bugün

75hp diye aldığım ama 90hp çıkan araba. Hadi ben anlamıyorum arabadan da satan, sende mi anlamıyorsun?
Cam tavan dijital klima yağmur sensör eşi abs isofix elektrikli camlar aynalar kararan iç dikiz aynası yol bilgisayarı park sensörü vs vs vs bende full pakette bunlar var ve bütün bunların üstüne yakıtı vergisi bakımı parçası ekonomik ben kendisinden memnunun tek dezavantajı minik bebeğimiz doğduğunda biraz küçük gelecek bize.
Baya bir araştırdıktan sonra şirkete almayı düşümdüğüm araç. Dizelmi alayım gazlımı. Yardım edin yav.
trim sesi var. maalesef en nefret ettiğim ses.

1-2 operasyonla kesiliyormuş bu hafta sonu keseceğim inşallah.
2013 yılından bu yana 2011 dizelini 85bin kilometredir kullandığım italyanımsı kara taşıtı.

1- bu araba muadillerine göre daha iyi yol tutuşa sahiptir. (opel corsa, skoda fabia vs.)
2- her b segmenti araç kadar yol sesi alır.
3- bakımı üzmez çoğu parçası linea doblo muadili olduğu için kolay tedarik edilir.
4- doğru devir aralığında kullanırsanız iyi kaçar. 190 km/h 75hp motor için yeterince tatminkar bir hız.
5- 1. vitesi kullanmasanız da olur.
6- gittiği kadar duruşu da iyidir.
7- kronik sıkıntısı yoktur.
8- yumuşak arabadır. alman muadilleri gibi sert hareketleri yoktur.
9- malzeme kalitesi lineadan kat kat iyidir.

clio ve puntoyu düzenli kullanan corsayıda iyi bilen biri olarak 2014 clio dci / 2010 corsa cdti / 2011 punto mjet üçlü kıyaslamasında puntoyu rahatlıkla başa koyabilirim.

sonuç sizi 30-35bin lira bandında a noktasından b noktasına en sorunsuz ve ekonomik götürecek araçlardan biridir.
Emsali opel Corsa Skoda Fabia varken uzak durulması gereken araç görüş açısı çok kötü.
yaklaşık 4 aydır sahip olduğum araç. 2012 model, 1.3 multijet.

bundan 4 yıl kadar önce 2 yıl fiat linea kullandığım için bu araba bana çok yabancı gelmedi.

fiat ın dizellerinin dilinden anlamıyorsanız bu araba size çok enteresan ve kötü gelebilir fakat öyle değildir.

bir kere 1. vitesi öyle manyaklar gibi sündürmeyi unutun, sadece kalkmak için kullanın. zaten bu araba da bunu başaramazsınız.

turboyu diğer dizellere göre geç açar, o yüzden yüksek devirlerde vites değiştirirseniz biraz fazla yakar. şehir içerisine uygun üretilmiştir, düşük devirde turboyu açtırmadan vites değiştirebilirsiniz mesela.

tavsiye etmesem de bu arabayla şehir içinde 2100 gibi bir devirde üst vitese geçip 1500 devirde motoru hiç kasmadan yol alabilirsiniz ve bu şekilde inanılmaz yakıt tasarrufu sağlar. ben şehir içi sabit 2000 devirde kullanıyorum yakıt tasarrufu inanılmaz.

küçücük bir müdahale ile rüzgar sesini kesebilirsiniz.

performans konusunda ise 3. viteste dahi kuru zeminde patinaj çektirebiliyorum, gerisini siz düşünün. yeter ki bu arabaların dilinden anlayın.
al 3 sene kullan sat arabası.
şuan imkan olsa, alacağım ilk arabadır.

otomatik+dizel+az km olanlar 40 bin küsür tl ye var.
Satılık var bir tane.
2008 model benzin/lpg li sine bindigim 4 üncu viteste 100 ü zor gören araba 5 inci vitesle 100 den 200 e kadar kadran var ama zor gorunuyor... Şehir icinde gayet guzel araba.
sürekli uzun yola gidip geldiğim müthiş otomobil. oldukça hafif direksiyonu ve konforlu iç yapısıyla beni kendine aşık etmeyi başarmış otomobil. tasarımı bir başkadır, şirindir.
120den sonra şeritte gezeleyip adamı tedirgin etmese sınıfına göre 10 numara araçtır. eli yüzü düzgün, parçası bakımı makul, 1.3 multijet güzelde kaçıyor. ha herşeyi çok mu iyi tabiki hayır. çok fena yol sesi alıyor daha 2 yaşında 35binde punto sahibiyim iç plastikleri kasislerde gıcırdıyor.
üretimden kaldırılacak olan otomobil.

http://otomobil.haber7.co...tin-o-modeli-tarih-oluyor
bir haftadır kullandığım arabam.

1.3 dizel 2011 model olanını şehir dışından ilk sahibinden aldım.

dizel ve gerçekten de çok az yakıyor. bir depo doldurdum şehir dışı 450 kalanı da şehir içinde olmak üzere 700 km yol yaptım hala çeyrek depo mevcut.
ilk 100 kilometre içinde gayet atik. ama sonrasında performans olarak fazla tat vermiyor. çünkü 75 beygir benimki.
95 beygir üstündekiler daha performanslı olacaktır diye tahmin ediyorum.

aracı gösterdiğim motor ustası 1.3 multijet motorları çok övdü.600 bin kilometreyi rahatlıkla yapableceğimi söyledi. inşallah öyle olur.
triger kayışı yokmuş onun yerine zincir var. zincire de 120 binde iken baktırmanınız gerekiyor. eğer ses geliyorsa değiştirmeniz gerekiyormuş. gelmiyorsa 200 bin km de değiştir dediler. bakalım daha zamanımız var.

tipi çok hoş değil. iç malzemesi de fazla kaliteli değil haliyle. ama 2 yaşını henüz doldurmuş b segmenti ve dizel olup da fiyatı bu kadar uygun bir aracdan da fazlasını beklemiyorum açıkcası.
sırf adı vw diye aynı çaptaki araca 10bin tl fazladan veremezdim. kaldı ki henüz meslek hayatımın da oldukça başındayım.

araç alırken beklediğim şeyler:
az yaksın
sorun çıkarmasın
ilk elden olsun idi.
bu beklentilerimi de zaten karşıladı fazlasıyla.

ek: direksiyonu dual drive özellikli. düşük hızlarda özellikle direksiyon o kadar yumuşak ki döndürmek için neredeyse hiç güç harcamıyorsunuz. bunun için city özelliğini aktive etmeniz gerekiyor. bu özelliği hoşuma gitti oldukça kullanışlı.
on farlari yumurtaya benzeyen arac.
'arkadaş bu fiat sanki punto'yu sırf taksiciler için üretmiş' dedirten araç modeli.
yıl olmuş 2013 arabası ve itiraf olsun peder yüzünden hala buna biniyorum fakat az yakan, performans olarak da sıkıntı yaratmayan bir araç şahsen basın ekspres yolunda 180km hızı gördüm. fiyat-yakıt tüketimi-performans karşılaştırması yapıldığında gözünüz kapalı alabilirsiniz.
tam 2 aydır fıldır fıldır aradığım fakat bir türlü bulamadığım araç.

ne kadar haşatı çıkmış punto varsa internete koymuşlar. adam 216 bin km de olan 2008 model puntoya 24.000 tl yazmış.. ulan el insaf be kardeşim. araban resmen dünya turu yapmış.

not: sözlükçü arkadaşlarımın aklında bulunsun.

2007 - 2009 arası km de 100 bini aşmamış 22 bin tl ye kadar alacağım. çevrenizde denk gelirse bir pm kadar uzağınızdayım.
iki aydır kullandığım araç. yakıt tüketimi gerçekten baya iyi bu kadar beklemiyordum. ama çoğu punto da olan city direksiyon hatası denen illet sanırım benim de başımda dolanmakta şu aralar. internette araştırmama rağmen tam olarak ne gibi bir sorun olduğunu anlamadım. sanırım tam olarak bilende yok. hayırlısı servis yolları göründü bize.
an saati itibariyle, tüm dünyada 2.378.965* adet satılmış fiat otomobili.
fiat ın alınıp satarken zarar ettirmeyecek aracıdır.

almayı düşündüğüm araçtır.
reklam filmi ve bunun müziği süper olan, reklam politikası yanında aracın kendi performansının da mütiş olduğunu söyleyebileceğimiz. beyaz rengine güzel ve basit modifiye giden. Ekonomik bir genç arabası. Ön kaputu ve farları tam bir italyan. şık araba.
bir arkadaşımın 2011 modelini 10 ay kullanıp, 18000 km yaptıktan sonra 1000 tl civarı karla sattığı araçtır.
almanyada haddinden fazla satılan araba.