bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (bkz: vidanjör)
  1 ... aktasdelenoz
 2. 2.
  eski ve yeni fidangör olarak ikiye ayrılmaktadır. eski fidangör'ün durumunun olmasına rağmen yeni fidangör için aynı durum sözkonusu değildir. eski fidangör yoksulluk sınırının üstünde maaş alan kişilere, yeni fidangör ise altında maaş alan kişilere hitap etmektedir. aradaki farkta bu yüzden oluşmuştur.
  1 ... bhuraqe
 3. 3.
  ordumun en işlek caddelerinden biridir. tabi paran varsa ayrı güzeldir.
  1 ... thekaptan
 4. 4.
  ordu'nun meşhur caddesidir. bana göre mükemmel bir yerdir. cadde trafiğe kapalıdır ve caddenin sonundan ordu'nun şirin ve güzel sahiline inersiniz. küçük fakat güzel bir caddedir.
  ... monsternick
 5. 5.
  Ordu ilinde bulunan, resmi adı sırrı paşa olan cadde. ismini efsaneye göre fidan isimli bir kızdan almıştır. Ordu nun erkekleri her gün bu caddeden geçen fidan boylu (bir rivayete göre adı da fidan dır.) kızı görmek için buraya gelirlermiş. Fidan ı görmeye geldik diye diye adı fidangör olmuştur. Şimdilerde ordulu gençlerin bir aşağı bir yukarı gezdikleri cadde olmuştur. Bir nevi ordu nun istiklal caddesiDir. Sağlı sollu mağazalar vardır. Bir de yeni fidangör isimli olan cadde vardır. Bu cadde daha çok ordu insanı tabiriyle "amele fidangörü." ismi ile anılır. Asıl fidangörün halk tabirlerinden biri de "sosyete fidangörü." Dür. Aynı zamanda orduspor un taraftar gruplarından biri de aynı isme sahiptir.
  ... yentille
 6. 6.
  Şu an tek başıma tur attığım cadde. Yakın olan varsa yemek içki ne isterse ısmarlarım.
  ... asosyal pesimist erkek

alakalı başlıklar

kapat