bugün

şu günlerde çoğumuzun yapmış olduğu davranış. sadece filistin'e değil dünyaya duyarsız kalıyoruz.
Allahın laneti israilin ve onun işbirlikçilerinin üzerine olsun -Amin . demekten başka elden birşey gelemeyen durum.
3 maymunu oynamakla eşdegerdir.

neymiş bu maymunlar diyenler için:

(bkz: görmedim)

(bkz: duymadım)

(bkz: bilmiyorum)

zira kapattığımız gözlerimize rağmen, gün ışığı gözlerimizin içine içine sızdığından, insani olarak duyarsız kalmak imkansızdır.
"amaaaan canım dünyayı ben mi kurtaracam!" cümlesinin versiyonlarını kuran, vicdani fonksiyonları tam olarak çalışmayan, felaket kendine gelmeden acı duy(a)mayan, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" felsefesinin takipçici olan insancıkların şu sıcak gündemde gösterdikleri refleks şeklidir. hazindir, ibretliktir, üzücüdür...
israil'e cesaret vermektir. israil'e cesaret veren insanlığın sessizliğidir.
yürek taşıyan kişinin yapamayacağı..
eğer gerçekten faydalı birşeyler yapılmak isteniyorsa filistin'e yapılan yardımlara katılım sağlanmalıdır, israil'e ''özelleştirilen'' kurumlardan alışveriş yapmamak - kullanmamak gerekir. ağlamaktan onlara pek fayda gelmez lakin yaptığınız yardımlardan epeyce birşey kazanırlar.
'insanlık'a duyarsız kalmakla eş deger durumdur.
çok yakında, burnumuzun dibinde haftalardır bir büyük dram yaşanıyor. yakınlarda biryerde çocuklar ölüyor, analarda ölüyor, geride kalanlar ise savaşın soğuk yüzüyle iç içe bir biçimde yaşamaya çalışıyorlar. Açlık, kan, susuzluk, yıkım, bomba, ateş, o beldede kol geziyor. Duvarlarımızda ilanlar : bekle bizi filistin geliyoruz, öfkeliyiz ve/veya türevleri. maalesef bu tür ilanlar asmak meseleyi halletmiyor, hergün gazetelerde, tvlerde filistin haberleri yapmakta. dayanışma mitingleri yapmakta, içi boş kuru hükümet açıklamalarıda. hatta silah kuşanıp oraya gitmek de. Filistin için çok az şey yapılıyor ve bugününü tablosunda yapılacak çok şeyde bulunamıyor. bugün rabbi bir, yaratıcısı bir mabudu bir iken milliyetçiliğin getirdiği ruh hali ile paramparça olan islam dünyası bunun cezası olarakta en büyük tokadı yine bir milliyetçi hareketten yiyor. aynen yıllar önce bosna'da olduğu gibi. batı elbette yanıbaşında bir islam beldesi istemeyebilir ancak yaşanan olayların ardında islam aleminin hataları gizli.
kimse masumların ölmesini istemez. bu yüzden yaşanan dram herkes için, mutlak bir üzüntü kaynağıdır. ancak kendi insanlarının ölümüne sebebiyet veren terörist grup hamas'a karşı her zaman mesafeli olmak gerekmektedir.
"filistin'e duyarlı kalmak" gibi birşeydir, kalmaktır hep. emine erdoğan hanımefendi'nin bir karikatürde dillendiği gibi:

emine: (ağlayarak) çocuklar ölmesin, şeker de yiyebilsinler.
garson: (elinde tabakla gelir) emine hanım, ya pekin ördeği?
emine: onu ben yutayım.

http://www.haber50.com/86...ne-Erdogan-Agladi---.html
dünyada her gün binlerce çocuk açlığın pençesinde kıvranıyor ve ölüyor maalesef. her gün, her saat, her dakika, her an bir çocuk bir parça ekmek bulamadığı için can veriyor. sen ben biz karnımızı doyurup çöpe attıklarımızın hesabını bilmezken. tabii ne alaka canım. neden duyarlı olalım filistine kendimize müslüman olmak için mi? emperyalizme karşı duralım derken "pis gomonist", "bre allahsız", "pis ateist" filistin sözkonusu olunca timsah gözyaşları. yapmayın canlarım benim, en duyarlılar aşağıladığınız pislikler merak buyurmayın. başlığın tanımı ise kendine müslüman olmak istemeyenin yaptığı. bilmem anlatabildim mi?
(bkz: ben filistinliyim)
Vicdansiz olmaya delalettir.
duyarsız değilim, son derece tepkiliyim.beter olsun.

yaser arafata yapılan milyonlarca dolar yardımı şuan fransız asıllı hristiyan karısı çıtır çıtır yiyor. afiyet olsun.

bu araplarda beyin, akıl, disiplin, askerlik ruhu, yürek yoktur. bunlar ancak terörizm bilir.

suriyelilere bakın. esad iki bomba patlattı. 6 milyonu dışarı kaçtı. güya bunlar ayaklanıp isyan çıkarıp esadı devirecekti.

orada burada sülük gibi, yavşak gibi yaşıyorlar.

filistinliler de zamanında filistini korkak tavuklar gibi terketmiştir. ürdüne, lübnana, suriyeye kaçmıştır, aynı suriyeliler gibi.