1. 1.
  (bkz: yeter ki)
  (bkz: bu kalp seni unutur mu)
  (bkz: gecenin tam üçünde)
  12 ... rasko
 2. 2.
  türk müzik tarihinin unutulmaz kilometre taşlarından, geride bıraktığı eserlerle herzaman hatırlanacak olan eşsiz sanatçı.
  19 ... anthrax
 3. 3.
  her zaman severek dinlediğim, tüm şarkılarını çok sevdiğim sanatçı. en güzeli why high one why*'dır.
  6 ... frozen hopes
 4. 4.
  22 eylül 2001 yılında vefaat ettiğini öğrendiğimde, müzik dünyasında bir deprem oldu diye düşündüğüm sanatçı. 17 ağustos 1999 da gece 03 te, istanbul da bir radyo stüdyosunda dj arkadaşıma yardım ederken, "gecenin tam üçünde" adlı parçasını çaldığım sırada deprem olmasından dolayı o şarkısını bir daha dinlemediğim üstad

  Düz değil düzen değil az değil ezen değil
  Boz değil bozan değil
  Bir gül biter içimde içimde içimde
  Tam bildiğim biçimde biçimde biçimde
  Oy gecenin tam üçünde gecenin tam üçünde
  Sevda gibi kanımda can verirken elimde
  Pençe gibi düşümde uy değil uyku değil
  Uy değil uyku değil
  Bir gül biter içimde
  Gecenin tam üçünde
  Can değil canan değil er değil eren değil
  Geç değil erken değil
  Bir gül biter içimde içimde içimde
  Tam bildiğim biçimde
  Oy (bkz: gecenin tam üçünde) gecenin tam üçünde
  12 ... kirmastılı
 5. 5.
  Kapatcaksın ışıkları,arkadan ayın ışığı vurcak pencerenden içeri,gökyüzüne doğru bakarken arkadan yeter ki çalacak onu dinleyeceksin.hüzünleneceksin.yakacaksın bitane sigara,sonra arkadan bir harmanım bu akşamçalacak.gözlerin dolacak aktı akacak.sonra bu kalp seni unuturmugirecek ağlıycaksın hüngür hüngür.Dayanamıyacaksın,için üşücek ağladıkça daha çok ağlıcaksın,ellerin telefona gidecek ama yapamıcaksın.gururun buna engel olacak.sonra yeter diyeceksin.Kapatacaksın fikret babayı,sonra açacaksın bülent ortaçgili sensiz olmazile şarkılarım senindir diye haykıracaksın tekrar.kafanı duvarlara vuracaksın,yeterr diye bağırcaksın yeter artık bu kadar acı.Gerçektende yeter.
  dip not:fikret kızıloksuz bülent ortaçgil düşünülemez.ikisinide dinlemek lazım.büyük müzisyen ikilisinden biri yok artık en azından diğer ustaya yeterli saygıyı göstermek lazım.
  10 ... berbay
 6. 6.
  türkçe sözlü müzik yapsada,kesinlikle türkçe tarzda müzik yapmıyorudu.farklıydı,değişikti,ozansı bir havası vardı.2001 yılında vefat etmiştir
  6 -1 ... pesimist
 7. 7.
  'gecenin tam üçünde,zaman zaman,yeter ki,bu kalp seni unutur mu,gönül' gibi bilinen şarkılarının yanında 'bir devrimcinin güncesi' gibi pek bilinmeyen albümleriyle de çok başarılı olan, sayılı müzisyenlerimizdendir kendisi.Farklıydı,'öylesi bir daha gelmez'Di...
  2 ... endless
 8. 8.
  rahmetlinin bir şarkısının araklama olduğunu tespit etmişimdir. "sevda çiçeği" adlı parçası kosova türküsünün sözlerinin değiştirilmiş halidir. ilgilenenlere gönderebilirim. benzerlik değil aynılık yani araklama var. maalesef böyle.
  3 -1 ... proxy
 9. 9.
  sevda çiçeği , yeter ki , bu kalp seni unuturmu ve gönül , en ünlü şarkılarıdır. Alkol ile alındıgında aşk etkisi yapabilir aman dikkat.
  4 -1 ... yamuq
 10. 10.
  will oldhamın (bonnie 'prince' billy)
  dinlediği en iyi albümler kategorisinde
  zaman zaman şaheseriyle dördüncü sırada oturan
  büyük müzisyen,büyük kayıp..
  3 -1 ... piano-forte