1. 1.
  iki olayla kanıtlanan gerçektir. yanlış anlaşılmasın yahudi filan değilim öz be öz türk ve müslümanım. ama sözlükteki bazı bilgisizler için geçmişi iki kısa olayla deşmek istiyorum.

  1. bakanlarının ve liderleri yaser arafat'ın 'biz osmanlıya yaptığımız ihanetin bedelini ödüyoruz' lafıdır. bana inanmayacak örümcekler için verebileceğim binlerce link'ten sadece bir tanesi :http://www.tumgazeteler.com/?a=764095

  2. filistin'in şu an ki lideri mahmut abbas'ın daha 7-8 ay önce rum kesimine yaptığı ziyaret ve sonrasında verdiği skandal demeç. neymiş kıbrıs'ın ( rum kesimi bile demiyor) ada politikalarını destekliyorlarmış filistinliler olarak.
  ha buna da inanmayan arkadaşlar için link vereyim. http://www.azerbaycanturk...18bb6fa9c383577c7&

  şimdi güneydoğuda şehitler verirken, musul'da kerkük'te türk evlatları can verirken, çin'de ata yadigarı insanlarımız katledilirken arabalarının arkasına filistin bayrağı asan insanlara bir sorum var.

  siz neyin peşindesiniz ?

  edit : ilk tepki çok ilginç. bütün filistin'e mal edilemezmiş bu ihanet. sanki sözlük yazarı değil de klüp yöneticisi tribün teröründen bahsediyor.
  30 -11 ... emsalsiz 1
 2. 2.
  bir halk topyekün ihanet etmiş gibi lanse edilip, acınası insanlara olan merhameti azaltmaya yönelik söz.
  6 -5 ... ayzer
 3. 3.
  topyekun ihanet eden bir halkın ihanetidir.

  şimdi cezlarını çekiyorlar ve iyi oluyor.
  6 -6 ... gaspirali
 4. 4.
  yani demek oluyor ki bütün gazze de ve dahi bati şeria da hiç bir canlı kalmasın. arkandayız ulu israil.
  3 -3 ... dragonhead
 5. 5.
  bazı şahsiyetlerin içlerindeki siyonizm aşkını ortaya çıkarmış başlık. Ulan de ki hepsi ihanet etti(ki öyle bir durum söz konusu değil), dedelerinin yaptıkları şerefsizliği çocuklarının ödemesi mi gerekir? Hemde katliama uğrayarak öyle mi?

  Yani şimdi babası terörist olarak ölmüş kişi biri kendisinin bu işlerle alakası olmamasına hatta bir vatansever olmasına rağmen hain damgası yemek zorundadır bu mantığa göre demek?

  Sizin beyin kıvrımlarınızı sevsinler.

  (bkz: yeni başlayanlar için siyonizm)

  soru üzerine edit: evet hristiyan olsaydı da destek çıkardık, aynı israil nüfusunun %40'ı hristiyan olan lübnan'a da katliam yaptı kimsenin gıkı çıkmadı. Benim anlamadığım haiti'ye yardım ederken helal, filistin diyince hayır. Bu ne perhis bu ne lahana turşusu.
  2 -3 ... kayikcinin hikayesi
 6. 6.
  filistin halkı acaba hristiyan olsaydı bu kadar önemli olur muydu türkler için? diye sorarlar adama.
  müslümanım ama bir filistindeki müslümanın gidip öyle böyle demesi nankörlüktür, bu denilenleri savunmak siyonizm değil.
  6 -2 ... oyeskamonbeybi
 7. 7.
  mc mahon anlaşması ile birçok ortadoğulu gibi osmanlıyı sırtından vurmalarını geçelim, kendilerine bile ihanet eden insanlarla bile dolu olan ülke.

  israil tarafından desteklenen hamas, gidiyor el fetih kanadını yok ediyor. israil askerleri hamas'a destek veriyor.

  sonra aynı hamas çıkıyor, israil'in toprak parsellemesini tetikleyen eylemleri tetikliyor.

  ardından avrupa birliğinin de, abd'nin de açık desteğini alan israil soykırıma devam ediyor.

  gerçekler acıdır.
  ... fidelcastro
 8. 8.
  birilerinin ihaneti ile bir milletin ihanetini birbirinden ayıramayacak kadar az bilgi birikimi olan kişinin uydurması.
  -1 ... allameyi cihan
 9. 9.
  ihanet eden filistinliler değil dha ziyade bugünkü ürdün kraliyet ailesi ve onun etrafında toplanmış ganimetten başka derdi olmayan serseri takımıdır. çoğu ürdünlü ya da filistinli değil hicazlıdır (bugünkü suudi arabistan'da). zaten ürdün kraliyet ailesi de ürdünlü ya da filistinli değildir, hicaz kökenlidir.

  bütün bunları söyledikten sonra, tarihte birbirini sırtından bıçaklamayı milli spor haline sokmuş arapların bizi kazıklamamasını ümit etmek saflık olurdu.
  1 ... arbutus unedo