1. 1.
  hiçbir şekilde söylemek istediklerini söyleyemezler, hoş belki de söylemek istedikleri pek bir şey yoktur. konuşabildikleri konular genellikle ilişkiler üzerine olan bok püsür konulardır. enteresan bir şekilde bütün gün anket doldurup komiklik yapmaya çalışırlar. lafını esirgemeyen, mantıklı bir yorum yapan insanları görünce de tahammül edemezler, kurdukları suni oy lobisi bozulur, o zekadan uzak, samimiyetsiz güruh dağılır diye çok korkarlar. bütün gün birbirlerini okumadan oylayıp kendilerini çok ahım şahım bir şey sanırlar. dedim ya enteresanlardır. bunları duyar başlıklarında da sistematik görürsünüz. kadro hep aynıdır. şukular bile aynıdır. garip bir tatmin yöntemi.
  12 -6 ... yikanmak istemeyen cocuk
 2. 2.
  insanların günümüzdeki standartlara ulaşabilmesini sağlayan en önemli özelliği yorumlayabilmesidir. Yorumlamada doğrudan alınıp kullanılan bilgi şeker yerine şeker pancarını alıp işlemeden şeker yerine kullanmak gibidir. Burada şeker pancarını işleyip kullanılabilir bir şeker yapmak ile bilgiyi yorumlamayıp kullanılabilir hale getirme işlemi arasında fark yok.

  Bazı kişilere dikkat ediyorum kimisi sürekli x kişilerinin dediği sözleri kopyalayıp başlıklarında paylaşıyor, kimisi sürekli şairlerin şiirlerini kopyalayıp paylaşıyor kimisi farklı bir şeyi...

  Bence bu fikrinin olmaması ve bilgileri kopyala yapıştır yapmak aynı zamanda günümüz Türkiye veya belki de dünya sorunu. Birisine herhangi bir konu söyleyip fikirlerini anlatmasını iste 20 saniye konuşamaz ya da üzerinde hiçbir şey yazıp çizemez. Çünkü bilmiyorlar ki, bilen insan yorumlayabilir. Bu kişiler her şeyi sadece ezberliyor, ham bilgiyi alıyor ama kullanamıyor, analiz edemiyor ya da yorumlayamıyor.

  Sözlükte bunu yapan çoğu kişi için düşünürsek tek dertleri insanlara iyi gözükmek tabi. Şu platformda bile tek derdi insanlara iyi gözükmek olan insanın psikolojisini anlamak zor. En yakın hastaneye başvurmaları daha sağlıklı olur.
  4 -3 ... keyf kahyasi