1. 1.
  tüm dünyada, emperyalizme karşı direnenleri sahiplendiği gibi filistin'e de destek veren solcudur. unutmamak lazım, islamcıların filistin'de esamesi bile okunmazken filistin halk kurtuluş cephesi israil'e karşı savaşmaktaydı. türkiye'deki devrimciler burada vietnam kasabına ders verdikten sonra filistin'e dayanışma için gitmişler ve kendi canlarını ortaya koymuşlardı. tabi bunlar bazıları için unutulmak istenilen zamanlardır. madem öyle soralım ırak'ta müslüman kardeşleriniz ölürken siz neredeydiniz? yoksa iskendurun'da abd gemileri geldiğinde onlara hizmet için birbirinizle mi yarışıyordunuz?
  18 -2 ... kisil
 2. 2.
  insani değerlerini kaybetmemiş insandır.
  4 -1 ... langdon
 3. 3.
  (bkz: deniz gezmiş)

  zamanında fko saflarında filistinde savaşmıştır.
  2 -1 ... patria o muerte
 4. 4.
  (bkz: terorle mucadele davasina sahip cikan solcu) *
  -3 ... kotu kalpli ceyar
 5. 5.
  68 ve 78 kuşağı türk devrimcilerinin filistin'de, israil'e karşı savaştığını bilmeyen lazio taraftarının hitler hayranlığından övgü ile bahseden siyasi kimliğini bulamamış liberal tespitidir. Türkiye'de solcu, bugün sadece israil'i protesto etme amaçlı sokaklara dökülen bilinçsiz insanlar gibi işine geldiği zaman değil dünyanın her yerinde yapılan katliamları uzun yıllardır protesto etmiş emperyalizme karşı mücadele vermiştir. Kendi ülkesi emperyalizmin kucağında her geçen gün daha kötüye gidiyorken ses çıkarmayan söz de milliyetçi faşistlerin bugün filistin davasından bahsetmeleri ayrıca komiktir. Çünkü bu konuda en son söz hakkı onlarındır.
  4 -1 ... i belong to che
 6. 6.
  haklı veya haksızı ayırt etmek için sag veya sol gibi yalan sınıflandırmalara gerek olmadıgını bilmeden acılmıs konu baslıgı.
  not: baslık başa giyilir diyecegini tahmin ettiğim moderatore cevaben, boyle başa boyle traş diyorum ben de.
  1 -1 ... alayinaisyan
 7. 7.
  imana gelmiş olan solcudur. içindeki iman gücüyle israil e karşı filistin e sahip çıkar. hemen her yapılana şüpheyle bakmamak lazım. neticede solcularda da bir vicdan var.
  1 ... imper
 8. 8.
  baykal gibi değildir. nitekim baykal, son filistin katliamıyla ilgili olarak diplomatik ve ateşkes görüşmeleri için çalışan başbakanı eleştirmiş ve Bize ne Gazze'den demiştir. şimdi derseniz ki baykal ve chp solcu mudur? ben bilmem sosyalist enternasyonal bilir derim.
  3 ... zekzen
 9. 9.
  Lübnan cephesinde israil'e karşı savaşırken bir israil baskını sırasında hayatını kaybeden Mustafa Çelik(-kendisi o dönem filistin'de israil'e karşı savaşan ilk türk gerillasıdır-) ve arkadaşlarını tanımayan bilgisiz ergenin olayı anarşizme getirmesi durumudur.
  4 -1 ... i belong to che
 10. 10.
  cecenistan daki insanların amerika tarafından ölüme yollandıgının farkında olmayan sag goruslilerin saldırdıgı insandır.

  cecenistan ın 'özgür' olması avrupa nın işine gelmeyecegi için, rusya da cecenistan ın kendisinden ayrılmasına izin vermeyecegi icin; 3 buyuk ayaktan 2 sinden olur alamayan cecenistan şurada şuraya basarılı olamazdı.

  ne guzel yolladı amerika, cecenleri ölüme degil mi? üstelik turkiye dekiler bunu kutsal bir savas olarak gösterdi. hep beraber öldürdünüz cecenleri.

  seviyorum bu kokuşmuş milliyetcilik ve din ayaklarını izlemeyi.

  bir da haftalar önce bir soru sordum hala cevabı gelmedi.

  musluman arapların, musluman afrikalıları öldürdügü katliam ın adı nedir? ve din kardesi diyerek filistin için öten çeneniz, bu katliam sırasında neredeydi?
  3 -1 ... syme