bugün

filistin için çığlık atanların bir bok bilmediğini daha da anlamamı sağlamış durumdur.

1979 yılında öcalan pkk militanlarını türkiye dışına çıkarmış. bu militanların hala askeri eğitim almadığını da gözönünde bulundurup filistin'de özgürlük mücadelesi veren liderlerle görüşmüş ve onları ikna edip pkk militanlarının filisitin'de eğitilmelerini sağlamış.

bunu merak edenler birçok tarih kitabında okuyabilirler.

bu yardım bir defaya mahsus kalmamış ve arafat uzun bir süre boyunca bu eğitime devam edilmesini sağlamıştır. hiçbir bok bilmeden filistin diye ağlayanlar bunun farkında mıdır acaba diye merak etmekteyim?

not: bu entry bu durumu eleştirmek için yazılmamıştır. bu entry insanların nasıl bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olabileceğini göstermek amacıyla yazılmıştır. bu entry mavi marmara saldırısı ile pkk'yi ilişkilendirenlerin tarih namına bir bok bilmediklerini göstermek niyetiyle yazılmıştır.
ayrıca pkk kurulduğunda ilk ölen militanları filistin için ölmüştür.
bilindiği gibi canımız cicimiz fkö pkklıları uzun müddet kamplarında beslemişti.
evet evet ben de gördüm, ruslar erzurum'a kadar dayanmıştı o gün hani...
yalnızca pkkya değil eokacı teröristlere de yardım etmişlerdir. 70'li yıllarda filistin'deki eğitim kamplarında birçok eokacı ve daha sonraları birçok pkklı buralarda eğitim görmüştür.
tarihi bir gerçektir. Bunu ne filistin ne pkk inkar etmemektedir.
ulan filistinin kan almaya damarı olmayan fakir fukara devleti toprağı elinden alınmış yer yardıma muhtaçken nasıl birilerine yardım etsin. bu kadar cahil olmayı nasıl başarıyorsunuz.
filistin fetişistlerinin göz ardı ettiği gerçek.
Aynı davaya baş koymuşlar. Bizde de Filistini destekleyip kürtlerin bağımsızlığına karşı çıkmak tutarsızlıktır.
Beka vadisindeki pkk kampı boşuna değildi. Pkk'lı üst düzey yöneticilerin geçmişte burada KGB, muhaberat gibi istihbarat örgütlerinden eğitim aldıkları iddia edilir.
Filistinde 2 yapı var, birisi el fetih Yaser Arafatın grubu bunlar sol kesim bunlar Müslümanı ilgilendirmez, birde hamas varki Allahın kurban yahudiye kök söktürmüş, islamın bekçisi kudüsün muhafızıdır. Lideri şehit Ahmet Yasindir.
Filistine üzülenler düşünsün ben ne düşüneyim şüphesiz..