin'de olanlar yüzünden uykularını kaçıranlar gönüllü olarak destek olmaya gidebilirler. onları da tutan yok. benim filistin meselesinden daha acil ve çözülmeyi bekleyen sorunlarım var.
  18 -9 ... memur oldum laaaaaaannn
 2. 2.
  filistin , arapların problemidir ...... akp içerdeki başarısızlıkları maske
  lemek için bu konuyu abartmaktadır .
  11 -3 ... kurgankt66
 3. 3.
  Ekşiden başlık çalanı gördümde entry i aynen çalanı hiç görmemiştim. Edit bile çalıntı nasıl bir yere döndü burası amk.
  10 -3 ... benimhalaumudumvar
 4. 4.
  güldürmüştür.

  azınlık bile değilsiniz. gün gelecek sizde diz çökeceksiniz inşallaaah.
  2 -8 ... solaref
 5. 5.
  insani boyut taşıyan her meseleyi sahiplenirim... filistin meselesi insani olsaydı onu da sahiplenirdim... israil teröristlerle boğuşuyor, aynen bizim gibi...

  teröristler çocukları ve kadınları öne sürüyorlar alçakça... israil çocuklar konusunda yeterince özenli davranmıyor...

  Çocuklara kıymayın efendiler... gerisini gömün gitsin...
  4 -2 ... kralzeus
 6. 6.
  araplar israelin başında çözemediği bir filistin sorunu olmasından çok memnunlar. çünkü bu sorun israel için de yıpratıcı. çözülmesi arapların işlerine gelmiyor. çözülsün diye eylemler yapmak arapların filistin politikasına zıt gitmektir.
  ... morat
 7. 7.
  değildir. israil'in iç meselesidir. herifler ermeni soykırımının 100. yılı diye pul bastırmışlar biz de kalkıp filistin diye öleceğiz neredeyse.
  3 -1 ... red rock
 8. 8.
  Benim ülkemin derdi bana yeter de artar bile başka ülkelerin acısına yanacak kadar ciğerim yok, ölen ölsün, giden gitsin banane. Ben bu ülkede her gün ölüyorum. Koronadan ölmesem açlıktan ölürüm.
  ... sivasli bey
 9. 9.
  benim tarafımda duruşumda bellidir

  akabe hangi tarafsa

  karşı taraf.
  2 ... seref zazaoglu ve sikender beg
 10. 10.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2151400/+
  1 -1 ... frank lucas