1. .
  öncelikle üşendiğimden mütevellit aramadığım, dolayısıyla farklı kelimelerle aynısı açılmış olanının mevcut olabileceği başlıktır. eğer aynısı varsa ayar verirkene "aramaya inanmak" değil de "aramaya üşenmemek" bkz'ı verirseniz, sonradan "ayar vermeye giderken ayar almak" sonucuyla karşılaşmazsınız. ayrıca "ilk entryde dediğim, dedirten vs. başlık kullanmak" eylemini de gerçekleştirmişimdir. öyle midir? cık değildir. şimdi çoğunuz bilmez, "gizli tanım" diye bir şey vardır efendim. yani illaki "bik bik bik eylemdir, durumdur vs." denilmesine gerek yoktur "tanım" olması için. eğer tanımlanmak istenilen kişi-kurum ya da kuruluşun bir özelliği, durumu vs.'si entrynin içinde -dır, -dir eki almadan da mevcut ise, yine bir tanımdır.

  hayır birkaç yerde denk geldim. bazı formatı çok iyi bildiğini iddia eden yazarlar bu konu hakkında gülünç şeyler yazmışlar, orda ayar vermek istemedim. bu vesileyde de inşallah buraya bakıp öğrenmiş olurlar. neyse...

  konu neydi lan? hah fıkranın sonunu birkaç kez tekrarlamak. şimdi bu birkaç nedenden olabilir. öncelikle herkesin değişik versiyonlarını bildiği bi fıkrayı konu mankeni yapalım;

  "iki travesti arabayla giderken kaza yapmış. şoför koltuğunda oturan travesti hareketsizce duruyomuş. diğeri telaşlanmış. 'hülyaa' demiş; ses yok.. biraz daha kalın bir sesle 'hülayaaaa' demiş; yine ses yok. sonra da iyice dürterek 'osman abi osman abi'.."

  şimdi eğer bu fıkraya gülen olmuşsa, fırkrayı anlatıp ortamların çocuğu olmak isteyen arkadas sonunu yani "'hülyaa' demiş; ses yok.. biraz daha kalın bir sesle 'hülayaaaa' demiş; yine ses yok. sonra da iyice dürterek 'osman abi osman abi'.." kısmını 1-2 kere daha söyler ki ortamdaki kurbanları birkaç kez daha güldürsün, ortamın espri makinesi olsun..

  ama eğer kimse gülmemişse, işte o zaman zorlu süreç başlamıştır. önce etfarı bi süzer. anlamamış olmaları ihtimaline karşı tekrar söyler.. yine gülünmemişse, bir de açıklamasını yaparak konuyu değiştirmeye çalışır..

  - "osman abi osman abi" demiş ahahah
  + ...
  - hani travesti ya önce hülya sonra sesi kalınlaşıyo biraz..
  + ...
  - sonra da "osman abi" diyo hani gerçek adıymış o hesap ahahah
  + ...
  - o değil de ümit özat'ı kadroya almamış şey.. fatih terim..
  4 ... redwinemania