bugün

crashdumb hatası çıldırtan oyun.
futboldan ve oyundan anlayanların pro evolution soccer 2012 ile kıyasta bir temel fıkrasına maruz kaldıklarını sanacakları şahane oyun. arkadaş bir oyun bu kadar mı zevkli olabilir? evet olmuş. şikayet ne? türkiye ligi yokmuş. oyunun suçu değil senin aydınlar'ın lisans vermedi oyunda gittiği türkiye'nin en büyüğünün lisansını aldı sadece. ayrıca tr ligi eklemek oyuna bir 85 mb lık dosya çekmene bakar ki bu da hiç zor değil. ayrıca fifa'nın yapabileceğinden daha iyisi yapılmış git indir arkadaşım.
neymar'ın stamina(dayanıklılık) derecesinin 51 olmasından mütevellit maçlarda 60. dakika itibariyle perte bağlaması ve en az 1,5-2 hafta geçmeden enerjesinin fullenmemesi sebebiyle canımı sıkan oyun. onun dışında juventus ile kurduğum kadro mükemmel olmuştur, transfer olayları falan harikadır. menü arayüzü, çalımlar, kontroller, top kapma, pres, taktik, zorluk ayarları pes'e bin basar diyebilirim rahatlıkla. (bir pes hayranı olarak söylüyorum bunları)
tabi ilk 11'i paylaşmadan olmaz.

1-Marc-Andre ter Stegen
14-Mario Gaspar
3-Chiellini
4-Dominguez
30-De Ceglie
5-Vidal
6-Marchisio
7-Neymar
8-Messi
10-Giovinco
9-Podolski

4-2-3-1. güzel oyun...

tabi oyuncuların saha içinde sakatlanması falan var. mesela topa vururken aniden ayağına kayıyor defans oyuncusu. top defans oyuncusu ile sizin ayağınız arasında sıkışıyor. yapışıyor adam yere. ayağı burkuluyor. oyun bir süre sonra duruyor hava atışıyla devam ediyor. simülasyon açısından çok güzel olmuş bu konuda da rahatlıkla pes'in eline veriyor. hele avantaja bırakıp sonra vazgeçip düdük çalıp sonra top yine bende kaldı diye "devam devam devam edin gençler" şeklinde hareket yapıp düdüğü iptal etti hakem "vaaaaaay" çektim kendi kendime pc başında.
skidrow euro 2012 indirirseniz fifa 12 de içinde oluyor.
menejer modu ve soundtrack'i ile kaliteli iş nasıl olur sorusunun cevabı. tek kelimeyle enfes.
Dünyanın, gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunudur. Pes ile kıyaslanmaması gerekir.
Ukalalık olarak algılanmasın ama online moddan yene yene sıkıldığım oyundur. Divison 1' e bile yükseldim, sikko sikko mallar çıkıyor. Arada iyi adam çıktımı arkadaşlık isteği gönderip arada maç daveti atıyorum. Scripti falanda yoktur.
ben bugün online modla ilgili şunu öğrendim arkadaş; 5 yıldızlık takımlarla oynayın, çünkü tüm kekolar barcelona ile falan oynuyor, işi bilen birilerinin gelmesi düşük ihtimal,ama 4 yıldız ve altı öyle değil, aston villa ile yardıran adamlar çıkabiliyor. bu arada ea server amına koyayım, üst üste 2 maç, biri berabere diğerinde öndeyken beni attın ve 0 puanla başladım ya 5. division'a, allah belanızı versin.
ben ki aylardır sunderland'le oynayan adam gittim,aldım milan'ı,hep 4-3-3 oynayan biriyim, önde robinho-ibo-pato üçlüsü yardırıyor, savunma muhteşem, 4 maçın 3'ünü kazandım, bir division atladım.
heves edip bir kere de arsenal'i alayım dedim pişman olmadım, çünkü online modda esas olan hız ve arsenal'de inanılmaz hızlı oyuncular var.
finali de city'i alıp barcelona ile skill moves işini abartmış ama akıllı oynayamayan bir salağı paketleyerek yaptım 3. division'a çıktım,
hah ne diyorduk, gidin 5 yıldızlık takımlarla oynayın.
optimizasyon ya da ati ile bir sorunu olduğunu düşündüğüm oyun. pes 2012 ile gayet akıcı bir şekilde oyun oynanırken fifa 2012'de oyun takıla takıla oynanıyor. iki oyunu yapısı itibariyle karşılaştırmak doğru değil tamam da max payne 3'ü oynarken insan bu kadar sorun yaşamıyor. oyun ile ilgili diğer bir konu da buton ayarlarıyla ilgili. pes'te gibi kolay bir şekilde değiştirsek şu butonları fena mı olur...
biraz önce head to head seasons 4. division'a yükselme maçımda inanılmaz bir saçmalığa imza atan oyun.
bir önceki maç yaptığım gibi yine porto'yu aldım. rakibi bekliyorum, sahaya çıktı iki takım; o da ne, rakip barcelona ! oysa ki 4.5 yıldızlık porto'nun rakibi kim olmalıydı? borussia dortmund, napoli , psg , liverpool , lazio , atletico madrid gibi takımlar. neyse arada bir server sapıtıyor 4.5 vs 5 yıldız takımlar denk geliyor, eyvallah dedim ama bundan daha da büyük bir skandal vardı;
benim seçtiğim forma porto'nun deplasman forması;
rakibin seçtiği barcelona forması;

ulan böyle bir şey olabilir mi? siyaha yakın lacivert ve siyah formalı iki takım nasıl oynar? maç başladı, ben de rakip de zorlanıyor tabi adamlarını seçmekte, neyse efendim uzatmayayım hulk reyiz ve james rodriguez'in golleriyle 2-0 yaptım, 90'da messi 2-1 yapınca da varela ile korner direği etrafında yedim zamanı ve 4. divisiona geri döndüm. ama arkadaş sahiden çok büyük rezillik ya.

buradan ea sports'a zamanında ceza'nın kıraç'a atfettiği şu şarkının; http://www.youtube.com/watch?v=FdueIhU2z7U değiştirdiğim versiyonunu yolluyorum;

lan ea, bok hiç para eder mi
lan oyundan anlamayan piç bu serverı yer mi?
ea demek bir dünya demek, paraları cukkalayıp oyuncuyu sikmek demek,
götünü sikim ea!

bu arada sözlükçülere naçizane tavsiyem porto olacak. al abi portoyu, 4-3-3 oynuyorsun zaten. dizilişini de şöyle belirle;

helton

mangala rolando otamendi a.pereira

defour fernando(lucho) moutinho

hulk james rodriguez cristian rodriguez (varela)

ohhh,temiz. sana gelecek rakiplerle başa baş oynarsın, hulk reyizin dayanıklılığı sayesinde de hücumda zorlanmazsın. rakipler hulk'a önlem alırken boşa çıkaracağın paslar moutinho, defour , james gibi adamlara gider plaseyle golünü yazarsın.
bugün ilk continental cup'ımı kazandığım oyundur.
başıma neler gelmedi ki, geçen seferki kupa organizasyonunda la galaxy ile finale kadar gelip 2-1 yenilmem, bu seferkinde 3 kez finalin kapısından dönmem...ben ki hiç skill moves bilmeyen,uğraşmayan, gol atınca rakibe izletmeyen fair playci adamım, karşıma ne pislik adamlar geldi, ne latin ergenler geldi, ama yılmadım, molde ile başladığım ve başaramadığım kupayı ac milan'la aldım.
ha bu arada beyaz formayla sahadayken bana beyaz formalı rakip gönderen,yarı finalde skoru 2-2 getirmişken beni oyundan atan ea servera kafam girsin. alexandre pato, ağam olasan, paşam olasan pato, aslanım benim, her maç en az 2 gol sallayan kıvırcık aslanım benim.

http://a1.sphotos.ak.fbcd...76080762_1477655728_n.jpg
herkese benden meşrubat ulan, şampiyonluk kutluyoruz bu gece!

http://www.youtube.com/wa...tzRug&feature=related
playstation versiyonunda momentum ciddi şekilde etkisini göstermekte ve yapay zeka bir takımın kazanması yönünde oyuna çok fazla müdahil olmaktadır.
http://www.youtube.com/watch?v=VW7ghR-orbA&feature=youtu.be
yıllar sonra sırf sabah akşam pes oynamaktan sıkıldığım ve hep aynı kadroya 2020 yılında ulaştığımı görünce 4 yıl aradan sonra bilgisayarıma girmiş bir oyun. nasıl oynanır, ne yapılır hakkında artık hiç bir fikrim olmasa da sırf fazla ligler için deneyeceğim.
oyuncu olduğumuz kariyer modda yorulduğumda bile oyundan alınmamamı saymazsak şimdiye kadarki en iyi futbol oyunu diyebilirim. eğer fifa 13te birkaç ufak hatayı da kapatırlarsa zaten tırt olan pes iyice silinir gider,anca ilkokul bebelerinin ps kafelerde oynadığı oyun olarak kalır.
her nedense bilgisayarıma yükleyemediğim oyun .
izlediğim pes 13 videolarına göre pes 13 den daha iyi olan oyun.
en önemli olayı maç başladığında sonucun* belli olması. yani o istiyorsa 3 de yersin 5 de.
ayrıca oyuncu kamerası çok iyi. sahadaymışcasına heyecanlandırıyor.
evet bugün ilk defa denk geldi ve oynadım görselliği yeterli bulmadım açıkçası. pas ayarları güzel olmuş istediğin yere istediğin şekilde pas atabiliyorsun ama şutta bence çok sıkıntı çıkarmışlar. yani antrenmanlı oyunu bilen kişi için söylemiyorum yeni başlayanlar için sorunlu bence. yani bunca yıldır bilgisayar futbol oyunlarıyla içli dışlıyım zorlu buldum. ama maç sonu analizleri falan iyi olmuşnerde eksik olduğunu görüp o konuda kendini geliştirme imkanı buluyorsun. alışınca güzel gelir de ne biliyim benim pek hoşuma gitmedi.
yakışıklı oyun olmuş. hatta ebedi ve ezeli rakibi pes'ten yakışıklı.
28 şubatta online desteğinin çekileceği oyun.
fifa 15teyim ama tadı damağımızda kalmış oyun. bunda bir ispanyol spiker vardır efendim, golü yediğinize mi üzüleyim dersiniz bu herifin bağırmalarına mı. gol olduğunda "uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu goool asoooo aso aso aso" diye başlar yardırmaya. tamam amk yeter dedikçe yardırır gider. iki pas yapamaz yada bencil oynarsınız hemen "paas pas pas" der. kısacası özlenendir. sikeyim 15i.
PS3 versiyonunda 6 temmuz 2015 tarihinde halen daha online da rakip bulup sorunsuz maç yapabildiğim oyun. insan gerçekten hayret ediyor...
teyzeoğlu ile saatlerce oynadığımız efsane oyundu. unutulmaz. evet.
Playstation 2 ye çıkan son fifa oyunu (11 de olabilir) pesçi olduğum için kontrol şeması zor gelmişti ama yapay zeka 10 - 0 çaksada mecbur oynuyodum böyle sefalet görülmemiş.
güncel Önemli Başlıklar